Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvéd a németjuhász vészhelyz...

Megvéd a németjuhász vészhelyzet esetén?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a németjuhász nem alkalmas vadászatra. De mivel hozzám nőtt nincs szivem lecserélni.. Azt szeretném megtudni, hogy bizhatoke benne ha például séta közben rámtámad egy vaddisznó, hiúz vagy bármilyen féle vadállat?
2011. febr. 24. 19:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Elképzelhető,ha benne van az az ösztön és annyira szeret :)

Szerintem megfog :)

2011. febr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
ha jól tartos, sok finomsággal, akkor igen
2011. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
meg! még a legkisebb kutya is megvédi még az élete árán is a gazdáját. a kutya feltétel nélkül szeret és kész az életét is feláldozni érted!
2011. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 xnorkax ***** válasza:
100%
Nem csak a vadászkutyák védenek meg egy állattól vagy embertől. :) Ha veszélyhelyzet van és a falka bármelyik tagját veszély fenyegeti (itt lehetsz akár te is) akkor biztosan közbe lép a képességeihez mérten. Egy németjuhász biztosan megvédene ilyen helyzetben.
2011. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen meg fog védeni, csak az már más kérdés, hogy lehet ott marad.


Egy fórumos emberke olyan helyen lakik ahol nagyon sok a vaddisznó, és nem egyszer került olyan helyzetbe séta alkalmával, hogy a kutya kergette el a disznót.

Egy bullmasztifja így sérült le tartósan. ( aszem a csípője ment sz...rrá )

Most a kanárija szája sérült meg, de a kanári már erősebb típusú mint a bulmaci vagy a nj.


A kép véres:


[link]

[link]


Összevarrva:

[link]

2011. febr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Csurmi ***** válasza:

Nekem törzskönyves németjuhászom van és hát nem szépítek, NEM.


Csak ha macska jön vagy bármi, ami nála kisebb. Ha kuvaszkutya jön akkor vagy elfut vagy az én lábam mögé bújik. A postást persze nagyon tudja ugatni és jó a PR-ja, mindenki azt hiszi hogy egy fenevad.


A megfutamodás után viszont nagyon szégyelli a dolgot. A falkavezér szerep itt szerintem nem jelent semmit. Mivel ha én vagyok neki a falkavezér, akkor ha nekem futhatnékom van neki is az lesz. Gondolom.


Át is akartam keresztelni bátor Sir Robin-ra :-)

2011. febr. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Csurmi ***** válasza:
46%

Hol akarsz sétálgatni? Hiúz????


Magyarországon nincs olyasmi egy erdőben ami megtámadna, kivéve a veszett róka. (és szúnyog, kullancs, bolha, pók stb.) Vaddisznó malacait meg ne piszkáld.

2011. febr. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Csurmi ***** válasza:

Mi ez a post az összevarrt kutyával? Ki volt ez az állat?


Bocs, a vaddisznó NEM támad meg csak ha te előtte meglőtted! És gondolom ezt nem egy hivatásos vadász tette, mert erre vannak vadászkutyák, és ez nem az! Nem véletlen hogy miért vadászkutya egy vadászkutya!


És ki az az ÁLLAT aki ráküld egy vérző disznóra egy ekkora kutyát! Neked börtönben a helyed barátom állatkínzásért és orv vadászatért!

2011. febr. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 hell-ikon ***** válasza:

Sokkal inkább számít ebből a szempontból a kutya egyedi habitusa + a kettőtök kapcsolata, mint az, hogy milyen fajta.

Szóval ha van egy határozott fellépésű kutyád, és jó a kapcsolatotok, akkor tuti meg fog védeni, függetlenül attól milyen fajta.


Nekem is német juhászom van, védett már meg utcára kiengedett kutyától és kötekedő embertől is.

2011. febr. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül fog megvédeni. Attól még, hogy német juhász kutyád van nem egyenlő a védelemmel. Itt nem a fajta számít, hanem az egyed.Hiába őrző-védő kutyafajta az NJ, ha a tied egy nyámnyila, beszari kutya. Nem sértésnek szántam!

Mennyi idős a kutyus? Meg kellene próbálnod őv-zni vele.

2011. febr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!