Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzás-e a kutya lelövése?

Állatkínzás-e a kutya lelövése?

Figyelt kérdés
Adott egy olyan kutya (60+), ami már kétszer is emberre támadott. Részletek most nem is olyan fontosak, lényeg az, hogy a kutyát le kell lőni. Lehet, hogy buta kérdést teszek fel, azonban mégis kíváncsi vagyok... A kutya lelövése mennyire minősül állatkínzásnak, illetve, szenved-e a kutya (ha jó helyen lövik meg), vagy "csak" puff és kész. Köszi előre is.
2011. febr. 20. 13:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nem az. Egyszer a mamámék német juhászát lekellet lövetni :(

Már meg volt vagy 15 éve nekik.És nagyon kedves barátságos kutya volt, soha senkit nem bántott , az idegeneket sem. Amikor meghalt a tatám, akkor a kutya megbolondult.Nem jött haza hónapokig.Jártunk ki a temetőbe a sírhoz, és egynapon megláttuk a kutyát a sír mellett.És tudta a kutya hogy ott van eltemetve a gazdája akit nagyon szeretett.Azután a kutyát hazavittük, de meg bolondult, megharapott még minket is . És az egyik kisgyereknek meg leharapta a száját és vissza kellet varrni.Egyszerüen nem lehetett birni a kutyávaé.Ezután már szoltunk a vadásznak és lelőtte. :(((

2011. febr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Jelentem, Kedves Állatbarátok, (úgy, ahogy én is az vagyok), a kutyus nem lesz lelövetve. Egy olyan alapítvány vette át, aki ért hozzá, és találnak neki olyan gazdit, aki megfelel majd neki. Olyat, amilyen én lettem volna, -bár nem tarthattuk meg-, olyat, aki elfogadja az ő szabályait, olyat, aki türelmes, és megérti, hogy ez a kutya valószínűleg nagyon sok rossz dolgon mehetett keresztül. Nem utolsó sorban, ennek az alapítványnak sokkal messzebb ér a keze, mint nekem. :) Lényeg a lényeg. Meg van oldva, jó helye lesz. :)
2011. febr. 20. 16:36
 23/31 anonim ***** válasza:
mennyiből tartani kihívni az állatorvost, hogy altassa el???? Humánusabb megoldás és ezen a kérdésen se kell rágódni meg oldalakon át vitatkozni...
2011. febr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
ja most olvastam a válaszod...ok..akkor alapítvány keres neki gaudit! helyes! ez még jobb megoldás!!!
2011. febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
örülök hogy jó helye lesz majd a kutyusnak:)) és inkább az előző gazdáját kéne lelóni:@
2011. febr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Egyetértek, én is lelőném a "gazdáját". Mint a szél! B-)
2011. febr. 23. 15:08
 27/31 anonim ***** válasza:
embert ölni ilyen könnyű, mi?
2011. febr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Nézd. Nyilván ironikusan gondoljuk.. De ha belegondolsz Te is...: Van ez az ember, aki le sem sz*rta a kutyáját. Néha enni adott neki, és részéről le volt tudva. A kutya sovány volt, elhanyagolt, szocializálatlan. Nem nevelték, nem szoktatták emberekhez, simogató kézhez. Nem tudott különbséget tenni az adó kéz és a vevő kéz között. Nem tudta, hogy ha nyúlok felé, vajon meg akarom-e ütni, vagy szeretettel meg akarom-e simogatni. A kutya tele volt sebekkel, a bordájánál, és a lapockájánál, valamint hátul, a faránál. Mivel egy hatalmas testű kutyáról, és közép-ázsiai juhászkutyáról van szó, még egy ok, amiért nem szabadott volna elbohóckodni a nevelését. Egy kistestű kutyát könnyebb jobb útra téríteni később is, mint egy 60 kg-s kutyát, aki nem odacsíp, hanem leharapja a kezedet. Szóval visszatérve a lényegre... Van ez a kutya, ami veszélyes lehet emberekre. Olyan emberekre, akik nem értenek hozzá. Márpedig ebből sok van, mert sokan csak a "nagy, édes, ölelgetni való mackót" látják benne. És az is, mihelyst megfelelően bánnak vele. Én tiszteltem a szabályait. De engem nem is harapott meg. Tegyük fel, ez a kutya találkozik egy gyerekkel. Ha nem megfelelően közelít hozzá a gyerek, akkor senki nem szedi ki a szájából épségben - vagy életben. Ember karját is elkapja, de nem elég egy ember hozzá, hogy ki is szedjék a szájából... A felnőtt ember megsérülhet (de ha gyenge és földre kerül, akár ő is meghalhat), a kisgyermek pedig nem nagy eséllyel éli túl az "ütközést". Kit kell ekkor büntetni? A gazdáját. Mivel? Pénzbírsággal, vagy egyébbel, mivel ő a felelős a halálért, vagy a komoly sérülésért. Ő "készítette" ezt a kutyát. Természetesen nem lövik le a gazdáját emiatt. Ezért is mondtam, hogy csupán ironikus volt ez a kijelentés...
2011. febr. 25. 09:36
 29/31 anonim ***** válasza:
állatkínzás
2011. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Humánus :D jó vicc :D tudnád te mi az amit be add neki :D Először kap egy gyógyszer csomagot ami elaltatja ,de még tudatában van majd jön az ami kinyírja :D és ez a valami elég brutális dolgokat csinál.Lebénul de nem tud semmit tenni ellene és valószínűleg ,egész testében égő érzést érez majd leáll a légzése a keringése összeomlik majd a szíve is megáll.Most jön a lelövés ezt figyeld:a vadász lő egyet a fejébe és még csak a durranást se hallja meg mert ugye a golyó gyorsabb a hangnál.Szóval a kutya szemével nézve :vagyok, vagyok ,nagy sötétség.....ellenben a másikkal:elaszok,lebénulok,égek,fuldoklok,leáll a szívem és nagy sötétség :D szóval beszélhetnénk róla mi a humánusabb módszer és mi nem :)
2012. júl. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!