Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent méretben az, hogy...

Mit jelent méretben az, hogy közepes méretű kutya?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kutyust örökbe fogadni menhelyről. Mivel panelban lakunk (ráadásul albérlet) nem jöhet szóba nagy testű kutya: németjuhász, bernáthegyi stb.

Nem nagyon tudjuk, hogy méretekben mit jelent a középtermet: súly, hossz, magasság.


2011. márc. 1. 09:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Csak az a bibi, hogy a kérdező kölyköt akar tudod, és nem felnőtt kutyát!


A másik, meg miért van annyi kutya a menhelyen? Nem onnan kéne elsősorban kiszabadítani egyet, hanem a szaporitokat megállítani, akik miatt van tele az összes menhely. Mutassál már nekem törzskönyves kutyát menhelyen, légyszives.

Kihoz valaki egyet, és születik helyette 1000 és lehet keveset írtam még.

2011. márc. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, de mi legyen a menhelyen lévő több százezer kutyával szerinted? Pusztuljanak ott? Nekem 2 menhelyről örökbefogadott felnőtt kutyám van és egy kölyökként tenyésztőtől vásárolt... több gondom volt ez utóbbival amíg szobatiszta lett, amíg úgy tudott sétálni ahogy kell stb., mint a másik kettővel összességében sem.
2011. márc. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
ennyi volt csak a gond a tenyésztőtől vásárolt kutyával? Szobatisztaság és sétálás? Hát egy kölyök kutya ezzel jár, nem tudtad? A felnőtten került kutya meg azért volt jó mert ezt már mind megcsinálta más helyetted?
2011. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én ezt nem nehezményeztem és számítottam rá, most csupán megjegyeztem, tény megállapítottam :o) Senki nem csinálta meg, csak egyszerűen nagyobbak voltak, már be volt nőve a fejük lágya. Ennyi. Arra akartam kilyukadni, h mind a kettőnek, a felnőttnek és a kölyöknek is vannak előnyei hátrányai. De azt kijelenteni, h jó idegrendszerű kutyát csak tenyésztőtől lehet hozni (és kimondatlanul, de arra utalni, h minden más kutya hm, hogy is mondjam, szar, az azért nem így van).
2011. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

fÉLREÉRTETTED amit írtam!


"ÍMenhelyről jó dolog választani kutyát, de nem tudod a felmenőit, így zsákbamacskát veszel. Vagy állandóan költhetsz rá, sokkal többet, mintha tenyésztőnél veszel 100ezer környékén egy kutyát. Vagy ha szerencséd van akkor nem lesz semmi baja.

Én szeretek inkább a biztosra menni."


Vagyis, nem azt írtam, hogy minden menhelyi kutyának van baj az idegrendszerével, de 50-50% hogy annak a bizonyos kutyának van e vagy nem. És ezt az 50-50% ot tudod tenyésztőnél kiküszöbölni. mondjuk 5-95% ra.


Szerintem egy kölyök kutyába pont az a jó, hogy te alakítód már onnantól kezdve hogy a popsiján rajta van még a tojáshéj:) És ha felnőtt kutyát hozol el, jó dolog, csak éppen a legszebb kor marad ki az életedből amit egy kiskutyánál meg átéled.


Egy kölyköt TE formálsz meg, kiskorától kezdve, míg egy felnőtt kutyát meg nem.

2011. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!