Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő lesz ez? Klikker!

Mennyi idő lesz ez? Klikker!

Figyelt kérdés

Van egy kutyám 4 éves (nemrég került hozzám). Eddig a hagyományos módszerrel tanítottam, de át szeretnék térni a Klikkerezésre.

Az ok: Tud néhány alap-parancsot, de nem minden helyzetben reagál a hangomra. Más jobban leköti.


Tehát ezért szeretnék váltani. Olvastam róla, egyik barátnőmnek van is, elmondta, hogyan kell használni.


A kérdésem: Mennyi idő még átszokik? Míg megszokja az új helyzetet?


A másik: Kell a hang? Vagy kézjellel is taníthatom?


Eddig hang+kézjel volt, de hang nélkül is ( vezényszó nélkül) működik a klikkerezés, vagy kell hang-parancs?


Nagyon köszönöm!


2011. febr. 27. 15:48
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Szia, semmi baj!


Rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Az is probléma, hogy enm figyel, de az is, hogy lassan tanul. Vannak olyan feladatok (pl. áll, hozd vissza, tolatás) amiket nem ért meg. Egy ilyen parancson 1 hónapot dolgoztunk azt hittem jól megy, de visszaesett. Ezért gondoltam, hogy a Klikkerrel jobban megérti, hogy mit szeretnék. nagyon köszönmö, hogy válaszoltál!

2011. febr. 28. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!