Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orzo vedo kutya kezdo gazdinak?

Orzo vedo kutya kezdo gazdinak?

Figyelt kérdés
Kezdonek milyen hazorzo kutyust javasoltok? Kutyasuliba mindenkeppen el fogunk menni.
2011. febr. 28. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább ne ezzel kezdjetek. A kutyasuli nem mindig megoldás mindenre. Kell az a bizonyos tapasztalat, határozott kisugárzás különben a fejedre nőnek.

De ha már nem lehet lebeszélni akkor ajánlanám a leonbergit ami ugyan marha nagy de baromi nyugis a szakemberek ódákat zengenek mennyire gyerekbarát, türelmes. Csak mindegyik ilyen kutya makacs kissé, öntudatos, önálló. Kellő türelem, kitartás, határozottság, némi humorérzék is kell hozzájuk és következetesség. Ha elviszed sétálni kapcsolatba kerülhetsz más kutyásokkal akik megoszthatják tapasztalataikat amiből tanulhatsz.

2011. febr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk németjuhász volt kezdő őv. kutya. Nagyon tanulékony fajta, és ha a suliba megmutatják, elmondják hogyan kell nevelni, bánni velük akkor nem hiszem, hogy a fejedre fog nőni.

Na és sok minden le van írva a neten is kutyaneveléssel kapcsolatban.

2011. márc. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is ajánlom a német juhászt
2011. márc. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem ez a kérdés már 2 éve foglalkoztat, mert én is kezdő vagyok :) Nos, ennyi tanulmányozás után: Flandriai pásztorkutya,Beauceron,Hovawart

A házőrzés mellé találni kell még elfoglaltságot, számukra egy dög unalmas tevékenység.

Kihívásokkal teli feladatokat kell nekik adni. Vérbeli munkakutyák, akik még nem veszítették el ősi tulajdonságaikat.

2011. márc. 1. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is németjuhászt ajánlanék.Könnyen kezelhető , tanulékony és öv-re is teljesen alkalmas.
2011. márc. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én anno egy kaukázusi juhásszal kezdtem 15 (!!!) évesen.Semmi gondom nem volt vele,de én már akkor is rengeteget tudtam a kutyákról.Figyelgettem a viselkedésüket,mellette menhelyen melóztam,és megtanultam mindent. DE! ez nem megy mindenkinek ilyen könnyen.Tehát én is kezdésnek egy németjuhászt javasolnék.
2011. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!