Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lehet kutyát szeretni...

Nem lehet kutyát szeretni törzskönyv nélkül? Vagy miért ragaszkodik sok ember ahhoz hogy törzskönyves kutyája legyen?

Figyelt kérdés

Nekem van egy mini Yorkim (igen tényleg kicsike) akit 50ezer forintért vettem törzskönyv nélkül!Rendesen megkap Mindent amit egy 120 ezres kutya...

Imádom,jobban szeretem az életemnél és képzeljétek el nincs semmi egészségügyi baj Vele (persze ezt lekopogom) Nem értem sok ember miért ragaszkodik a T.könyvhöz mikor egy kutyát nem az határoz meg!Az én kicsim okos gyönyörű és tényleg nem kell orvoshoz hordani!Persze nem tenyészteni akarom hanem csupán csak szeretni!Ehhez pedig ha jól tudom szükségtelen a TK...

Ui:és fajtiszta is:)bár ha nem az lenne sem érdekelne..hiszen olyannak szeretem amilyen!

Egyébként a korcsok sokkal ellenállóbak mindenféle betegségre mint a fajtatiszta kutyák!Lásd :kóbor kutyák


2010. máj. 24. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
szia!rejtett betegségei lehetnek.nekem 4 hónapos korában jött ki a betegsége,a tenyésztőhöz hiába mentem.pedig az alomból hozta,60 ezerért vettük,francia bulldog.400 ezret költöttünk rá,mert nem volt szivünk elaltatni.most már csak onnan veszek,ahol egészségügyi garanciát vállalnak rá.
2010. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Akkor ha csak szeretgetni kell neked akkor miért nem hoztál el egy kutyust a menhelyről??


Amúgy a kérdésedre a válasz: [link]


Ui: fajTA tiszta:)

2010. máj. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Törzskönyv nélkül is lehet szeretni a kutyád de aki szereti a kutyáját az nem ÁRT neki, viszont a törzskönyv nélküli szaporítás ÁRT fajtának és az egyes kutyának is. Mindenféle betegségtől kezdve a kidobásig...

Tudod vannak emberek akik kiálításra akarnak menni, tenyészteni, dolgozni a kutyával, vagy beleszerettek egyfajtába és fontos nekik hogy megbízható, egészséges kutyát kapjanak. Ezért fontos nekik a törzskönyv.

Akinek nincs rá pénze az menjen a menhelyre. Azt is lehet szeretni. De semmiképpen ne pénzelje a szaporítókat!

Különben meg mini yorki nem létezik. Ez is csak a sazporítók jó kis fogása, kizhasználják hogy az emberek bele vannak bolondulva a divatba és jó pénzért eladnak satnya, kicsi yorkikat. Ez amúgy a kutya egészségének is árt (nem hiába nem alakul ki magától ilyen pici méret. Pl szív, húgyhólyag lécső-ezeknek is árt a pici méret)! Nem elég kicsi egy normál yorki? Miért kell még kisebb?

Ja és az a kóbor kutyák nem bizonyítanak semmit! Azért a keverék kutyákból alakulnak ki legtöbbször a kóbor kutyák, meg egyszerűen keverékből sokkal több van! És a fajtatiszta, drága kutyára általában jobban vigyáznak, nem dobják ki ezért nem lesz belőle kóbor kutya, nem azért mert nem túl ellenálló.

Nem az a sznob és beképzelt aki megveszi jó helyről a 100 ezres kutyát hanem aki tudja hogy nincs pénze mégis ragaszkodik a divatos fajtákhoz!

2010. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Már ne is haragúdj Kedves kérdező de mi az hogy korcs??

Talán keverék , és igen a kutyád 100% hogy fajtiszta , mert minden kutya fatiszta de nem minden kutya fajTAtiszta!!


4 kutyám van mind a 4 fajTAtiszta , Törzskönyves, mestertenyészetből származik! Hogy miért ragazdkodom a Tk.-z?? Mert tudni akarok kik a leszármazottjai , mert csak azzal tudok kiállításra menni, tenyészszemlére, csak avval tudom bizonyítani hogy a kutyáim valóban fajTAtiszták ! Mert nekem is vam személyim , és nekik is van !Mert tudom/tudtam hogy felnőtt korában nem a szomszéd morzsiját fogja formázni , hanem egy igazi Staffordot (3 van nekem és egy francia bulldog !) !

Megmondom neked hogy az én 4 kutyám CSAK a kutyák 530.000.- ba kerültek , de csak azért írom le hogy a sok okos le tudjon ezért majd Sznobozni :) semmi másért !

Ha már sznod vagyok , ok is legyen rá :)

Ugyan úgy szerethetőek , ez igaz , de mint leírtam én igazi kutyát akartam , nem csak nyomokban hozzá hasonlót, és kedves kérdező szaporítótól nem nagyon kapsz olyat!

Mini Yorkid, ha majd 2 kg. helyett 5 lesz , akkor majd rájössz miért fontos a Törzskönyv ! Minden jót , remélem nem bántottalak meg ! Ha mégis bocsánat :)

2010. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Most olvasom kedves első !

Ha Tenyésztőtől vetted volna a kutyust, kaptál volna hozzá 1 év Eü. garanciát, Adás-vételi szerződést, amit ahogy olvasom nem kaptál ! Akitől te vetted nem tenyésztő , csak annak hitted ! Az én Franciám a Te kutyád árának majdnek 3x a volt. Tatabányán vettem , direkt kiállításra lett véve ! Sajnálom a kutyusod hogy beteg , remélem meggyógyul :)

2010. máj. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

A 50ezres és a 120 ezres kutya között van 70eFt eltérés. Na, elárulom, nem a törzskönyv kerül annyiba.

Ajánlom a táblázat szövegét :)

[link]

2010. máj. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!

Ha szted a keverékek sokkal ellenállóbbak és nem ragaszkodsz annyira a fajtatiszta kutyához,hogy papírosat vegyél drágábban,akkor miért nem menhelyről vettél kutyát? Mert azzal nem lehet villogni? Ja,értem. ez a mini yorki 50ért,olyan kb mint a dolce&gabbana póló 2ezerért. Nem megbántani akartalak,de elég érdekes a szitu!

2010. máj. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:
77%
Majd néhány év múlva, mikor inged-gatyád az orvosnál hagytad, esetleg teljesen kezelhetetlen genetikai betegségei lettek, térjünk vissza a témára. Remélem van otthon fal elég, hogy legyen majd mibe verni a fejed.
2010. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

[link]

Nekem "csupán" ezért fontos most már a törzskönyv. Először én is így vettem kutyát, mint te, aztán mikor jöttek a gondok, rájöttem, mekkorát hibáztam. A kutyám ettől még szeretem, hiszen ő nem tehet semmiről, de a pénztárcám, mintha lyukas lenne és verem a fejem a falba. Pedig "csak" annyit hibáztam, hogy rest voltam várni, hogy megszülessen a kiskutya abban a kennelben, ahonnan eredetileg szerettem volna... Soha többé nem leszek ilyen meggondolatlan! Nem a papír miatt, hanem mert ha már fajtatisztát szeretnék, akkor az olyan is legyen és ne csak nyomokban hasonlítson rá. Mert ott a menhely, hasonlót onnan is tudtam volna hozni, így viszont kifizettem 50 ezret egy olyan kutyára, aki bár szeretetre méltó, de közel sincs meg benne az, aminek meg kellene lennie. Emellett szegényke allergiás és a hozzáértő párosításnak "köszönhetően" ideggyenge. :( Pedig csak a dupláját kellet volna fizetnem érte és nem azért, mert van egy 5 ezer forintos törzskönyve.

2010. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne szeretni. Ugyanezen a logikán vettem én is kétszer is szaporítónál kutyát. Sajnos az ilyen naív emberek, mint te és én, akik csak szeretni akarjuk a kutyát, termeljük a pénzt a szaporítóknak, és előfinanszírozzuk a következő almát, amiben újabb hibás kiskutyák születnek. Na ez az, amibe sosem gondoltam rendesen bele. Az első kutyám bár sokkal szebb volt, mint fajtatiszta társai, örökletes szembetegséggel küzdött, és sajnos a műtét sem segített. Aztán ő egy szerencsétlen baleset következményében meghalt (utólag lehet, hogy inkább szerencse, mert szuka volt, és akkor még én is úgy gobdolkodtam, hogy szeretném, ha egyszer szülne, ha lennének utódai, ha mindig is az imádott Lizzym leszármazottjaival élhetnék együtt - ha nem hal meg, lehet, hogy most én is itt teszek fel but kérdéseket arról, hogy mi van ha nem szoptat, stb) Össze voltam törve teljesen hetekig a halála után, és azonnal kellett kiskutya, persze ugyanolyan fajta, olcsón, mert épp nem voltak félretett százezreim kiskutyára. Az elsőt valószínáleg egy lelketlen szaporítótól vettem, mert egy autópálya mellett a benzinkúton történt meg az adás-vétel. Másodszorra már eggyel okosabb voltam, elmentem 400 km-t, hogy megnézzem hol lakik. A hölgy kedves volt, imádta a kiskutyákat, és 6 hetes korukban már vigyázban ültek a tányér előtt etetéskor. Nem tetszett, hogy friskiessel etet, de gondoltam ez legyen a legnagyobb probléma. Mondta, hogy van már jelentkező a kiskutyákra, de külföldről, és nem akarja külföldre kiadni őket, nehogy rossz kezekbe kerüljenek. Ez a hozzáállás is tetszett, és bár törzskönyv nem volt, elhoztam a kiskutyát. A hölgy abszolút jóindulattal tenyésztett, a lelkemre kötötte, hogy hívjam, ha szobatiszta lesz, ha bármi gondom van, stb. Persze rákérdeztem, hogy mi van a szemproblémával, és egyéb örökletes betegségekkel, de azt mondta, hogy típusbetegségek ellen nincs mit tenni, ezek a fajtára jellemző tipikus betegségek, minden fajtának meg van a maga keresztje. Persze erre nem tudtam mit mondani.


Elhoztam a kiskutyát, viszonylag hamar kiderült, hogy az egyik heréje nem jött le, ezért műteni kell. A rejtetthere tipikus örökletes betegség, ezért ivartalaníttattam is egy úttal, gondoltam, hgy nem volna etikus véletlenül se tovább szaporítani. Aztán jött a szemprobléma, azt műtötték, és helyrejött, most volt a másik szemén is, de az szerencsére azonnali orvoslátogatás utáni kéthetes napi háromszori cseppentéstől helyre jött.


Ez kapásból 100 ezer orvosi költség, ha törzskönyves, szerződéses kutyát vettem volna, fel sem merül a felesleges altatás, de ha mégis akkor visszakaptam volna a vételár felét. Anyagilag tehát már ugyanott vagyok, mintha törzskönyveset vettem volna.


Persze imádom, hogyne imádnám, de a nevelésével is vannak gondok, pl volt már rá példa, hogy kan létére szukára támadott, ha épp balhé van, nem válogat milyen nemű az illető másik kutya. Ez tipikus idegi problémát sejtet sajnos, és bár küzdünk a kutyaiskolában, és a feladatokat szépen csinálja, de az alapproblémám, az észvesztett elrohanással, és az esetenkénti agresszióval nem változott.

Az egyetlen, amit előnyére tudok mondani, hogy mivel valószínűleg nem teljesen fajtatiszta, jóval egészségesebb az alkata, szikárabb, sportosabb, mint fajtatársai.


Hát többek között ezért fogok következőre inkább várni, és ragaszkodni a törzskönyvhöz, meg a szerződéshez.


Sajnos ismerek olyantörzskönyv nélküli shar peit, aki 3 évig makk egészséges volt, majd kihullott az összes szőre, mert ételallergiás lett, és nem sokkal később meg is halt, hiába a speciális táp, meg minden. Ilyen problémák törzskönyves kutyáknál nagyon ritkán fordulnak elő, ha pedig mégis, ott a tenyésztő, akihez segítségért tudsz fordulni.


És még egy: egyszer mikor még a zsüleimmel éltem, vettünk meg kutyát azért, mert olyan rossz körülmények között volt tartva, hogy apám azonnal kicsapta a pénzt az asztalra, hogy szegény kutya mihamarabb elkerüljön onnan. Akkor úgy éreztük, jól döntöttünk, és szerencsére hosszú életű, egészséges, és imádott kutya lett belőle. Utólag bele gondolva már látom, hogy akkor és ott fizettük ki a következő alom ugyanolyan rosszul tartott kiskutyát.


Sajnos az a helyzet, hogy ha az ember teljesen naívan és jóindulatúen úgy gondolkodik, hogy felesleges kifizetni mindenféle értelmezhetetlen ACIB CACIB MICIB bigyókra kifizetni kétszer annyi pénzt, hiszen csak arra kell akutya hogy szeressük egymást, akkor biztosítja a szaporítók megélhetést, és további szaporítóknak csinál kedvet a kutyázáshoz, mert jó pénz van benne.


Sajnos az emberek gyarlók, és nagyon sok mindenre képesek a pénzért.


Tehát a kérdésedre a válasz: persze, hogy lehet szeretni törzskönyv nélkül, de ha törzskönyves kiskutyát veszel, azzal rengeteg gondot megspórolhatsz, és honorálod azoknak a tenyésztőknek a munkáját, akik gyakorlatilag hátrányban van amiatt, hogy becsületesek, tényleg szeretik ,és jól tartják a kutyáikat, azokkal szemben akik csak a pénzt látják benne, hiszen a tenyésztők csak sokkal drágábban tudják adni a kutyáikat, és amíg lehet sokkal olcsóbban is kutyát venni, addig a többség amellett dönt.

2010. máj. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!