Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon jó ötlet lenne örökbe...

Xnorkax kérdése:

Vajon jó ötlet lenne örökbe fogadni ezt a kutyát?

Figyelt kérdés

Megláttam egy közeli menhelyen ezt a kis három hónapos akita keveréket és egyszerűen az egész család beleesett. Mióta láttuk a Hachhiko című filmet (bár már előtte is nagyon tetszettek az akiták) mindannyian imádjuk ezeket a kutyákat. Az utcánkban is van egy akita, hihetetlenül aranyos. Viszont olvastam, hogy az akita nem a legkezesebb fajta közé tartozik. Viszont a jelleméről nem igen lehet tudni sokat, mivel a gyepmesteri telepen van és ott sajna nem igazán ismerkednek a kutyákkal, csak felteszik a képüket a netre. Sürget az a két hét.

Az otthoni körülményekről: van egy kutyánk és két macskánk. A kutyus áprilisban lesz egy éves, pörgős kis terrier, de kezelhető. Mindennemű kutyával kijön. Sajna egyelőre még azt sem tudni, hogy a kis keverék kan vagy szuka, mivel azt "elfelejtették" közölni.

Viszont lehet, hogy a jelleme nem is akitás lesz, hanem a keveredő fajtákból alakul ki valami. Nagyon várom a válaszokat!

Itt van pár kép róla:

[link] [link]


2011. febr. 22. 16:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

én úgy gondolom, hogy egy roti is lehet kezesbárány ha úgy nevelik és egy labi is lehet kezelhetetlen ha úgy nevelik.

lehet h akita jellemű de egy biztos annyira hálás lesz h ti lesztek a mindenei (tapasztalatból mondom van egy menhelyről származó kutyusom) és engedelmeskedni fog nektek (ha úgy nevelitek folyamatosan és nem engeditek h ő legyen a falkavezér) mert a kedvetekbe akar majd járni

ha ti lesztek a falkavezérek mi lenne a gond ?:D

becsületre méltó h onnan hozol el egy kis kutyit :D

2011. febr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A kutya nagyon aranyos. Ha van helyetek, és főleg időtök/energiátok és jellemetek egy ilyen kutya felnevelésére, akkor hajrá. Csak az a lényeg, hogy legyen valaki, aki A GAZDÁJA, és akinek a szavára akkor is hallgat, ha éppen valamit pedig nagyon nem akar. Én sokkal inkább híve vagyok a menhelyi örökbefogadásnak, mint a több 10 ezrek kiadásának egy fajtatiszta kutyáért.
2011. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszi a választ, én is ebben bíztam. :) a mi kutyánk is menhelyről van. remélem összejön a dolog.
2011. febr. 22. 16:07
 4/18 A kérdező kommentje:
köszi :) ez a személy biztosan meglenne, talán legfőképp apám személyében. XD
2011. febr. 22. 16:08
 5/18 anonim ***** válasza:
Tünemény!!!!
2011. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes kis kutyus, a feje nem annyira akitás, de a teste igen. Szerintem a jelleme sem lesz kimondotta az, de előre még ki tudja? Biztosan lehet belőle jó kutyát nevelni, ha a már meglévő kutyátok elfogadja, akkor nem hiszem, hogy probléma lenne vele, és mivel még kölyök, a cicákkal is ki fog jönni.

Szóval szerintem elsősorban nevelés kérdése, mi válik belőle. Főleg keverékeknél nem lehet ezt tudni előre.

Ha esetleg más nemű is, mint a már meglévő kutyád, ivartalanítással az is megoldható.

2011. febr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, ha örökbe fogadjuk feltétlenül ivartalanítva lesz. :) A már meglévő kutyánkat is pár hét múlva visszük. Köszi a választ, szerintem is tündéri. *-*
2011. febr. 22. 16:19
 8/18 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes kutya, nem csodálom hogy beleszeretettek.

A menhelyi/sintértelepi kutyák, főleg a kölykök, kicsit zsákbamacskát. Sajnos nem tudni hogy milyen gének keveredtek, milyen az alap természet, mennyire pörgős, vagy nyugodt, hiába hajaz a külseje bizonyos fajtára, lehet hogy a belseje egészen az ellentét lesz.

Ennek ellenére, mint ahogy már korábban említették, sok minden múlik a nevelésen. Egy nyers anyagot kapsz, aminek vannak alap adottságai, de ezeket te erősíted, vagy épp ellenkezőleg, nyomod el.

Menjetek el, nézzétek meg személyesen, beszélgessetek a gondozójával, még ha sintértelep is, pár szót akkor is tudnak mondani róla. Ha úgy döntitek befogadjátok, azonnal dokihoz menjetek, sajnos az ilyen telepeken sok betegséget lehet összeszedni, pl. kennel köhögés szinte biztos hogy van neki, és ha összeengeditek a más kutyával azonnal megfertőzi, tehát először irány a doki és ő elmondja hogy van-e baja, fertőző-e, és szeparálni kell-e a többi állatól.

2011. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :) lutri igen, de mi szerelmesek lettünk belé. :) szóval vállaljuk szerintem a kockázatot. ; D és természetesen a legjobb tudásunk szerint neveljük.
2011. febr. 22. 16:31
 10/18 anonim ***** válasza:

Milyen cuki!

Milyen jó,hogy menhelyről választotok kutyákat!

2011. febr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!