Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék terápiás kutyákk...

Hogyan tudnék terápiás kutyákkal foglalkozni?

Figyelt kérdés
Gyógypedagógus hallgató vagyok,és nagyon érdekelne ez a téma. Akár a kutyusok kiképzése,akár az aktív terápiázás.Mi kell hozzá?
2011. febr. 23. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress egy szervezetet amelyik ilyen kutyákkal dolgozik/foglalkozik , és mond el nekik mit szeretnél.Biztos hogy elmondják hogy hogyan is működik a dolog , itt nem biztos hogy tudunk érdemleges választ adni.
2011. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is egy jól kiválasztott kutya :) Volhard teszttel érdemes választani, komoly tenéysztőtől, egy szuper adottsággal rendelkező kölyköt.


Náluk baromi fontos a korai szocializáció. Meg kell ismertetni kis gyerekkel, idős nénivel, bácsival, beteg gyerekekkel, pszihés sérültekkel, mindenféle emberrel, akivel a későbbiekben dolga lehet.


Utána jöhet egy kutyaovi, kutyasuli, lehetőleg modern felfogású, pozitív megerősítéses, ahol láttak már terápiás kutyát közelről, és az alap dolgokon kívül tudnak tanácsokat adni a nevelésében. Ha mondod, hogy terápiás vizsgára készül, el fognak látni ezer jó tanáccsal.


És utána az jön, ami már túl lép az átlag kutyasuli keretein, és speciálisan erre szakosodott segítségre van szükséged. A terápiás vizsgáról nem sokat tudok, de egy ismerősöm kutyája azon hasalt el, hogy a lelógatott kézből elvette az ételt. Itt mindenféle ingerekre tesztelik a kutyát, és a teljesen nyugodt, megadó, passzív viselkedésű kutyák szoktak átmenni rajta. De erről már részleteket nem tudok, viszont szokott itt az oldalon válaszolgatni valaki, akinek ha jól tudom terápiás ebe van, remélem jön, és válaszol neked is :)

2011. febr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Körbenézek :)

2011. febr. 23. 18:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem terápiás kutyám, idén érkezi a második tanoncom :-) Csakkitti nagyon részletesen és jól válaszolt neked :-) Szóval az első, hogy legyen egy jó kutyád! A Volhard teszt valóban nagyon fontos, már babaként lehet látni hogy milyen lesz a kutya személyisége, mik az erősségei/gyengéi. A teszt megléte nem kizáró ok, két lány tőlünk mentett drótos vizslákkal dolgozik, tündér mindkettő! Gondolkozz el azon, hogy milyen fajta áll hozzád a legközelebb (de nem kell fajtatiszta kutya, sőt!). Nekem spánielem van, ő nagyon pörög :-) Idősekhez és Hospice páciensekhez ő tökéletes. Én 8 hetesen hoztam el a kutyámat a tenyésztőtől, 2 oltással, rendszeresen féregtelenítve és az első naptól kezdve vittem sétálni (persze óvatosan), mert nálunk a korai szocializáció elengedhetetlen. Szerencsém volt, mert még a nyelviskolába is bevihettem magammal ahol dolgozom, úgyhogy ő 10 hetes kora óta folyamatosan emberek között, tömegben van. 4 hónaposan kezdtünk suliba járni ( a Top Mancsba Budaörsön, 1 évesen BH vizsgázott. Nem kötelező alap engedelmességit tenni a terápiás kutyáknak, a lényeg viszont az hogy mindig tudd irányítani, maximálisan fegyelmezett és kontrollálható legyen. A Kutyával Az Emberért honlapján megtalálod a terápiás vizsga részletes leírását, pici korától azokat a feladatokat kell a kutyával gyakorolni. Célszerű a lakóhelyedhez legközelebbi szervezettel felvenni a kapcsolatot mert ők tudnak neked segíteni a vizsgára felkészülni. Sok sikert :-)
2011. febr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ! Megy a zöld kezecske mindenkinek :)

2011. febr. 24. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!