Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ki ő, tenyésztő...

Szerintetek ki ő, tenyésztő vagy szaporító?

Figyelt kérdés
XY megvesz egy pár kutyát,kedvenc fajta,éveket készül,tanul,utánaolvas.Kérdez,honlapokat böngész,és mondjuk kb 150ezerért minőségi magyar kennelektől megveszi a kutyákat.Vérvonalilag egymáshoz passzoló egyedeket.Oltássorozat 2*30ezer,szűrések:40ezer/kutya.Dp,PL.Fajtától függően.Kiállítások,tenyészszemle,2*25-50ezer/magyarországon/MEOE tagság-6000ft,kennel név-11000ft,fedeztetési nyilatkozat majd alombejelentés 2-2ezer.A tenyészállatok 2 éves korig+az alom /átlag 6 kicsi/ minőségi kajája-kb 200ezer ft,nem eukanuba,de mondjuk egy dog show.8 hetes kölyök 1. oltás-6*5000ft féregtelenítés,2 hetes kortól-3*6*1000ft Tk kiváltás stb 6*6000ft.Össz:830-900ezer ft.Mindez 2 év alatt. A kölykök eladási ára /akikre a 2 év alatt volt idő előjegyzőket találni/ 6*150ezer ft=900ezer ft.Még ha egyes értékek el is térnek,a 2. almot akár már be lehet vállalni más, extra fedeztetéssel,ezen almon már biztos van haszon.Ha valaki "csak" így tenyészt egy fajtát,az csak szaporító,mert haszna lesz a kölyök eladásból?
2011. febr. 20. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a szülőknek vannak szűrései?a kicsiknek vannak tk-jei? a szülőknek vannak kiállítási eredményei?
2011. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem a csúcs,de azért 150ezres vételárnál már szerintem elvárható.Mint írtam minőséget tenyésztő kennelből venné a szülőket...
2011. febr. 20. 21:58
 3/13 IGCM ***** válasza:
100%

A kiállistási eredmény nem biztos hoy lényeges dolog ..

Pl egy munkavérvonalú nj kennelben sincsennek húdejó kiállítási eredmények vagy egyeltalán nincs.Kivéve a tenyészszemlét.

2011. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az ember nem lesz tenyésztő. A kiállításokra igencsak keveset számoltál, egy kiállításra legalább 15-20 ezer elmegy, nevezési díjjal, útiköltséggel, miegyébbel. Egy-két kiállításból még nem derül ki, hogy milyen minőségű az a kutya. Az igazi tenyésztő (szerintem) havi legalább egy kiállításon részt vesz(nem csak az országon belül, hanem külföldön is). Ennek van a legnagyobb költsége. A szűrővizsgálatok, kutyaiskola, tenyészszemle, ösztönpróba, munkavizsga szintén nem ingyenesek.

Ha valaki egy párosítást ismételget éveken keresztül és azonos genetikai állományú kölykökkel lepi el az országot, a szememben nem tenyésztő. A TENYÉSZTŐ csak akkor vonja tenyésztésbe az állatot, ha az mind küllemileg, idegrendszerileg és egészségileg jó minőségű (ezt egy 8-10 hetes kiskutyáról még nem lehet teljes bizonyossággal meghatározni) és javítana a magyar fajtaállományon. A szukáját nem a saját kanjával fedezteti, hanem az ország legjobbjaihoz, vagy akár külföldre több 1000 kilométert utazva viszi.

A tenyésztőt a mentalitása teszi igazi nagybetűs TENYÉSZTŐVÉ. Arra törekszik, hogy minél jobbat, minél szebbet tenyésszen, nem csak az, hogy jaj kiskutyák legyenek.

2011. febr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Belföldi kiállításokról beszéltem.Itt is lehet nemzetközi kiállításra menni. Tudok olyanokról,hogy összebeszélnek kutyások és többen mennek kiállításokra,akár külföldre is.Nem kell,feltétlenül,hogy a gatyája is rámenjen a TENYÉSZTŐNEK a minőségi tenyésztésre.Valaki vagy milliomos,és hobbiból tenyészt,vagy okosan is lehet csinálni.
2011. febr. 20. 22:47
 6/13 A kérdező kommentje:
A "jaj kiskutyák legyenektől" már az alap kérdés is messze van.Az is benne van,hogy a 2.fedeztetés már más élvonalbeli kannal...és egy 2 éves kutyáról már azért látszik,hogy milyen,minden szempontból.
2011. febr. 20. 22:59
 7/13 A kérdező kommentje:
Vagy csavarjunk egyet,nem párt vesz,hanem 2 szukát.A többi u.a vagy még jobb lehet,mert esetleg többet mer XY befektetni,ha 2 alom várható.Ebben az esetben akár külföldi fedeztetéssel is számolhatunk,legalább az egyik szukánál.Az én fajtámban pl a környező országokban vannak,világszínvonalú kennelek./jelenleg 1 db ivartalan más fajtájú hobby kutyám van/még mielött valaki rákezdene...
2011. febr. 20. 23:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Theiával egyetértek.


Egyébként meg attól még lehet valaki tenyésztő, hogy haszna van a dologból.

2011. febr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Hogyne lenne tenyésztő!Ne szórakozzatok már mert egyszerűen hányok attól hogy csak ez és ez számít tenyésztőnek!most írta hogy minden meglenne jogilag és a meoe szabályzata szerint akkor miért ne lenne?!mindenki osztja itt az észt hogy csak akkor tenyésztő vki ha gondosan meg van tervezve egy alom,orvosi vizsgálat stb. ezek megvannak akkor meg minek kell itt ugatni meg pofázni folyton.És igen is van haszna a tenyésztőnek is vagy szerintetek csak puszta önzetlenségből csinálja?ismerek néhány komoly(!) tenyésztőt(nevet most inkább nem tüntetek fel) DE nála egy kiskutya 250.000ft és születik egy alomban pl.10 kiskutya mivel nagytestű fajtáról beszélek és a saját kennelében van a fedező kan is akkor miért is ne lenne haszon neki?muszáj hogy legyen mivel vmiből finanszírozni kell azokat a nagy kutyákat vagy nem?szerintem de.és azért ezt a példát hoztam fel mivel én vettem tőlük ennyiért kiskutyát és valós dologgal akartam példálozni.na ennyi!
2011. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi a haszon?

A két kiszámolt összeget nézve, ugyanannyit látok.

Ráadásul kifelejtetted az ellés utáni állatorvosi költségeket, a 8 hetesnek már jár még egy oltás, a munkát az alom nevelésével nem számoltad.

Sántít az egész számolásod, mert nem lehet mindent számokban kifejezni.

2011. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!