Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzás-e a kutya lelövése?

Állatkínzás-e a kutya lelövése?

Figyelt kérdés
Adott egy olyan kutya (60+), ami már kétszer is emberre támadott. Részletek most nem is olyan fontosak, lényeg az, hogy a kutyát le kell lőni. Lehet, hogy buta kérdést teszek fel, azonban mégis kíváncsi vagyok... A kutya lelövése mennyire minősül állatkínzásnak, illetve, szenved-e a kutya (ha jó helyen lövik meg), vagy "csak" puff és kész. Köszi előre is.
2011. febr. 20. 13:26
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
56%
Én mindenkit lelőnék. Az orvosom ezért nem engedélyezte, hogy kapjak fegyvertartási engedélyt.
2011. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

"lényeg az, hogy a kutyát le kell lőni."


Nem a lényeg nem ez, hanem az,hogy a kutya ki/kik miatt lett ilyen.

Egyébként pedig a kérdésed sem túl logikus. Nyilván ha téged hasba lő valaki szenvedni fogsz. Ha fejbe lőnek, akkor is van rá esély, de elég kicsi.

Egyébként meg nem lehet csak úgy lepuffantani a kutyát, mivel ez állatkínzásnak minősül, és senkit nem fog érdekelni, hogy lábon lőttétek, vagy fejbe.

2011. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

"Közérthető (hiszen az egyik kutya megértette) jelzésem ellenére a kutya nem fejzte be a támadást, hallgatólagosan elfogadta, hogy önvédelemből akár meg is ölöm...

Nem mindíg csak a gazda a hibás!"


Igazad van ennyiben :) De a pincsit, ha rendesen megnevelték volna, akkor ki sem megy az utcára :D Szóval már itt rád cáfoltam :)

És még valami: A kistestű kutyák alapvetően sokkal agresszívebb természetűek, mint a nagytestűek. Ezért pl. az ölebeket nehezebb idomítani.

2011. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
56%

"Én lelövöm de nem a kutyát hanem a gazdáját."

Itt a pont.

2011. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
A kutya két hete jött be hozzám, az udvarra. Nagytestű, kifejlett kan kutya. Egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy az emberek miatt válnak ilyenné a kutyák, mert nem nevelték, nem szocializálták, nem foglalkoztak vele. A kutya mellesleg csont sovány volt. Nem tudom, ki tette ezt szegénnyel, de nincs más választás... Azonban annak örülök, hogy ha már sajnos így alakult, nem fog szenvedni.... :(
2011. febr. 20. 13:59
 16/31 A kérdező kommentje:
Most így visszaolvasom, amiket írtatok. Többen támadtok. Megértem, mert nem tudjátok a részleteket. Az viszont nagyon fontos, hogy nem én neveltem a kutyát, nem én vagyok az eredeti gazdája. Én csak próbáltam neki még egy esélyt adni...
2011. febr. 20. 14:02
 17/31 anonim ***** válasza:
Hozzánk is bejött egy ilyen kutya, majdnem összeverekedett az én kutyámmal. A nyakán egy kötél volt... csont sovány volt. De megoldottuk egyik ismerősömmel. Építettünk neki a közelben egy házat, kis bunkert, és sokáig ételt is vittünk neki. A nyakáról a kötelet azonnal leszedtük, és egy-kettőre barátságos, aranyos kutya lett :) Sajnos nem tudom, mi történt már vele, de a szüleim engem öltek volna meg, ha megtudják, hogy egy kutyát nevelek titokban :D Szóval csak reménykedem, hogy jó helyre került :)
2011. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Elhihetitek, hogy az ég egyadta világon mindent megpróbáltam az életéért. Még elaltatni sem lehetne, ami talán humánusabb módszer, mivel az állatorvosnak körülbelül leharapná a kezét.. :/
2011. febr. 20. 14:03
 19/31 A kérdező kommentje:
Két kezemet összetenném, ha ez a kutya csak más kutyákkal lenne agresszív. De nem, itt embert szedhet szét, ha olyat csinál, ami nem tetszik neki. És ez nem egy csivava, hogy rávágsz az orrára, és el is dől, ki a falkavezér. Ez egy hatalmas kutya...
2011. febr. 20. 14:07
 20/31 anonim ***** válasza:

Azért azzal legyél tisztában hogy engedély nélkül nem lőheted le , főleg lakott területen.Lelövitek , valaki kihívhatja a rendőröket aztán nem kicsit lesztek szarban , hatósági engedély nélkül nem lőhetitek ki!

Am meg beszélj a helyi sintérrel , az ő feladata begyűjteni az ilyen veszélyes kutyákat.

2011. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!