Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek kutya egy olyan embernek...

Minek kutya egy olyan embernek, aki futópadon akarja lefárasztani séta helyett?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 10:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom. Én nagyon elitélem a dolgot. Többek között ezért sem birom Caesar fejét.

A dolog nagyon egyszerü. Akinek nincs ideje foglalkozni a kutyával az ne vegyen olyan fajtát vagy egyáltalán ne vegyen kutyát. Nem fog belehalni, nem kötelező kutyát tartani. Butaság hogy előre nem tudja milyen. Manapság tökéletesen meg lehet ismerni egy fajtát a könyvekből, netről, tulajdonosoktól, tenyésztőtől. Ha meg már mégis megvan és nem tud vele foglalkozni akkor adja oda másnak aki mit nem adna érte hogyha egy olyan kutyával kellene fél napot futkároznia. Csakhát ugye Én, Én, Én, mi lesz akkor velem. Nekem kell a kutya stb. Az első az emberi önzőség.

2011. febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

Caesar nem tehet arról ha lusta a gazda , nem véletlenül tanácsolja azt a futópadot....

Az emberi önzőség dologgal én is egyetértek , de ezen nem tudsz változtatni mert ilyen az emberi természet , mindenki önző valamilyen szinten.De igaza volt valamelyik válaszolónak , nem ezzel kellene foglalkozni hanem a sok nemkívánt szaporulatnak kellene valahogy végetvetni , az sokkal nagyobb probléma mint hogy ki hogyan fárasztja le a kutyáját.

2011. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
De arról tehet hogy azt mondja használjanak futópadot. Ezzel kvázi arra biztatja őket hogy nyugodtan tartsák meg, vegyék meg a kutyát ha nincs rá idejük mert ott a futópad. És híres emberként akiben bíznak elég sokat adnak a szavára...
2011. febr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Rader válasza:
100%

Bár régi a kérdés, de bőszít. Aki elítéli, az kicsit tájékozatlan. Nekem van egy schnauzerem. Napi 3-4 órát sétálok vele az erdőben. Ezután szétszedi a hintaágyat. Ha elmegyek biciklizni vele az erdőbe, utána szétszedi a fészert, ami fából van. Vagy úsztatom tóban másfél órát, utána szétrágja a fűnyíró behúzó zsinórját. Stb...

Hát, ezért agyalok futópadon. Csak ennyit arról, hogy van kutya és kutya közt különbség. Jah, még mielőtt a kiképzésre terelnénk a szót, BH1-es vizsgája van. Oszt ennyi.

Hát ezért nézek futópad után... Ezért találtam ide is. Sajna

2012. okt. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem is felháborított 1-2 ember válasza. Nekem egy franci bulldogom van. Pont azért akartunk ilyen fajtát, mert hétköznap dolgozunk és nem tudok napi 24 órában foglalkozni a kutyával. Mindenhol azt írják a bulldogról hogy kevés a mozgás igénye, és hogy napi 3 rövid séta elég neki. Na hát ehhez képest a mi kutyánk (nekem a napi 3 rövid séta az 20-30 percet jelent)hétköznap napi 2 órát sétál, 45 percet szabadon van és aktívan mozog v más kutyákkal vagy velem játszik, illetve a lakásban is napi1 órát aktívan játszunk. Hétvégén meg kiviszem a városligetbe 2-3 órákra, vagy napi3 óra séta és 1 óra kinti játszás. Na hát annyira nem fárad el amennyire kéne. És én is gondolkozom egy kisebb futópadon, mert egyáltalán nem hülyeség, ha az emebrnek nincs ideje annyit foglalkozni a kutyájával.

Ennél több időm nincs sétáltatni és szerintem ezzel nem csak én vagyok így. Inkább az állatkínzást kéne elítélni, vagy azt aki kidobja a kutyáját, mert már megunta...

2013. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
megfelelő arányban a futópad igenis nagyon hasznos. A kutyát lehet vele sokkal inkább izmosítani, edzéstervet gyártani. Olyan embernek aki mondjuk eltörte a bokáját...stb annak pont jó. Az ha valaki futópadoz egy kutyát teljesen normális abban az esetben ha egy héten min 2x er sétál és napi 1-2 órát levegőn van és mozoghat.
2013. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!