Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok ilyen körülményekhez?

Figyelt kérdés
Van egy labradorom. Ő tk nélküli, családi kedvenc kutyus, de később hobby szinten sportolni fogok vele. Pár év mulva (1-2-3) lesz lehetőségem egy másik kutyára akivel versenyezni fogok. Kiállítás, sport meg minden. Második kutyának egy erősebb jellemű kutyát szeretnék aki barátkozó, ugyanakkor jó házőrző is. Más állatokkal (legfőképp kutyákkal) jól kijöjjön, tudom, hogy ez is szocializálás kérdése. Egy igazi kis energiabomba legyen, de beleférjen az is, ha 2-3 nap kimarad a séta (ez hetente, esetleg 2hetente fordulna elő). Egygazdás kutya legyen és intelligens, tanulásra vágyó. Viszont ne legyen szökős (pl. úgy mint a husky, hogy 2 méteres kerítés sem akadály neki. tisztelet a kivételnek). Rengeteget foglalkoznék vele, most vagyok 13 éves. Lehet, hogy most néhányan azt mondjátok, hogy pár év mulva, mire a 2. kutyára kerül a sor addigra már a barátok meg a buli lesz első helyen. Erre még most szeretnék rácáfolni. Én hosszú távra tervezem a kutyázást és ha haverok akkor is kutyával. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, remélem nem hagytam ki semmit!
2011. febr. 21. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Házőrzés és sport..Szerintem Német juhász :)
2011. febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igazából olyan dolgokat hoztál össze kritériumnak, amik egymással néha ellentétben állnak. Legyen barátkozó, de jó házörző, legyen energiabomba, de férjen bele ha heti 2-3 séta kimarad.

Kicsit úgy érzem h te egy szuperkutyára vágysz, amelyik bármelyik fajtából kikerülhet, de elég ritka. A szökősség meg szintén attól függ, hogy hogyan neveled, ki áll a falka élén.

Amúgy nemes tervek ezek, hogy hosszú távra tervezel, remélem tényleg megmarad ez a gondolkodásmód 3 év múlva is:)

2011. febr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
schnauzer
2011. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok fajta van,ami biztosan megfelelne az igényeidnek, de itt sajnos nem tudjuk mindet felsorolni. Menj el kiállításra, itt találkozhatsz személyesen a legtöbb fajta képviselővel, megismerheted a tenyésztőket és biztosan ki tudod majd választani azt a fajtát, amelyik legjobban passzol hozzád mind küllemben, mind jellemben.

Azok a személyiségjegyek amik felsoroltál gyakran ellentétesek, hiszen egy energiabomba nem bírja azt, hogy 2-3 nap séta kimaradjon, legyen barátkozós, de egygazdás és jó házőrző. Hát ezek gyakran nem összeegyeztethetők egymással.

2011. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
9%
Szerintem a csivava lenne a legjobb választás
2011. febr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 IGCM ***** válasza:

E zígy elég bonyolúlt..rengeteg kutyafajta van.Szerintem nézz körül a nagyobb fajták között (nj.,dobermann,snaci) küllemileg és karakter szerint.Azután írj pár fajtát ami tetszik és így jobban tudunk majd tanácsot adni :D


[link]

2011. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aki kutyát vállal, vállalja azt is, hogy MINDEN NAP legalább egyszer megsétáltatja. A kutyák a rendszert szeretik, ha minden kiszámíthatatlan és hébe-hóba történik meg, frusztrálttá válhatnak.

Főleg az "energiabomba" kutyáknak aztán végképp úgy van szükségük a mindennapi sétára mint neked a levegőre vagy a vízre.

2011. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most még jobban átnézem a fajtákat! :) Kedves utolsó, teljesen tisztában vagyok ezzel a dologgal, de a hétvégi sétát esetleg úgy tudom megoldani, ha valamelyik ismerős vállalná. Sajnos másképp nem tudom. Amúgy a labradorommal is amikor vasárnap hazajövök elmegyünk egy kiadós sétára és addig vagyunk ameddig el nem fárad aztán hétfőtől a szokásos séta.
2011. febr. 22. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!