Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenhol azt hallani, hogy a...

Mindenhol azt hallani, hogy a tenyésztők nem szeretik?

Figyelt kérdés
..ha az érdeklődő,egyből a kiskutya árát kérdezi.Még a hírdetéseikben sem tüntetik fel a kutyáik árát.Pedig azért jó tudni,hogy 250,vagy "csak"100ezerben gondolkodjon a vásárló...Ez még szerintem,nem jelenti,hogy nem fogja tudni ellátni a kiskutyát,megfelelően.
2011. febr. 21. 20:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is bosszant. Én is most kerestem kutyust. Nekem is fontos volt,hogy tudjam,kell e még spórolnom. Szerintem ez azért egy elég alapvető dolog,amit fontos tudni.
2011. febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Ninna ♥ ***** válasza:
66%
Azért ajtóstul berontani a házba, nem szabad. A tenyésztővel először a fajta igényeiről, szokásairól, történetéről szokás beszélgetni, ki kell fejezni mennyire tetszik nekünk a fajta. És utána lehet az ő kutyáiról kérdezni sok mindent. Mennyi idősek, milyen eredményeik vannak stb. Utána mesélsz a körülményekről, ahova vinnéd a kutyust, mennyit foglalkoznál vele stb. És utána megkérdezed, hogy mennyibe kerül a kutyus. Szerintem ez a normális, én ha kutyát vennék, nyilván az ár is befolyásolna, de biztosan egy jobb helyről származó kutyusért többet is adnék. Egy kennelt, ha már felhívok, vagy meglátogatok, alaposan elbeszélgetek a tenyésztővel, hogy egyáltalán szerintem normális-e, szimpi-e nekem, szépek-e a kutyái, és utána az árat is számításba veszem, de nem az dönt elsődlegesen.
2011. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Annyi értelmét látom a dolognak, hogy ameddig nem látod a kiskutyákat addig minek az árról beszélni ? Lehet hogy nem is onnan akarsz majd elhozni kutyát a végén.És gondolom úgy vannak vele , ha majd elmész és megnézed az almot akkor majd lehet az árról is beszélni.

Ennek ellenére nem látok kivetnivalót abban , ha valaki az árról érdeklődik az első körben , mert ha nincs pénze a kutyára , akkor csak időpocsékolás az egész.

2011. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Először talán meg kéne nézned hogy minek az ára az amit kérdezel,már ha érted mire gondolok.
2011. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,hogy mitől kerül kevesebbe,vagy többe egy kutya.Kutyákról nincs az a sok idő amíg ne tudnék elbeszélgetni.Én alapból,honlappal rendelkező kennelekben gondolkodom.Jobban át lehet látni a választékot,a jelen és jövőbeli párosításokat.Tehát már felkészülten hívom a tenyésztőt,épp csak az árát nem tudom a kutyának,nem mondom hogy nem érdeklődöm másról,de ha túl drága nekem,nem fájdítom a szívem az elérhetetlen miatt.
2011. febr. 21. 21:08
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor említsd meg, hogy azért érdekel az ára, mert szeretnéd tudni, megvan-e rá már a pénzed.
2011. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hála istennek,nem volt még saját rossz tapasztalatom ezzel kapcsolatban.De mindenhol ezt olvasom,már rendesen benn van a köztudatban,hogy komoly tenyésztőnél árról ne kérdezz. Nyilatkozza egyik másik,ha az árat kérdezik az beszélgetés elején, leteszik a telefont.Volt valakinek saját tapasztalata ilyennel?
2011. febr. 21. 21:16
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

Ha egyből azzal kezdik a beszélgetést, hogy be sem mutatkoznak rendesen csak "Cső. Egy kan mennyi lesz?", akkor nyilván ez nem szimpatikus a tenyésztőnek. Ha telefonban először bemutatkozol, érdeklődsz az almok felől, elmondod hogy milyen neműt, temperamentumút szeretnél, hogy milyen célra kellene a kiskutya, milyen körülményeket tudnál neki biztosítani és felteszed a kérdéseidet a fajtáról és a kennelről (pl.: milyen táppal etetnek, milyen szőrápolást, mozgatást igényel a fajta, hány hetes korában hozhatnád el, milyen oltásokat kapnak a kölykök stb.).

Ennyiből már látni fogja a tenyésztő, hogy komolyan érdeklődsz és a telefonbeszélgetés végén szerintem egyáltalán nem gáz vagy ellenszenves, ha megkérdezed, hogy árban nagyjából mennyire számíthatsz. Nem kell ezt ilyen véresen komolyan venni, nyilván nem mindenki engedhet meg magának bármilyen árat és ezzel a tenyésztők is tisztában vannak. Akkor szokták letenni a telefont, ha valakit csak az ár érdekel és a kutyákról kb egy szó sem esik.

2011. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"ki kell fejezni mennyire tetszik nekünk a fajta. És utána lehet az ő kutyáiról kérdezni sok mindent"


Esetleg meghajolni nem kell a tenyésztő előtt? Azt kérdezek meg és akkor amikor akarok.

A tenyésztőnek is érdeke, hogy eladja azokat a kutyákat, vagyis nem árt, ha ő is alkalmazkodik a vevőhöz és nem játssza az atyaúristent.


Én például maximum 100ezer Ft-ot adok ki egy kutyáért, ugyanis nem járok a kutyáimmal kiállításra, nem akarom őket pároztatni, de azért fontos, hogy egészségesek legyenek.

Ezek után utazzak akár több száz kilométert (ami rengeteg pénz és idő), hogy közölje velem a kedves tenyésztő, hogy a kutyája 200 vagy 300 ezerbe kerül, amit 100%, hogy nem fogok kifizetni?

Na ezért nem tartom korrektnek, hogy nem mondják meg az árakat telefonban. Mindenki jobban járna, ha nem pazarolnánk egymás idejét.


Ha valakinek pedig megfelel a kutya ára, úgyis elmegy személyesen, ahol a tenyésztő felmérheti, mennyire normális és felelősségteljes a gazdi-jelölt.

2011. febr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem túl van ez reagálva. Persze hogy nem szabad lerohanni a tenyésztőt, "üdvözlöm, mennyiért adja a kölyköket?", de gyors bemutatkozás után rálehet kérdezni.

Felhívod, megmondod hogy kiskutyák iránt szeretnél érdeklődni, elmondod milyen célra kell (hobby, sport, kiállítás...), milyen körülmények közé (lakásba, kisgyerek mellé, nyugdíjasnak...), ő válaszol és akkor rákérdezel hogy milyen árban vannak a kölykök.

De ha nagyon kellemetlennek tartod úgy is meglehet közelíteni hogy milyen kutyákból áll az alom. Minden alomba van ígéretesebb meg hibás kiskutya, ha te hobby célra keresel, megmondod hogy te elsősorban családi kutyust szeretnél, egészséges legyen, nem fontos hogy tökéletes megjelenésű legyen(ha kicsit merészebb vagy megemlítheted hogy az egészségét szeretnéd megfizetni nem a külsejét)

2011. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!