Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ha a kutyámnak fogamzásgátl...

Jó ha a kutyámnak fogamzásgátlót (ami állatoknak készült) adok ahelyett, hogy ivartalanítsam?

Figyelt kérdés
Nem szeretném ivartalaníttatni, de 2 kutyánk van, 1 fiú és 1 lány, s mivel különböznek (fajta miatt)nem szeretnénk kiskutyákat (meg amúgy sem akarok kutya-szaporító lenni). De ha van rá mód, szeretném elkerülni a műtétet és a kiskutyákat is. Az állatorvos szerint lehet neki fog.gátlót adni.
2009. febr. 15. 11:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem nagyon jó dolog, hogy nem akarod feleslegesen kés alá adni egyiküket sem. Ha anyagilag tudod állni akkor rendben van. Nem tudom kutyáknál hogyan működik, egy ismerősöm mondta, hogy ő a macskáit évente vagy félévente viszi injekcióra mert ő sem akarja feleslegesen megműttetni őket. Ha jól emlékszem 3Ft-ba kerül tehát nem is horribilis összeg. Nem ismerem a dolognak semmi hátrányát így én csak gratulálni tudok hozzá.
2009. febr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Az én kerti macskám is kap, hetente egyszer. Egy csomagban harminc tabletta van, azaz több mint fél évre elég, és kb. 900 ft a tabletta. Gondolom a kutyáké sem drágább. Injekcióról még nem hallottam. Az sem lenne baj, ha úgy párzana a 2 kutyám, hogy nem esne teherbe a szuka. (bár gondolom a gyógyszer hatására nem lesz párzás sem)
2009. febr. 15. 11:37
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó, mert ezeket a készítményeket nem állandó használatra találták ki. Valamint a műtéttel ellentétben ezek nem óvják meg a kutyáidat a nemi jellegű betegségektől. Azt már csak halkan teszem hozzá, hogy sokkal többet árt a szervezetének mint a műtét, csak ugye ez nem látványos.
2009. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam kutyáimnak. Mindkettő rákban halt meg. Nem tudom van-e összefüggés, de félek, hogy igen. Gondold meg jól, illetve beszélj a rák kockázatáról állatorvossal!
2009. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászóló vagyok. Idő közben én is utána olvastam és tényleg számos mellékhatása van. Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket: [link]
2009. febr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
és én még hallottam olyat is,hogy kapott injekciot a szuka kutya,és mégis lettek kicsik.
2009. febr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

Az állatoknál alkalmazott fogamzásgátlók nincsenek még olyan szinten - többek között mivel kevesebbet foglalkoztak eddig velük -, hogy azt állandó (értsd: minden tüzelésnél alkalmazni lehessen. Súlyos mellékhatásai, főleg rákkeltőek vannak.


Ha a helyedben lennék, akkor én inább vállalnám az ivartalanítási műtéttel járó minimális kockázatot, mint azt a kockázatot, ami megbetegítheti a kutyámat és hogy utána betegen kelljen műteni és lássam, h szenved. Az ivartalanítást kb. 2 nap alatt kiheverik, és 2 hét után, a varratszedés után teljesen ugyanolyan mint volt. Én sokkal inkább választanám ezt, mint a folyamatos injekciózást (aminek a következményei beláthatatlanok). Ráadásul az ivartalanítással pont azt (is) elkerülheted, amit a másikkal kiválthatsz - a rákot...és még mást súlyos megbetegedéseket (pl. gennyes méhgyulladás)


A Te felelősséged, hogy h döntesz, de tartsd szem előtt a kutyád edészségét mindenképp!

2009. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Az állatorvos vetette fel, hogy nem kell megműtsem, elég a fog.gátló tabletta. Panelban lakunk, így a sétáltatásnál el tudom zavarni a kan kutyákat, de az otthonival nem tudok mit csinálni. Azt mondták, műttessem meg mind a kettőt. (Egyik volt szomszédom ivartalaníttatta a kutyáját, majd rá 2 hétre meghalt mert az orvosnál valami fertőzést kapott el, amit ő nem vett észre!) A gyógyszert csak tüzelési időszakban adnám neki, nem folyamatosan. Ez a rák meg olyan, hogy ne vigyem ki a házból, mert ha a ház elé pisilt vagy feküdt egy beteg kutya, akkor is elkaphatnak valamit. Nem győztetek meg igazából :S
2009. febr. 15. 16:45
 9/29 A kérdező kommentje:

Amúgy meg a cigi is rákkeltő, mégis az emberek 60%-a dohányzik, és nem sok halhatott meg rákban, mert kkor már betiltották volna a cigit, nem?

Szóval az, hogy a fog.gátló meg a rák összefügg, hát nem tudom. Az embereknél is sokféle gyógyszer van, gondolom az állatorvosoknál is hasonló elven működhet, mint az embereknél.

2009. febr. 15. 16:47
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

Ezek a tabletták mind hormonbombák. Az embereknél se javasolt, hogy egész életükben szedjék a fogamzásgátlót, pedig nekünk már azért komolyabb szereket fejlesztettek ki. Az állatoknak való fogamzásgátlókat alkalmi használatra találták ki, pl egy-két tüzelés "kivédésére".

Hidd el, sokkal nagyobb az esélye, hogy a melléhatások következtében pusztul el, mint annak, hogy a műtét miatt fertőzésben. Normális állatorvosnál ilyen nem fordul elő (itt se azt kell nézni, hogy melyik csinálja meg a legolcsóbban). Arról nem is beszélve, hogy egy-két év alatt többet költesz ezekre a szerekre, mint amennyi a műtét lenne.

2009. febr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!