Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pasik! Miért tesztek úgy a...

Pasik! Miért tesztek úgy a kan kutyák ivartalanításával kapcsolatban, mintha titeket akarnának ivartalanítani?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 12:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az együttérzés miatt.Nekem ivaros a kanom de nem ez az oka, a macskámat például ivartalanítattam.

De ez nem csak a férfiaknál figyelhető meg szerintem , nőknél is van hasonló dolog a "had tapasztalja meg a kutya legalább egyszer hogy milyen anyának lenni".

2011. febr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
88%
ne általánosítsunk!-tapasztalatom szerint a nők sokkal jobban ellenállnak ha a kan kutyájukat kellene ivartalanítatni-na ez miért van-mert szerintem ez sokkal gázosabb:))))
2011. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
én meg nem találkoztam még egyikkel sem...:D szintem nem ezen múlik, én pl azért nem ivartalanítom a szukámat, mert előtte így döglött meg az előtte lévő kutyám, igaz neki gennyes méhgyulladása volt, de akkor is mondta a doki, hogy csomószor újra kellett éleszteni, terrier lévén nagyon nem bírják az altatást és én pl ezért nem ivartalanítom,ivartalanítanám egyiket sem...
2011. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
51%

egyáltalán nem kedves utolsó: döglött?? Nagyon szépen fejezted ki magad. süt belőle a szeret és az együttérzés.

Ám a másik, ami sokkal fontosabb... PONT h az ivartalanítással lehet megelőzni a gennyes méhgyulladás kialakulását. Tudod, ami nincs az nem is tud begyulladni. És az ma már sajnos statisztikai adat, hogy tíz 10 év fölötti szukából 6nak gennyes méhgyulladása lesz. Utána már csak azon múlik h túléli-e h mennyire erős a szervezete és mennyire előrehaladott a betegség. Egy idős, beteg kutyát műteni mindig kockázatosabb (ezért is pusztult el a te kutyusod) mint egy fiatalabb, egészségeset, megelőzés jelleggel.

2011. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

Igen döglött, mert egy kutyára nyelvtanilag nem használjuk, hogy meghalt!!!! És szerettem, talán jobban, mint Te a sajátod!

Egy szóval nem mondtam, azt, hogy nem azért nem akarom ivartalanítani...hanem azért, mert nem biztos, hogy túléli, mivel terriereknél nagy a kockázat műtétnél!!! Amit leírtál én is tudom! Tanulj meg szöveget értelmezni!

De leírom így is:

Félek, hogy a műtét miatt elpusztul!

Szótagoljam is?

2011. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
66%
Azt,hogy meghalt, tényleg nem mondjuk. De azért az elpusztult jobban hangzott volna.
2011. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
51%

Elpusztult. Ezt a szót szokták használni.


A szövegértelmezésemmel meg nincs olyan nagy baj, mivel ezt írtad:

"én pl azért nem ivartalanítom a szukámat, mert előtte így döglött meg az előtte lévő kutyám"

Ez nálam azt jelenti, hogy azért nem csináltatod meg a műtétet, mert az előző egy ilyen műtét közben pusztult el.


Már miért lenne nagyobb a terriereknél a kockázat? Mi az ami ezt orvosilag, biológiailag alátámasztja?


(ez nagyjából hasonlóan nagy hülyeség mint a kutyának egyszer ellenie kell... hogy az emberek mindig kitalálnak alaptalan dolgokat, és próbálják hivatalos tényként beállítani :o))

2011. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

igen, ivartalanítás műtét közben, mert a méhgy. következtében ugye azt csinálják!!!

És azért mert légzésük ilyenkor meg nehezül meg stb. nem emlékszem már teljesen mit mondott, de gondolom azért is amiért repülőkön gyakrabban pusztulnak el a terrierek mint más fajtársuk! Kérdezz meg egy orvost! Ez így van!!! És ne itt okoskodj!

2011. febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
igen az egyszer ellés baromság..ezt minden értelmes ember tudja! De amit én mondok annak van alapja csak éppen nem tudom megmagyarázni, mivel 1. 6 éve volt és nem emlékszem mit mondott a doki csak ez maradt meg bennem 2: meg nem vagyok doki, hogy tudjam!
2011. febr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
90%

Csak az a baj h egyáltalán nem reális amit mondasz - vagy mondott a doki -, mivel terrier a yorkie is és az orosz fekete terrier is. Testfelépítésük, arányaik mindenük más. Így én nem hiszem h egy fajtacsoportra rá lehetne húzni egy ilyen általános állítást, pláne biológiai értelemben. Egyes fajták lehetnek érzékenyebbek pl. az altatásra de h egy egész fajtacsoport, a minitől az óriásig..... nekem ez sántít.

De h ne érje szó a ház elejét, biztos lehetsz benne h nem is egy orvost fogok megkérdezni erről.

2011. febr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!