Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől van ez? Hogy bírnám...

Mitől van ez? Hogy bírnám megoldani?

Figyelt kérdés

A gond az hogy mikor kimegyünk sétálni a kutyámmal,mindig találkozunk egy másik kutyával ahol nyitva van a kapu és ki tud jönni a kutya.Először szaglásszák egymást, ilyenkor nincs baj,de később össze kap a két kutya és nehezen lehet őket szétválasztani és elmenni onnan.A másik meg az, mivel az én kutyám szuka,ezért az is előfordult már hogy kannal találkoztunk és hát...megkedvelték egymást...Ilyenkor mit lehet csinálni hogy ezt elkerüljük?Gondolom a másik kutyába csak nem rughatunk bele,amit aztán lehet hogy mi is bánnánk.Vagy mostmár ne vigyem sétálni a kutyámat?


Remélem értitek a kérdésem,lécci segítsetek.Előre is köszönöm.


2011. febr. 18. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha elég határozott tudsz lenni, akár a testbeszédeddel is a másik kutya tudtára adhatod, hogy az a te szukád, és ő nem mászhat rá. Húzd ki magad, próbáld magad a lehető legnagyobbnak mutatni, és mész hangon kiabálj rá a kutyára. A lényeg, hogy tekintélyesnek lásson és megijedjen tőled.
2011. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*mély hangon
2011. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 rékakutyakiképző ***** válasza:
Szia. A nyitott kapu az az ottani gazdi hibája, ráadásul még támad is a kutyája. Szólj neki, hogy ez így nem jó, mert veszélyes a kutyája. A kanokkal meg nem nagyon tudsz mit kezdeni, de ha tudod hogy tüzel a kutyád, akkor inkább hosszú pórázon maradjon a futás közben is. Visszatérve a nyitott kapus kutyára: nem tudom mennyire vagy határozott személy, de én is ilyen helyen szoktam elmenni a saját kutyámmal, és amikor az a kaukázusi kutya rohan felénk, akkor rászólok a sajátomra hogy Hagyd! és én a másik kutyára kiabálok és mondom neki, hogy takarodj! Már olyan szinten fél a hangomtól, hogy ki sem jön a kapun csak ritkán de nem jön oda hozzánk. Nekem ez vált be, de ahogy gondolod a dolgot.
2011. febr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,nem vagyok valami határozott személy de megpróbálok mindent,jött a zöld kezecske. jah és jöhet még válasz.
2011. febr. 18. 17:21
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, ilyenkor próbálj meg határozottnak lenni és megőrizni a nyugalmadat, ha félsz vagy felidegesedsz a másik kutyára, és a te kutyádra is átragad. Amikor kan jön a közeletekbe, dobbants egyet felé, és kiabálj rá, határozottan. De javasolnám az ivartalanítást a szukádnak, akkor megszűnne ez a gond!

Ha verekednek a kutyák, akkor pedig engedd el a pórázt. Így a te kutyádnak több esélye van elrohanni, és elugrani a támadás elől, nincs annyira korlátozva. Semmiképpen ne nyúlj a verekedő kutyák közé, inkább lábbal próbáld szétválasztani őket, ha odanyúlsz akaratlanul is megharaphatnak. Vagy a leghatásosabb megoldás (de ezt csak nyáron ajánlom inkább x"DD) hogy öntsd le őket vízzel, ha már annyira nagyon tépik egymást, hogy véres lenne a helyzet. Nem lesz semmi bajuk tőle :P Legalábbis mi ezt szoktuk alkalmazni a menhelyen, ahová járok önkéntesnek, ott is gyakoriak az összetűzések kutyák között.

Remélem segítettem! :)

2011. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt a választ is,bár ivartalanítva lesz nem nézném végig ahogy az utca közepén éppen az csinálják....és nem lesz nálam szerintem mindig egy vödör víz,de köszönöm a választ,neked is jár a zöld kéz:)))
2011. febr. 18. 18:26
 7/14 Ninna ♥ ***** válasza:
0%
Így van, ha erős a kommunikációd, akkor sikerül elzavarnod onnan a kan kutyát. Dobbantás lábbal, esetleg egy erélyes kiabálás, morgás, ez hatásos szokott lenni. A vizes flakonos megoldás is nagyon jó, olykor én is szoktam alkalmazni a kutyaiskolán, amikor segédként vagyok kint, bár olyankor drasztikusabb módszerekkel dolgozom. Még a vizes flakonnal az a baj, hogy nem mindig van nálad ugye, de kulcscsomó általában szerintem mindenkinél van. Azt is közéjük dobhatod, nagy sérülést nem okozhatsz vele, és szétmegy a két kutya. Olyankor pedig próbáld meg őket lefogni, vagy elüldözni a másikat, a sajátodat pedig nyugtatni.
2011. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Beinvesztálsz egy paprika sprayra
2011. febr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

értem,köszi:)

zöld kéz :)

2011. febr. 20. 18:24
 10/14 A kérdező kommentje:

ez Ninna -nak szólt

a paprikaspray nem hiszem hogy jó ötlet lenne

2011. febr. 20. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!