Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy erős, nagytestű kutya...

Ha egy erős, nagytestű kutya harapásnál szájzárat kap, már lehetetlen szétnyitni a száját?

Figyelt kérdés

Biztosan ismerős már a nevem az oldalon, elég sok kérdést meg szoktam válaszolni, viszont a szájzárról nem nagyon hallottam sokat.

Tegnap az esti kutyasétáltatásnál olyan 6-7 kutyával voltunk. Aztán jött egy hatalmas amstaff, egyenesen rátámadott az egyik francia bulldogra. Szegényke annyira megijedt, kénytelen volt megvédeni magát, így verekedés tört ki. Az amstaff ráfogott a fülére, de a gazdája gyorsan leszedte róla. Szerencsére egyikőjük sem sebesült meg, de mindenki megijedt. Amikor mentünk ketten haza a francia bulldog gazdájával, panaszkodott, hogy miért nem fogja pórázra a kutyáját, amikor köztudott a környéken, hogy megtámadja a fiú kutyákat, és a gazdája jól tudja hogy ő(a bulldog gazdája) terhes, már nem tud úgy ugrani a kutyák után, mint pár hónappal azelőtt. Nagyon sajnáltam. Az utána következő mondat jobban felkeltette a figyelmemet: "Ha kap egy olyan szájzárat a staffi, leszakítja a fülét, altathatom el a kutyámat!".

A szájzár valóban ilyen erős, hogy lehetetlen szétnyitni az állkapcsát a kutyának? Szörnyű rémálmaim voltak az este, hogy a staffi elkapja az én 6 hónapos havanesem-et, és kinyírja :( És rájöttem, hogy Szpájkinak vége lett volna mint a botnak!


2011. febr. 21. 10:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Igen, olyan. Embereknél is így működik.
2011. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Ez az egész szájzár egy baromság.Olvass utána.Egyik kutya sem kap szájzárat. Amstaffom van,így eltudok mondani egy-két dolgot.Ha ők ráfognak valamire,az még nem életveszély.Akkor van baj,hogyha beleráz,mert akkor aztán szaggat mindent,és nem engedi el..de ez nem azért van mert szájzárat kap.Az én amstaffom még sosem támadott meg egy kutyát sem,se fiút se lánykutyust. Én megtudtam nevelni.Tudja,hogyha bármi rosszat tenne,azt nagyon megkeserüli.Sosem bántottam még,de ha valaki kutyájára rátámadna ennyi nevelés mellett amit ráfordítottam,akkor bizony szétütném,pedig lány vagyok.Lelkiismeret furdalásom lenne a másik kutyus miatt,akit megtámadott az enyém..de bízok a kutyámban,hogy ha 5 év alatt nem támadott semmire,akkor már nem is fog.Mondd meg annak az idióta embernek,hogy ha már nem tudta megnevelni a kutyáját,akkor tegye pórázra,plusz szájkosár!
2011. febr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

(az amstaff nem nagytestű, csupán csak nem öleb :)

25-30 kg maximum )

viszont a harapási erőssége a legerősebbek között van ( persze a kutyák között )

a nagytestű kutyák harapása általában sokkal gyengébb !

a lényeg , a harapásnál,

1 : a felső ajkát rá kell szorítani a felső fogsorára ( erre csak a gazdája képes )

2. bele kell csípni erősen a kutya korccába ( hátsó lábon a comb belső bőrlebenyeges része ) érzékeny rész.

3. felemelni a hátsó lábait egyszerre .

4.fadarab a szájba és megcsavarni.

5 . EZEKRE A LEHETŐSÉGEKRE CSAK A KUTYA GAZDÁJA ,ESETLEG EGY NAGYON BÁTOR és KUTYÁKAT ISMERŐ EMBER KÉPES, MIVEL TUDNI ÉS ISMERNI KELL A KUTYÁK TERMÉSZETÉT.!!!



egy vödör víz is remekül megoldaná a problémát, de ki a fene visz sétálni egy kutyát vizesvödörrel ????

és a legritkábban található vödörben víz ott ahol a kutyák acsarkodnak ( kivétel kutyasulik :)

2011. febr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha nem enged egy fogásnál, az nem szájzár, hanem neveletlenség a kutya részéről. Nem tanították meg neki az eresztést. Ilyenkor persze látványosan lefeszegetik egy fadarabbal.
2011. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szia! Erre a szájzárra én is kiváncsi vagyok, mert én is hallottam róla, de nem voltam biztos benne, hogy létezik ez. Nekem boxerem van, amikor rongyozok vele, erősen ráharap a rongyra, majd amikor mondom neki, hogy engedd akkor elkezd remegni az álkapcsa, mintha görcsbe lenne ,de akkor már nem is húzza a rongyot, látszik rajta hogy engedni próbálja, de nehezen megy. Persze utána elengedi.
2011. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Bele kell fújni a fülébe. Komolyan...
2011. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezek a tanácsok nagyon jól jöttek.

Igazán pórázra foghatná. Az a kutya tök jólnevelt, nagyjából hallgat is a gazdájára, mondta is neki hogy "Ereszd, Ferox, ereszd!", látványos eresztést nem láttam, inkább ő szedte le a francia bulldogról. Ja és megjegyzem, a bulldog nagyon barátságos, nem kezdett ki vele, sose támad, de ha nekimennek, megijed és nem hagyja magát!

2011. febr. 21. 14:06
 8/21 anonim ***** válasza:
Nagytestű ez jó vicc.:D
2011. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ilyenkor nem a szájzárról van szó, hanem a kutya annyira begőzöl, szinte se lát- se hall. Túlteng benne az indulat és képtelen elengedni a zsákmányt.Ilyenkor valóban botot dugnak a fogai közé.

Egyszerűen le kell csavarni a másik kutyáról.

Meg kell emelni a két hátsó lábánál, függőleges helyzetbe és úgy jobbra vagy balra tekerni. Bár ettől még a szájában lévő kutyát nem biztos, hogy elengedi.

A másik, hogy fojtó nyakörvénél (amennyiben az van rajta) megemelni magasra és tartani. Ha már nem kap levegőt akkor elereszti a zsákmányt.

2011. febr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Eltévesztettem a nagytestűt na!

Bírom hogy mindenki más hibájába tud belekötni.

2011. febr. 21. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!