Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etetitek a kutyátokat?...

Mivel etetitek a kutyátokat? És kb. mennyibe kerül havonta 2 németjuhász száraztápos etetése?

Figyelt kérdés

Befejeztem. Az apósom rohadt kajamaradékkal, és csontos nyershússal eteti a kutyákat, persze abból is feleannyit kapnak amennyit kéne, és kétnaponta a "nem kell agyonetetni őket" jelszó alapján... én nem bírom nézni ezt.

A következő fizetésemtől kezdve én etetem a kutyákat. Inkább veszek nekik kaját mint a kedves családnak, mert általában az csak ott rohad meg a hűtőben.


2011. febr. 20. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Kipróbáltuk most,hogy két kutya van,a középkategóriás tápokat.Katasztrofális eredménnyel,felfújódások,bélproblémák stb.

Orijenre térünk vissza,és egyes napokon főtt húst kapnak,itt egy láda(25 kg)vágóhídról aznapi vágásból hozott hús(gége,tüdő,szív)1500 ft.

2011. febr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Én csírke farhátat, csirkefejet szoktam venni,megfőzöm, és összekeverem tésztával, vagy búzadarával, vagy kukorica darával, vagy puffasztott kukoricával, vagy rizzsel. 150 ft kilója a far hátnak, a csirke fejnek 70-90 ft kilója.
2011. febr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én jó minőségű kutyatáppal etetem a kutyámat, prémium kategóriás tápot adok neki.Az én kutyám egy skót juhászkutya. A tömege 30 kg. Havonta 7-10 kg tápot eszik meg. Belcando márkájú tápot eszik. Most télen a Belcando Powert kapja, a magasabb enregia - és tápanyagtartalma miatt. Most ebből havonta kb 7-7,5 kg - ot eszik meg. Tavasszal, nyáron, ősszel a Belcando Multicrok tápot eszi, abbol kb 10 kg fogy el egy hónap alatt, mivel abból valamivel többet kell adni. Havonta így 7000-9000 Ft-ból jön ki a minőségi táplálása. Az ennivaló mennyisége azonban függ az időjárástól. Ugyanis késő tavasszal, nyáron, kora ősszel kevesebbet eszik meg, mint amennyit "kellene" ennie. Ezért írtam, hogy havonta 7-10 kg tápot eszik. De nyáron nagy melegben előfordul, hogy egy hónap alatt csak 5-6 kg táp fogy el. Ekor sincs semmi aggódnivaló, gond. Egy egészséges kutya tudja, hogy mennyi táplálékra van szüksége és annyit eszik, se kevesebbet, se többet. Koplaltani nem szoktam. Télen a napi adagját kétfelé osztva eszik, nyáron meg naponta egyszer eszik. Ekkor este hűvösben eszi meg az adagját.

Kétnaponta etetés nem egészséges. A kutya nem vadállat, nem farkas, hogy elég volna neki heti szinten csak néhányszor enni, amikor vadat ejt. Egy fajtatiszta kutyánál más a helyzet: az ember tenyésztette ki, háziasított állat, élete az embertől függ. Táplálkozása is ennek megfelelően módosult némileg.

Sok szerencsét a kutyák etetéséhez!

2011. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 rucijja ***** válasza:
77%

Nálam is ,most két németjuhász van, szerintem ki lehet bírni nem olyan vészes összeg.Ha nincs pénzed megvenni egy szuperprémium minőségű tápot, akkor egy középkategóriás is megteszi, (legalábbis jobb,mint a rohadt kajamaradék).Keress rá google-ba a kutyatápokra , talán még interneten a legolcsóbb megrendelni.Az enyémek kb. 40 dkg-ot esznek(per kutya),bár ők munkakutyák és szuperprémiumot esznek.

Egyébként rendes tőled, hogy gondoskodsz róluk és kérlek tényleg ne hagydd ,hogy így kelljen élniük azoknak a kutyáknak!

2011. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy látom pont kijövök a pénzzel, remélem ízelni fog nekik a nem prémium kategória is :D

Hát köszi, próbálok figyelni rájuk, imádom a kutyákat, és ezt már nem lehet elviselni, csontsoványak szerencsétlenek!

Ma kimentem, és soron kívül adtam nekik kaját, le lett ordítva a fejem, ez után meg a kutyáké... miért talán kihányják?

Hát ezek után biztos hogy én etetem őket!

2011. febr. 20. 21:15
 6/10 IGCM ***** válasza:

Legjobban talán úgy jösz ki ha főzől nekik!

Főtt hús+rizs+nyers reszeltrépa+valamilyen züéd kagyló por vagy tabletta.

De ha íg állnak a dologhoz a kedves családtagok akkor mindennap kikéne menend megetetni őket :S

2011. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Főzni nem tudnék, mert apósom biztos hogy direkt keresztbe tenne ott ahol tudna... viszont az egyik kutyás barátnőm segített úgy válogatni, hogy kb. kijöjjön 10000ft-ból az etetés, konzerv és száraztáp keverésével :)
2011. febr. 20. 22:11
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Konzerv nem éri meg,80% víztartalmú,a többi gabonaféle és hulladék.

Ha a konzerv és a táp árát összeadod,abból az összegből pont kijön egy jobb minőségű táp.

2011. febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 IGCM ***** válasza:

Pont,hogy a kutakonzervek túl zsírosak:D

De a sovány kiutyáknak szerintem pont jó ha kevés a pénz.Keverd nyugodtan!Lényeg minimum naponta egyszer kapjanak egy jó nagy tál kaját.

2011. febr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21:08!Nekem is skót juhászom van.Én egy kicsit olcsóbb táppal etetek.Télen darlingot nyáron pedig dog chowot adok nekii.
2011. febr. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!