Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tart kutyát az, akit...

Miért tart kutyát az, akit idegesít, hogy ugat?

Figyelt kérdés

Több ilyen embert is ismerek, idegesíti, hogy ugat minden kis apróságra a kutyája. De, nem nevelné meg, de idegesíti.

Az ilyen ember minek tart kutyát?


2011. febr. 23. 17:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Sajnos itt vidéken sokan úgy vannak vele,azért ktya,hogy ugasson. A 3 kutyám mellet van egy 1,5 éves fiam,és mikor nagy nehezen alhatnék egy kicsit,akkor igen irritáló,hogy az egész utca ugat,mert elrepült egy veréb. Ez nem jár a kutyával. Ez nemtörődömség,lustaság,és hibás gondolkodás.Az ilyen kutya jelzőkutyának se jó,hiszen ha a két utcával arrébb járó Julimamát is megugatja,honnan tudod,hogy mikor jelez igazából? Én tudom,hogy ha az én bernim ugat,akkor tényleg ki kell mennem,mert valami történt. Egy állandón ugatóval ez nem megy így
2011. febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

18:03


Ezért szeretek kertes házak mellet sétálni, imádom amikor hirtelen neki ugrik egy kutya a kerítésnek, és vérben forgó szemekkel csattogtatja a fogait.

Szeretnék ilyen ugatós csengőhangot is!

2011. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

18: 30


Felvegyem neked az éjszakai vau-koncertet csengésnek? :D:D

2011. febr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
hát nem az ugatásáért.
2011. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18:51 Extra vonyítással és morgással ha lehet, az Illatos Kutya Kórus előadásában.
2011. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

19 40


Intézkedem :)

2011. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
nekem macskám van, imádom őt, viszont énis utálom ha nyávog..
2011. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 hell-ikon ***** válasza:

Azért ugatás és ugatás közt is van különbség, no és persze az ok sem mindegy, hogy miért ugat.

Ha kint vagyok az udvaron az én kutyám nem ugat szinte senkire és semmire, de ha bent vagyok a házban...


No olyankor kiszoktam nézni az ablakon, hogy mit v. miért ugat, s ha valami olyasmiért amiért nem kéne (v. hallhatóan túl agresszív a fellépése - hörögve ugat) akkor bizony kiszoktam neki kopogni, hogy nem kéne...

Ennyi, csak egy kis jelzés és már csend is van.


Ezt nem azért teszem mert idegesít, hanem mert nem szeretném, hogy túlságosan elfajuljon későbbiekben a dolog. Jó az ha tudja a kutya, meddig mehet el.

2011. febr. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Engem is zavar az ugatás, pedig kutyát tartok. Csak mondjuk nem véletlenül nem pásztorkutyát választottam, mert azoknak tényleg ugatniuk kell, különben nem érzik jól magukat.


Nálunk is az a helyzet, hogy két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor ugatott a kutyám a lakásban. Mindannyiszor oka is volt rá.

Egyébként kb. egy évet kínlódtam vele, hogy legalább parancsra ugasson már :) Úgyhogy mostmár néha játék közben vakkant, meg ha kérem tőle, akkor is.


Szóval azért tartok kutyát, mert nagyon szeretem a kutyámat, többek között azt a tulajdonságát is, hogy nem ugatós. Mert idegesít az ugatás.Persze ha kint vagyunk, akkor ugassanak kedvükre, de a város közepén szerintem nem kéne zavarni az állandó ugatással azokat, akiknek nincs kutyájuk.


De szerintem ez totál gazdafüggő, egy ismerősöm örül neki, ha a kutyája ugat otthon, ezért aztán a kutya akkor is ugat, ha kopogsz a szék alján.

2011. febr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!