Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim verekednek, mit tehetnék?

Kutyáim verekednek, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos szuka bullmasztiff és egy kb. ugyan ennyi idős, 5 hónapja, menhelyről befogadott, szintén szuka kutyám. Ez utóbbi 3 hete lett ivartalanítva.

Problémám a következő: a menhelyes kutya, kb. 1 hónapja teljesen "megőrült", állandóan nekiesik a másiknak, tépi, harapja, ahol éri, akkor is rátámad, amikor az alszik. Ilyenkor rettenetesen összeverekednek naponta min. 2x biztosan. Nem, nem játszanak, Anyukám tegnap sírva rohant el tőlünk, mert azt hitte megölik egymást. A bullmasztiff mindkét pofája, egy füle, az orra, a szája sebes, ill. a bal oldalán van két harapás. Látom rajta, hogy már elege van és ő is egyre durvább. Ma reggel láttam, hogy a menhelyes húzza a jobb hátsó lábát. Nincs csont, játék, semmi az ég világon, amin össze lehetne veszni, mindent elraktam.

Tanácsot kérnék attól, akinek már volt ilyen problémája, mit tehetnék, vagy tényleg az lesz a vége, hogy megölik egymást? A bullmasztiff már most legalább 25-30 kg-gal több, mint a másik. Ami kilőve: nem tudom elkülöníteni őket, kertes házban ugyan, de a lakásban élnek velünk.

Előre is köszönöm mindenki segítségét!


2008. febr. 3. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nekem is két szuka kutyám van. Az egyik egy 10 hónapos bulldog (ő a fiatalabb, és a nagyobb is), a másik egy kis keverék menhelyi kutya. Nehezen fogadták el egymást a kicsi menhelyi kutyám gyakran nekiment, és a bulldog meghátrált. Szerintem az lehet a baj, hogy egyik kutyád sem tud engedni a másiknak, vagyis mindd a kettő úgymond a hatalmat akar a másik felett. Nálunk a kutyák be vannak osztva a kicsi a főnök, mert ő volt itt hamarabb és ő az idősebb, a bulldog meg még fiatal és szerencséjére nem kezd ki a főnökkel, pedig megtehetné, mert ő a nagyobb. Sajnos a kutyák gyakran harcolnak, hogy átvegyék a falkavezér szerepét. Én azt mondom, hogy el kell őket különíteni, hogy ne verekedjenek, csak egy időre míg megszokják egymást. Sajnos csak ezt tudom ajánlani, de remélem idővel összeszoknak a kutyusok :)
2008. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még reménykedhetsz hogy kibékülnek, mert a hormonok jó pár hétbe bele telnek, míg csitulnak. Az ivartalanítás lehet megoldja a helyzetet. nálunk a tüzelö szukák veszekedtek mindig. lehet az is a probléma hogy bent tartod öket, és túl sok az energiájuk. Egy bullmasztiffnak nagyon nagy hely kell. egy kenelt megépíteni nem egyszerü és nem is olcsó, de lehet a Bullmaszitff is kint jobban szeretne. Volt egy tacsink aki kint lakott egy kb 100m2-es kenelben, de ha kinyilt a kapu mint egy idiót rohangált. Annyira kicsi volt neki az a 100m2.
2008. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két kankutyám verekedett össze mindig. Pontosabban az egyik bármilyen más kan kutyának nekimegy. Én nála sajnos idővel sem láttam semmiféle változást, nem nyugodtak le a kedélyek. Szinte végig ügyelnem kellett.

Ha egyik sem akar engedni a másiknak, szerintem nem fogják abbahagyni. A bullmasztiff kutyád is ivartalanítva van? Ha nem, lehet ez a baja a másiknak? Az biztos, hogy ivarérettek lettek, a befogadott kutyádnak valószínű ez a baja. Én őszintén szólva nem sok javulást jósolok a dolognak.

2008. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez komoly dolog, és kérd ki állatorvos vagy kutyapszichológus véleményét!! (Biztos van olyan weboldal ahol kérdéseket lehet feltenni és tényleg szakszerűen válaszolnak).

Én azt tanácsolnám, hogy ha lehet, vidd ki őket a szabadba mert lehet tényleg túl sok az energiájuk és egymással vannak elfoglalva. Ha egy szuka van és egy kan, azok sosem verekednek. Biztos hogy a vezérposztért megy a vita, két szuka-vagy két kan egy helyen összezárva...:( Közbe semmiképpen nem szabad avatkozni!! Vagy megvédeni egyiket a másiktól sem!!!! Attól tartok ki kell várnod milyen eredményre jutnak egymás között, és lehet, hogy durva vége lesz, bár nem tudom, milyen fajta a menhelyes, de a bullmasztiffról ezt olvastam a kutya.hu-n (ajánlom ezt az oldalt):


"Két azonos nemű bullmasztiff együtt tartása azonban kifejezetten veszélyes vállalkozás, mely csak addig a pontig problémamentes, míg el nem érik teljes fejlettségüket. Ettől kezdve számítani lehet rá, hogy előbb-utóbb konfliktusba keverednek egymással, ami nem vezet semmi jóra, mivel a bullmasztiff – nyilvánvalóan bulldogörökség velejárójaként – nem ismeri a vereség szót…"

2008. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nagyon egyszeru megoldasom van:lerdezd meg az allatorcost,hogy melyik kutya lehetne a legkitartobb stb:hogy tudd,melyik legyen a ket kutya kozt a fonok:vagyis,azt a bizonyos fonokot mindig a masik kutya szeme lattara etesd meg legelore,es mindent igy csinalj,mindent mindig o kapjon meg legelore es a masik kutya tudni fogja,hogy ki a fonok,es,hogy o csak legalul van a listan!!
2008. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy dobermann lány és egy németjuhász fiú kutyánk volt szintén kertes házban.A Dobi jött később még pici volt nem volt baj de ahogy nőtt ő akart lenni a főnök, és féltette a területét.Nagyon sokszor összeverekedtek és egy csak az segített hogy külön kerítettük őket.Néha próbálkoztam összeengedni de nem sikerült így élték le az életüket elkerítve egymástól..

Ugyhogy lehet hogy nálad is reménytelen lesz a helyzet:(

2008. febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutyusok kb. ebben az időszakban "serdülnek", ami lehet, hogy az ivartalanítás ellenére is változást okoz átmenetileg a viselkedésében. A serdüléskor pedig, akár az emberek, önfejűbbek, kevésbé kezelhetők. Ugyanekkor fejlődik ki teljesen a területvédő magatartás. Szintén ebben a periódusban történik, hogy ha korábban szorongós vagy félős volt a kutyus, akkor a félénkség átmehet agresszióba is.

Véleményem, hogy az állatorvosok inkább biológiai oldalról képesek megközelíteni a problémát, hogy a jelenségnek lehet-e oka az ivartalanítás, vagy lehet-e befolyásoló tényező.

Szerintem nagyon sürgősen fordulj komoly szakértőhöz, kutyapszichológushoz, etológushoz, jó hírű kiképzőiskolához, még mielőtt rögzülne, vagy elmélyülhetne a probléma közöttük.

2008. febr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!