Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet elkezdeni a...

Mikor lehet elkezdeni a tanítást egy kölyök kutyánál?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
8-10 hetesen mikor hozzád kerül, bár pár percnél tovább nem szabad eleinte terhelni a kicsit.
2011. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ninna ♥ ***** válasza:
Ha a hagyományos módszert akarod alkalmazni, inkább 4-5 hónapos korban, de ha a pozitív megerősítéses módszert (jutalomfalat, esetleg klikker) akkor viszont már ahogyan az előző válaszoló írta, akár 8-10 hetes korban már a behívást, ültetést, fektetést, pacsi adást is meg lehet tanítani nekik :) Én is azt mondom, hogy napi 5-6 percnél tovább nem szabad még az agyukat terhelni, azt is napi többszöri felbontásban, és élvezzék a tanulást. A legfontosabb mégis az, hogy akkor hagyd abba a tanulást, amikor a kutyus a csúcsponton van, amikor a legjobban érdekli a dolog, ugyanis így lesz a leghatékonyabb a tanulás. Keress fel egy közeli kutyaiskolát, ahol iratkozzatok be 3 hónapos kora után egy kutyaóvodába, ahol aztán szépen megismerkedtek a kutyák világával, a tanítással, mindennel, amivel kell egy kutyatartónak.
2011. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudom, hogy legalább két héttel miután hozzád kerül kell elkezdeni tanítani, hisz először még had szokja meg a környezetét, meg akkor még különben is kicsi.
2011. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van, ha megszokta a helyet aztán. Inkább 10hetes kora után, addig, ha bent van, csak a szobatisztaságra, nevére, helyére koncentrálni.
2011. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!