Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy segítség kéne! Mit...

Nagy segítség kéne! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves tacsi keverék kutyám, akit még kicsi korában (8-9 hetesen) hoztunk ki menhelyről. Nagy problémám van vele! Minden kutyától, embertől, ismeretlen tárgytól fél, és ezt ugatással mutatja ki. (a kisgyerekektől pedig nagyon) De eddig minden ismeretlen kutyához odament, körbeugatta, és ott hagyta, de most történt, hogy találkoztunk egy kis kutyával, és szegényt meg is "csípte" kicsit.

Nagyon sok kutyás könyvet olvastam már, viselkedésről, nevelésről, etológiáról, ismerem a falkavezérségi "szabályokat" is, amit alkalmazok is nála, több kevesebb sikerrel. Pedig kemény kézzel fogom őt, nincs elkényeztetve egyáltalán. Van egy másik kutyám is, vele semmi gond, mindent megcsinál. De a tacsival nem tudom már hogy mit csináljak. Kutyasuli most nem jöhet szóba, mert a másik kutyával járunk.

Kérlek osszatok meg velem minden okosságot, hogy mi az amit még csinálhatnék vele, hogy ne legyen ilyen agresszív. Nagyon köszönöm!


2011. szept. 30. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Nem biztos, hogy jót mondok, de az én kutyámból kiindulva a következő a helyzet:


a másik kutyusoddal most szerintem jobban összedolgoztok, nagyobb a harmónia, a kutyasuli miatt gondolom valamivel több időt is töltesz vele...

emiatt a tacsi még jobban trutyin érzi magát, még inkább bizonyítani akar!

Javaslom, találj ki valami újdonságot, mondjuk frisbee, labdadobálás, klikker képzés, amiben sikereket érhet el!

A változás nem lesz azonnali, de nekem 1-2 hónap alatt csodákat tett a kutyámmal, aki ugyanígy agresszív lett...

(ő a házhoz érkező 3. kutyára lett féltékeny, illetve az én hibámból szellemileg unatkozott. - a séták megvoltak, de feladat sehol...)



Még valami eszembe jutott...

Pórázon volt a támadáskor a kutya? - Gondolom nem, mivel írod, hogy körbe ugatja a többi kutyát.

Ez jó. Mármint az, hogy nem pórázon van.


Az én kutyasulimban azt javasolták, hogy rakjam fojtóra, és ilyenkor (pórázzal) emeljem a levegőbe.

Na hát én mindent ajánlok, csak ezt nem.:D


Ha még nem próbáltad, akkor érdemes eljátszani ezt:

Amikor jön egy idegen kutya, te menj a kutya elé, üdvözöld lágy, kedves hangon, leguggolhatsz mellé, szagoltasd meg a kezed vele stb, hogy a tacsi érezze, nincs támadni valója.

Ha ekkor is ugat/támad, akkor NEM!

Ha nem hagyja abba, fogod magad, és szó nélkül elindulsz a másik irányba.


(Persze ehhez kell egy megértő, segítőkész másik gazdi is...:))


Hátha valamelyik tipp segít...

Sok sikert!:)

2011. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Mondd, miért engeded neki, hogy odamenjen a másik kutyához, ha tudod, hogy csak ugatni megy?

Ennyi idősen hagytad rögződni bele azt a rossz szokást?

Póráz és ,ha ugat, nem mehet oda. ha csendben van, lehet közelíteni a másik kutyához.Ezzel a tanult viselkedéssel nem is tud kapcsolatot teremteni egy kutyával sem.Ha már ugatás nélkül tud közelíteni egy másik kutyához, majd rájön, nem kell félni tőle.

2011. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szia, első vagyok!:)


(pórázon a kutyák sokkal feszültebbek.)

2011. okt. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Pedig ha tényleg jól neveled, betartod a szabályokat, akkor már csak a kutyasuli tud segíteni. Nem kell hetente 3szor járni, csak elvinni 2-3 szocializációs órára.
2011. okt. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Engem is le fogtok ugatni, de ennek a válaszolónak azért igaza van, még akkor is ha a stílus kioktató.



Ez a válasz 48%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 09-30 21:46


Nem szabad odaengedni így más kutyához. Csak akkor mehet oda másik kutyushoz ha jól viselkedik. Ha csahol meg ilyenek, akkor bizony nem mehet sehova. A póráz két végén című sorozatnak van egy pár olyan része, ahol ugyanez a probléma felvetődik. Keress rá a youtube-on. Pontosan nem tudom melyik rész az, lehet hogy meg kell nézned egy pár epizódot, de biztos hogy azokban is találsz majd hasznos információt. Az a lényeg, hogy ha elkezd idegesen reagálni egy másik kutya közeledésére vagy jelenlétére, akkor hirtelen elindulsz vele a másik irányba. Hosszú lenne leírni, de nem egy bonyolult dolog. Ha megtalálod a videót, ott egész pontosan fogod látni mire gondolok. Ha nyugodt marad a kutya, akkor lehet neki jutalomfalatot is adni. Így az marad meg benne, hogy a másik kutya jelenléte egy jó dolog. Nem hogy félnie nem kell, de még egy csomó finom falattal is jár:) Első lépésként ezt ajánlanám a kis agresszív tacsinak:)

2011. okt. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Én Bátonyi vagyok.Én sörrel itattam a tacsimat.Szereti.Azóta nem fél semmitől.
2011. okt. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

pedig hiába próbáltad, nem te vagy a falkavezér...

nincs kezedben az irányítás és ezért azt hiszi neki kell a tettek mezejére lépni

nem értem miért nem tudod megoldani az ő suliba hordását is...

fél, mert nem biztos abban hogy megvéded

tehát csiszoljátok csak még ezt a főnök témát (le is írhatnád mondjuk, hogy eddig miket csináltál ennek érdekében)

az emberekhez szoktatáshoz meg kérj meg embereket, akik finomságokat adnak neki, így megtanulja hogy nem kell félnie tőlük

(első körben ne csináljanak vele semmi, forduljanak is el, és a kinyújtott kezükből vegye el a kaját)

vmit ha el kezd ugatni induljatok el az ellenkező irányba, hogy abbahaggya (pórázon persze, mert ha ilyen kis ijedős nem kéne szabadon, tőled távol lennie, hanem biztonságban, nálad)

meg rakd szépen helyre

szólj rá, ránts meg (nem erősen persze, csak hogy térjen már észhez ki a főnök - bár ez megint olyan hogy így látatlanban necces, mert lehet hogy annyira fél, hogy csak rontasz a helyzeten)

meg akkor ahova jártok suliba is elbeszélgethetnél az oktatóval...

(egyébként kan vagy szuka ? ivartalanított ? )

2011. okt. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Az a helyzet, hogy most nem szándékosan engedtem oda a másik kutyához, hanem kibújt a nyakörvéből. :S Azóta ez a gond megoldva, mert vettem egy normális nyakörvet neki.


A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 15:18


Ismerem a póráz két végén műsort, szoktam nézni, és ismerem azt a megoldást is amit leírtál nekem, csak az a problémám ezzel a megoldással, hogy ahova mi szoktunk sétálni járni, nagyon ritkán jár kutya/ember, és ha esetleg jön is, már csak akkor veszem észre, ha majdnem ott van. Sajnos más lehetőség nincs ahova tudnám vinni sétálni, max a főút mellett a betonon, de oda meg nem végzi el a dolgát. Kutyafuttató sincs a közelünkben, az 30 perc buszozásra van.

De egyébként a probléma itthon van, mármint nem a lakásban, hanem ahol szoktunk sétálni. Ha megyünk kirándulni, vagy máshova sétálni, ott nem műveli ezt. Elmegy a kutyák mellett, max ha azok már túl közel jönnek hozzá, megmondja a magáét, de ő magától nem szokott odamenni más kutyához.


A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 17:27


Hogy miért nem tudom őt is iskolába vinni? Mert sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy legyen 2x 50 e Ft-om. :( De gyűjtök rá!

Tisztában vagyok vele sajnos, hogy a szemében nem én vagyok a "falkavezér"

Eddig mit csináltam?

- Mikor eszik (csakis utánunk) mindig eljátszom a kis szertartást, mintha ennék a tányérjából. Ilyenkor alig mer még csak oda is nézni. Aztán mondom, neki hogy -Tiéd és lapulva megy oda a tányérjához.

- Mikor hazaérek valahonnan, míg le nem nyugszik nem veszek róla tudomást, nincs simi. Ez nem igazán szokott sokáig tartani nála, mert kijön az ajtóhoz, riszálja kicsit magát, aztán elmegy a szőnyegre, és onnan figyel.

- Ajtón, kapun, átjárón, mindig én megyek előre. Nincs semmi baja vele, mindig megvárja.

- Már csináltam olyat is, mikor elegem volt a "kis" hülyeségeiből hogy kizártam a falkából 3 napra , de szinte meg sem hatotta.

- Ha játszunk, azt mindig én kezdeményezem. Mondjuk magától nem igazán szokta odanyomkodni hozzám a játékát. Ha játszik, elvan ő a másik kutyával, vagy magában. Bár azt nem szokott sokáig tartani.

- Kanapéra, ágyba nem jöhet fel.


Pedig egy határozott ember vagyok, nem egy kis "tutyimutyi", hogy esetleg nem venne komolyan.

Ezek után ki mit ajánl, mit csináljak még vele?

2011. okt. 4. 09:09
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
hívj házhoz egy szakembert, problémákat a flancos pesti iskolákban nem oldanak meg csak a pénzedet nyúlják le (még kiképzővel sem fogsz találkozni csak egy-két pojácával)
2011. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
akkor meg a másik kutyád helyet őt vidd suliba
2011. okt. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!