Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell önállósulni? Úgy...

Hogyan kell önállósulni? Úgy értem, ha családi okok miatt elköltöznék otthonról egyedül.

Figyelt kérdés
Anyámmal élek, de sajnos napok óta tart köztünk a háború, mert olyan fiúval vagyok együtt aki neki egyáltalán nem tetszik. Emiatt egyfolytában megy a veszekedés és én már nem bírom tovább. Nem tudok vele normálisan beszélni. Mindenki azt mondja, költözzek el. Már ér bennem az elhatározás, csak nem tudom, hogyan kezdjem. Van 2 barátnőm, hozzájuk mehetnék, albérletben laknak ketten. Elférnék mellettük. Csakhogy a lakás bútorozatlan, és vinnem kéne a bútoraimat, ami necces, mert anyám nem engedné elvinni őket (igaz elköltözni sem engedne) de nincs más megoldás. Hogyan és mivel kezdjem?
2010. máj. 9. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
elmúltál 18? Vagy mennyi idős vagy?
2010. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
20 feletti vagyok.
2010. máj. 9. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. szerezz pénzt. Ha albérletezel, mindig legyen a számládon legalább kéthavi lakbér.

2. hagyd otthon a bútoraid. Vegyél egy felfújható ágyat (praktikus, mert könnyű vele majd költözni), meg perse ha nincs, akkor asztalt-széket is kell szerezned, vaterán vagy ilyen helyeken könnyen, olcsón lehet, olyat érdemes, amit majd nem sajnálsz otthagyni.

3. = 1. a legfontosabb, hogy az anyagi biztonságod meglegyen. Számolj vele, hogy havonta a lakbéren felül amit eszel, ruházkodsz, utazol, orvoshoz mész, azt is neked kell állnod.


Igazából ennyi a lényeg. És hogy miután elköltöztél, próbáld meg javítani a kapcsolatot anyukáddal. Én is anyukám miatt költöztem el, ma már egés jóban vagyunk. Igaz, ehhez 6 év kellett...

2010. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Majd veszel ágyat(használt is van) és szép lassan kialakul.Megtanulod beosztani a pénzt és felelősségteljesen élni.Engem elküldtek otthonról(18 voltam) és nagyon nehezen boldogultam egyedül, de megvagyok és sokkal erősebb lettem.34/N
2010. máj. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nincs mindig otthon ugye? Hát ha a baratnáiddel (és a baratoddal) meg tudod beszélni, egy szép napon csendben elmész tőle bútorostul... 20 éves vagy, ha a bútor valóban a tied, nem tud az égvilágon semmit sem csinálni!

Sajnálom, hogy ilyen drasztikus megoldást kell javasolnom, de ugy látom, ha ebbe beleszól, akkor majd másba is bele fog kötni. Neked meg a sajat életedet kell élned. Ha szeret, a végén úgyis megbékél!

2010. máj. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg a barátod is segíthet. Beszélj vele erről a költözős tervedről, hátha felajánlja, hogy költözzetek össze!
2010. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!