Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit Csináljak hogy a kutyám...

Mit Csináljak hogy a kutyám ne vonyítson, tutuljon, ha elmegyek otthonról és egyedül marad?

Figyelt kérdés
8honapos kan keverék kutya
2011. febr. 23. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit csinálni,hozzá kell szoknia,előbb utóbb nem lesz baj vele.
2011. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keress vissza, mert ilyen kérdés már volt.
2011. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
2011. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na ezt én is szeretném tudni. Szintén 8 hónapos eb,kezdem szoktatni az egyedülléthez,de kevés sikerrel...:(

Nekem nem ugat, hanem sipol,nyüsszög,ez idegestő tud lenni, pláne mivel panelben lakunk.Sok panelkutya elvan egyedül fél napokat is,mert gazdi dolgozik/tanul stb...

Nem tudom, mi a teendő, veled együtt várom én is a válaszokat,tapasztalatokat.

2011. febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
45%

Tök mindegy, hogy miért csinálja az lényeg, hogy csinálja és le kell róla szoktatni. Akármilyen okokat írnak le a belinkelésekben a lényeg a megszüntetés.

Időigényes feladat. Kell hozzá némi szabad idő, hogy a kutyát megfigyelhesd.

Próbál meg úgy, hogy a szokott időben elmész, de csak olyan messzire, hogy halld a kutya mit csinál, vagyis szűköl e.

Ha csenben van mindjárt menj vissza és ülj le. Mellékesen vesd oda a kutyádnak szóban okos. Utána menj el mehint. Ha a kutya hangot ad addig ne menj vissza, csak akkor, ha csendben van.

Ott követik el a gazdik a hibát, hogy a kutyától búcsuzkodnak. Ölelgetik, mondogatják neki, hogy mindjárt jövök. Miért is mert a kutyák olyan bánatosan tudnak nézni mikor a gazdi elmegy, hogy a gazda önkéntelenül is elolvad a látványtól és elkezdi mondani a kutyának a magáét. Ne félj picikém, anyuci mindjárt jön, és ez épp elég nekik.

Szóval, ha elmegyünk látszólag és a kutya hangot ad akkor semmi képpen ne menjünk mindjárt vissza, csak akkor ha elhallgat. Ha visszamentünk nem üdvözöljük mindjárt a kutyát, csak kicsit később, mikor már kiörvendezte magát és lehiggad.

2011. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Zsuzsabazsa!


A link alatt nemcsak az okok, hanem annak megszüntetése is le van írva.

Ajánlom a 4. válaszolnak is.

2011. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Jó akkor tüzetesebben elolvasom.
2011. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek
2011. febr. 24. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!