Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ha a kutyámnak fogamzásgátl...

Jó ha a kutyámnak fogamzásgátlót (ami állatoknak készült) adok ahelyett, hogy ivartalanítsam?

Figyelt kérdés
Nem szeretném ivartalaníttatni, de 2 kutyánk van, 1 fiú és 1 lány, s mivel különböznek (fajta miatt)nem szeretnénk kiskutyákat (meg amúgy sem akarok kutya-szaporító lenni). De ha van rá mód, szeretném elkerülni a műtétet és a kiskutyákat is. Az állatorvos szerint lehet neki fog.gátlót adni.
2009. febr. 15. 11:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
91%

Az ivartalanítási műtétek nagyon kis százalékban végződnek úgy, ahogy sajnos a szomszédodnál. Nagyon sajnálom. Nagyjából annyi kockázat van benne, mint az ellésben. (sajnos az ellésbe is elpusztulhat a szuka kutyus... sajnos tapasztaltam már meg ilyet :o( )

Ha csak emiatt nem akarod megcsináltatni akkor emiatt nem kell aggódnod. Válassz lelkiismeretes orvost!


Westi-beagle párosítás??? Minek?? Mert egyetlen kölyköt meg akarnál tartani? NEEEE!!!

Milyenek lennének? Mind a westi mind a beagle makacs önfejű fajta, szerintem túl jó nem sülne ki belőle. A kölykök ugyanolyanok úgyse lesznek mint a szüleik, így semmi különbség egy menhelyről örökbefogadott keverék vagy egy általad leírt között.

Az elején amikor feltetted a kérdést úgy gondoltam, hogy tényleg felelősségteljesen gondolkodó állattartó vagy, de ezt megcáfoltad.


Kezdem azt érezni, hogy itt mindenki feltesz egy kérdést, csupán azért, hogy saját magának keressen igazolást. Aztán ha a kérdésre válaszolva az emberek az elképzelésének ellentétes véleményeket fejtenek ki, akkor megköszöni szépen, és kijelenti, hogy úgyis azt teszi, amit elképzelt. Akkor minek kérdezni??

2009. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam, hogy ha nem akarja fedeztetni, akkor fölösleges nem ivartalaníttatni. És igenis csökken a daganat kialakulásának az esélye akkor, hogyha egyszer ellik a kutya. De ti biztosan okosabbak vagytok, és több éve tenyésztetek, úgyhogy bocsánat, hogy beleszóltam.
2009. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

14:57

Te mit tenyésztesz, ha szabad kérdezni? Csak a saját "tapasztalatodra" hagyatkozol, vagy azért tájékozódsz orvosoktól is? Nem kell ahhoz kutyát szaporítani, hogy a gazda tájékozódjon, és kérdezzen orvosoktól. Az "állítólag egyszer kölykeznie kell" - nem túl meggyőző érv!

2009. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

dehogy csökken,éppen akkor nő a dagant esélye,ha már voltak egyszer kölykei!!

de ezt egy valamirevaló állatorvos is el tudja mondani(több ismerősöm is az!!!)..


a westi-beagle párosítást feletsd el egy életre..

még te írtad a kérdésben,h nem akarsz kutya szaporító lenne,és akkor a pároztatásuk mi???

2009. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

szia!

NEM! az egyik ismerősömnek a kutyája véletlenül megevett egyet és teljesen felborította a hormonháztartását mert több mint 1 hónapig tüzelt!!!

2009. febr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
ha megtartom a kiskutyát, akkor mért baj, ha párzanak? Nem akarom őket törzskönyv nélkül sem eladni sem kitenni az utcára. Annyi ember hiszi itt okosnak magát, nem egyáltalán nem vagytok azok.. Inkább okoskodók... Az intelligens ember NEM TÁMAD hanem normálisan válaszol a kérdésemre. Kulturáltan is tudtok válaszolni?!
2009. febr. 16. 22:38
 27/29 A kérdező kommentje:

"Az elején amikor feltetted a kérdést úgy gondoltam, hogy tényleg felelősségteljesen gondolkodó állattartó vagy, de ezt megcáfoltad"



ha tudnál olvasni, leírtam, hogy azért nem fogom őket pároztatni, mert nem 1 kölykük lenne, ezért marad a fog.gátló és nyáron a műtét...

2009. febr. 16. 22:40
 28/29 A kérdező kommentje:
Arra azért kíváncsi lennék, hogy akik szidják a fog.gátló tablettát, azok próbálták már? A macskám elég régóta szedi, ő miért nem lett eddig rákos? félévente egyszer kijön az állatorvos, és megvizsgálja, és több mint 2 éve szedi a bogyót. És lett baja?! nem... nem csavarog, kicsit kövér (télen nem is baj) és nem kölykezik le!
2009. febr. 16. 22:51
 29/29 anonim ***** válasza:
Vazzeg, senki se írta, hogy azonnal rákos lesz tőle a kutyád. Hosszútávon nem lehet őket használni, mert jelentősen megnő a rákos megbetegedések esélye. Nem tudom mit kell ezen filózni. Ha nem akarod pároztatni, meg kell műteni, és kész. Egészségesebb lesz, a nemi jellegű betegségeke 100%-osan kizárod vele, és még kölyköket se fog "hazahozni".
2009. febr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!