Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig tartott míg egy trükköt...

Meddig tartott míg egy trükköt megtanítottatok a kutyátoknak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 16:46
 1/7 IGCM ***** válasza:
20 perc
2011. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez függ a kutya korától és attól is, hogy mennyit foglalkozol vele és még néhány dologtól. De az egyszerűbb parancsokat (ül, fekszik stb) néhány nap alatt is meg lehet tanítani neki, de természetesen később is rendszeresen át kell ismételni amit addig tanultunk.
2011. febr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ül,fekszik,marad parancsszavakat kb. 1 hét alatt tanítottam meg a 6 hónapos malamut keverékemnek. A szobatisztaságra kb. 1 hónap alatt tudtam megtanítani. Trükköket nem nagyon tud, a pacsi adás és a pitizésen kívül,de ezeket nem is nagyon tanítottam neki,magától jött rá.
2011. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tanulásnak két "fázisa" van,legalábbis én így alkalmazom. Az első az, hogy amikor elkezdetek tanulni, megérteted vele a dolgot. Ez lehet 5-10 perc is, kutya fajtájától és korától stb. függ, szóval sokmindentől.

Aztán ezután kezded begyakorolni. Az egyszerűbb parancsoknál ez nálam 1-2 nap, amire tökéletes, a nehezebbeknél 3-4-5 is lehet. (:

2011. febr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóval értek egyet, nálunk is így működik. Elkezdek tanítani valamit a kutyának, kb 5 perc alatt megérti, és onnantól csinálja, de gyakorolni kell vele mindenhol.
2011. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-2 nap mire megtanulja a parancsot , aztán pontosítani szoktam de annak változó az ideje hogy mennyi idő megtanítani.Eddig pl. szpen beült mellém , most meg állandóan kirakja a fenekét....
2011. febr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk attól is függött, hogy mit tanult éppen. Voltak dolgok, amiket 5 perc alatt megértett, a berögzülése néhány nap volt. De volt ami nagyon nehezen ment. Pl. az én kutyusom sokáig nem szeretett feküdni és nem tudtam rávenni, hogy vegye fel ezt a pózt, a lenyomásra pedig pont ellenkezőképp reagált és amúgy sem szeretem a kényszerrel tanítást. A lábnál követés szintén sok időt vett igénybe. De mikor már tudott feküdni, akkor a megdöglik, hempergés, kúszás könnyen ment neki. :)

Szerintem a kutya korától nem függ, bár kölyköt könnyebb tanítani, de idős kutyát is lehet, legfeljebb a berögződési szakasz kicsit tovább tart.

Ami inkább számít szerintem, az a kutya-gazda kapcsolata, ill. az, hogy mennyire motivált a kutya. Az enyém pl. inkább labdás, és azokat a trükköket sokkal gyorsabban és szebben tanulta meg, amiket labdával tanítottam neki. Sajnos vannak dolgok, amiket csak kajával tudok tanítani, azok jóval lassabban sikerültek, mert őt a kaja annyira nem érdekli.

2011. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!