Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai stafford hogy kell...

Robika1987 kérdése:

Amerikai stafford hogy kell tanitani? Es egyeb kerdesek?

Figyelt kérdés
Amerikai stafford . Adnatok tanacso hogyan tudnam meg tanitani kutyam aki most 7 honapos hogy tamadjon de csak parancs szora vagy meg tul fiatal? Es kb mekkoranak kene lennie 7 honapos szukamnak? Mojduk fej meret neki ket nagyobb ferfi okolnyi szeles a feje
2011. febr. 26. 17:43
 1/6 Ninna ♥ ***** válasza:
Első nagyon fontos szabály: a kutyát nem vadítjuk otthon, mert azzal csak rosszat tudsz vele kapcsolatban elérni. Nem rongyozunk, nem uszítjuk támadásra, ez mind tilos. Keressetek fel egy kutyaiskolát, végezzétek el az alap és középfokú tanfolyamokat, és mire majd 1-1,5 éves lesz, akkor elkezdhetitek az örző-védő tanulását. Fontos, hogy szakképzett kiképzők vezessék a tanfolyamot, ők tanítsák meg a kutyádat "támadni". A kutya ösztönösen meg fog ezután védeni akkor, amikor szükséged lesz rá, akár egy vezényszóra is, de tudnod kell megfékezni is, mert lehet, hogy félreérti a helyzetet, és nem kellene támadnia. Erre jó az örző-védő, hogy mindkét oldalát megtanítja, azt, hogy a kutyád hogyan támadjon, védjen meg téged, viszont téged is megtanít kontrollálni a kutyádat.
2011. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én fogattam ronggyal, hogy szélesedjen a feje, meg sokat futottunk szép szálkás volt!De én is azt mondom otthon ne tanítsd támadásra, vidd suliba!
2011. febr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp kérd szakember segítségét, ne a haverokon próbáljátok ki :) Ehhez még amúgy is kicsi.

Rongyozás: mi is csináltuk, csináljuk, de parancsszóra el kell engednie. Így szerintem nem vadítod, csak erősíted, és egyszer volt gond vele lent a futtatón, torokra ment, egyből rászóltam, h "Ereszd el!", és szót fogadott.

A lényeg, ha uszítani akarod, meg is tudd fékezni. És a rongyra is csak parancsszóra haraphat rá nálunk.

2011. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat

igen rongyozok vele de mar eljutotunk oda hogy mikor mondoom neki hogy nem szabad es hogy ul akkor le ul es var a tamadas parancsra es akkor tepi csak es mondom neki hogy enged el elengedi,,,,,,,,, Es mondjuk szerintettek nem kicsi a feje 7 honaposan szukanak ha mondjuk ket ferfi okolnyinel picit szelesebb???

2011. febr. 27. 03:27
 5/6 anonim ***** válasza:
szintem nem, jó a feje, még nő, alakul! Az enyém, a "hagyd" szóra enged...
2011. febr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még túl fiatal ehhez. Mi kutyasuliban ÖV-zünk a 11 hónapos amstaffommal, és ő eddig nem volt hajlandó ÖV-zni rendesen.. :) Még nem nőtt be a feje lágya. Túl "gyerek" még.:)
2011. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!