Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményetek szerint nekem...

Véleményetek szerint nekem melyiket kéne választanom? Magyar vizsla, boxer, boston terrier, Amerikai staffordshire terrier, rottweiler, dobermann, cocker spániel, labrador, golden retriever? (a körülmények lent megtalálhatók)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb.3 hónap múlva 17.születésnapomra kapni fogok egy kutyát.(Volt már előtte 1 kutyám, de inkább a családé volt). Lakásban lakunk, de olyan fajtát szeretnék amelyikkel eljárhatnék reggel-este futni, és úszni is szeret(reggel 1.5óráig tudok vele foglalkozni, du. 5órát vagy annál többet, úszni pedig azért mert nem Mo.-n élek és a tenger mellett lakunk). Kutyaiskolába mindenféleképpen járnék vele, megakarom tanítani különböző trükkökre is. Légyszíves válaszoljatok, és indokoljátok, hogy miért azt ajánljátok vagy egyes fajtákat miért nem, esetleg ti is írhatnátok ezekhez a körülményekhez kutyát.Előre is köszönöm

16/L


2011. febr. 28. 20:59
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 22:29: ha lesz még kérdésem, akkor írok, ha nem baj

09:45: Nagyon szeretek sportolni, sok szabadidőm van, önfejű vagyok, amit akarok elérek...Hát az előző kutyánk egy yorkshire terrier volt és nagyon sok trükköt tudott, de inkább a család kutyája volt...Tatáméknak keverék kutyusuk van vele is én foglalkoztam amikor Magyarországon éltünk, ő is sok trükköt megtanult. :D

2011. márc. 4. 12:16
 12/22 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy amikor kicsi voltam apukámnak volt egy német dog-ja és én vittem sétáltatni, viszont ő nagyon fegyelmezett volt és őt apa tanította be kutyasuli segítségével..Ő nem húzott, de hallottam, hogyha elkezd húzni akkor elkell indulni a másik irányba.
2011. márc. 4. 12:18
 13/22 anonim ***** válasza:
27%

kérdező! a válaszomad kérlek jól olvasd el mert mi foglalkozunk kutyákkal és soksok mindent tudok róla.

vizsla, labrador: a magyar vizslát tudom ajánlani mert igen értelmes fajta és ez mellett nem tul igényes.

boxer, dobberman, rottweiler: mivel lány vagy ezt csak akkor ha kézben tudsz tartani 1 ilyent.

boston: hááát ezzel kiröhögnek, szerencsétlen iszonyat ronda :)

spániel: ez olyan csajos kis ari izé...

a golden is igen értelmes és szófogadó. vagy a golden vagy a vizsla, labrador. ezeket tudnám ajánlani illetve lenne még a bullterrier- lehet h ez elsőre furcsa kutya de a bullok közül a legértelmesebb, többgazdás!!, iletve ezt a kutyatenyésztők még gyerekek mellé is ajánlják !!!!!

2011. márc. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 franci137 válasza:

Figyelj!

Te döntsd el, neked melyik a jó.

De én ezeket javaslom, ezek közül, amiket írtál: Amerikai staffordshire terrier; Magyar vizsla; Boxer; Dobermann.

2011. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 ketteske ***** válasza:
A boxer a legjátékosabb, ha szukát veszel nem lesz vele gondod. Ők a leg emberközpontúbb kutyák, imádnak szótfogadni. Nekem is ilyen fajta volt/van/lesz.
2011. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%

Én egy boxit fogok kapni, de a városunkban van egy csomó, sőt a legtöbb a környékünkön van. Van egy az állatorvosnak, meg egy jópár más embernek. Úgy hallottam/olvastam, hogy bár kinézetük elrettentő, viselkedésük, mint egy örök kisgyereké. Nagyon könnyen tanulnak, rendkívűl barátságosak és gyönyörűek. Én szerelmes vagyok a fajtába!

13/L

2011. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%

kislány, ha egy német dog elkezd húzni ,és te elindulsz az ellenkező irányba ???

símán dobsz egy hátast és lobogsz a szélben a kutya után ő meg megy amerre akar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a sok trükköt tudó kutyák hogyan viselkednek lent az utcán ??

hoigyan viselkednek 5-10 kutya között ??

szerinted trükköket csinálnak ??

vagy beilleszkednek a falkába , már ha jól vannak szocializálva.

vagy a többi kutya elüldözi,esetleg meg is támadja.

a sok trükköt tudó kutya az embernek produkálja magát, mert tudja ,hogy akkor szeretetet kap!

de nem csinál trükköket más kutyáknak!

neveld a kutyádat kutyaként,és minden trükköt tudni fog !!!

2011. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

És kedves utolsó annyit hozzászólnék a kommentedhez, hogy nem német dogról van most itt szó, az RÉGEN volt...És ha nagyon tudni akarok mindenhova vihettük magunkat a német dogunkat mert ha megis ugatták akkor se mozdult meg, de szeretett kutyák közt lenni és játszani...És nem azt mondtam, hogy ő vele indultam meg a másik irányba HANEM azt hallottam és azt még egy másik válaszra írtam. De neked is köszi;)

2011. márc. 7. 14:29
 19/22 anonim ***** válasza:
42%
lllllllaaaaaaabbbbbbbrrrrrrraaaaaaadddddddooooooorrrrrrr!!!!
2011. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
labldor vagy golden, de ha kissebb testűt akarsz, akkor talán az angol cocker spániel
2011. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!