Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélkül te vennél...

Törzskönyv nélkül te vennél kutyát?

Figyelt kérdés
Csupán kíváncsiságból kérdem. Köszönöm előre is a válaszokat :)
2011. márc. 1. 13:01
1 2 3
 21/25 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Ezt csak azért írtam, mert sokan azt hiszik, hogy egy tk-s kutya csak fajtatiszta lehet. Hát nem minden esetben.

De amelyik nem rendelkezik tk- val az még lehet fajtatiszta.

Régen mikor még volt a "B" törzskönyvezés és az ilyen kutyát rárakták egy "A" tk-s kutyára, ugyanúgy szerepelt a törzskönyvön és a már sokadszor i utódok után kiestt a törzskönyvből.

Először lett : apa

nagyapa

dédapa

az ükapák akkor még nem szerepeltek a tk-n.

Ha most abból indulunk ki akkor mostanság is van azoknak a régi kutyáknak a véréből.

2011. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor jöjjön az én kis sztorim :)

Angol cocker spánielemet törzskönyv nélkül vettem 20 E Ft-ért egy nem vadidegen embertől. Anyukája hordozta a fajtajellegeke( leírnám, hogy fajtatiszta volt, de ugye nem volt törzskönyves,ezért így nem érvényes rá a jelző).


a kutyámra eddig mindenki azt mondta, hogy fajtatiszta, de amikor közöltem, hogy nincs törzskönyve, nagy csodálkozás volt.

Felhívtam a tenyésztőjét(nem szaporító)aki azt mondta nekem, hogy azért nem törzskönyveztette se az anyukát és persze, így a kicsiket sem, mert nem akart a kutyájával versenyeken részt venni.

Hát, nekem ez a dolog kicsit gyanús...Ti mit szóltok ehhez?

2011. márc. 2. 11:04
 23/25 anonim ***** válasza:
Azt szólom hozzá, hogy mindenki meg tudja indokolni valamivel. Engem onnantól kezdve, hogy "azért mert..." tovább nem érdekel a rizsa. Vagy igaz vagy nem. Aki nem akar "versenyeken részt venni", az ne akarjon tenyészteni sem, mert abból csak szaporítás lesz.
2011. márc. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
igen nekünk legalább 24 kutyánk volt és törzskönyv nélkül
2011. márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
24 kutyát vettetek szaporítótól? Gratulálok!
2011. márc. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!