Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bull terriernek régen a...

A bull terriernek régen a viadalokon mi célt szolgált a stop nélküli feje?

Figyelt kérdés
Imádom ezt a kutyafajtát, mert igazi bohóc, szinte mindent tudok a fajtáról, de ezt sehol nemtaláltam, egy könyvben sem. Hiszen ott van a pit bull, őt is sajnos viadaloztatták és neki még sem olyan a feje.
2011. febr. 21. 14:34
1 2
 1/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Szerintem a viadalokhoz semmi köze nincs a stop nélküliségnek.

Ők egyszerűen csak ilyenek. Így alakították ki a fejformát.

2011. febr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 IGCM ***** válasza:
64%

Az összes nagytestű kutyát viadaloztatták :D

Még a csodálatos németjuhászt is...csak kevesen tudják.

Am szerintem azért ilyen a feje,hogy nehezen vagy egyeltalán ne találjon rajta másik fogást a kutya vagy csak egyszerűen divatból,tetszésből tenyésztették ilyenre.Alapjában véve egy kutyafajta se úgy indúlt hogy vidalokra szánták..ccsak útközben döntöttek másképp egyes emberek...sajnos.

2011. febr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

a tojásforma az egyik legerősebb struktúra az univerzumban-egy tojást hosszában nem tudsz összenyomni pl. akármilyen erős vagy...

ez a forma garantálja az agy védelmét és a harcképességet is(több tonnás terhelést elbír egy buli koponyacsontja!), és ahogyan említették nincs rajta fogás, és félelmetkeltő kinézetet is kölcsönöz a nagy fej ami javarészt egy hatalmas szájból áll és a hozzá kapcsolódó mélyen ülő apró szempár-már a kinézete azt sugalja egy kutyának, hogy ez egy támadó egyed-ezért is értik félre még a fajtársak is a bullterriereket(úgy néz ki mint aki veszélyes):)))

2011. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A Bedlington terriernek és az agaraknak sincs stopjuk.

Nem az volt a kérdés, hogy miért van tojásfeje.

A stop az arcorri hajlat. Van amelyik kutyánál van és kifejezett. Van amelyiknél nincs (szóban forgó).

Van amelyiknél enyhe.

A viadalokhoz semmi köze.

2011. febr. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznos volt mindegyik.
2011. febr. 22. 17:09
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
...ellenben ha a stop megjelenne akkor már nem lenne tojásforma a tojás-fej:D...! -megbomlik a szerkezet és nincs olyan szakítószilárdsága, ergo sérülékenyebb a koponya, az agy ... ilyen szempontból van némi plussz jelentősége ennek, és tényleg kevésbé lehet belecsimpaszkodni, ráfogni:)))
2011. febr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
Azt is olvastam egy régi könyvben,nem tudom,mennyi a valóságtartalma,hogy így a vér szépen lefolyik verekedésnél a fejéről.
2011. febr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tyler913 ***** válasza:
100%
En ugy olvastam,hogy a modern fejformat azutan alakitottak ki a bullterriernel,miutan a kutyaviadalokat betiltottak Angliaban.Azelott tehat nem igy nezett ki.Mikor a viadalokat betiltottak,a bullterrier a bulldoghoz hasonloan tarsasagi kutyakent elt tovabb,ezert alakitottak szandekosan ilyen furcsa kulsejure.
2011. febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Érdekeseket írtok nagyon, köszönöm mindenkinek!
2011. febr. 27. 20:28
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként sokan ezért tartják a fajtát visszataszítónak.

Nekünk 2 bullterrierünk van,a jellemük miatt imádjuk őket.

2011. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!