Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az otthoni...

Mi a véleményetek az otthoni kutyaketrecből?

Figyelt kérdés
arra gondolok, ami a lakásban van és oda zárják be a kutyát, ez nem barbár módszer?
2011. márc. 3. 09:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
minden attól függ mekkora helyre zárják be a kutyát, nem tudom mekkorák ezek a ketrecek, de nekünk pl amikor nem vagyunk itthon nem mászkálhat össze vissza a lakásban a kutya, hanem vagy az elöszobában van vagy a beépitett erkélyen ami kb 3m2 ... ott van neki kialakitva a "helye" ... minden esetre nem hiszem hogy a ketrec jó ötlet, inkább valami ilyesmi..
2011. márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Hát elég gáz, mondjuk! Kistestűnél, még hagyján, de nagytestűnél határozottan ellenzem, főleg, ha egész napra oda van bezárva!
2011. márc. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én még sosem zártam ketrecbe a kutyáimat. Nem volt rá szükség.

Na persze, ha egy kutya leamortizálja lakást mikor nincsenek otthon,akkor megértem. De azt is csak addig míg meg nincs rá tanítva, hogy ne romboljon.

2011. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Itt olvastam:

[link]

2011. márc. 3. 10:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem zárnám őket ketrecbe. Ha jó idő van, és megyek valahová, akkor az udvaron vannak, ha hideg van, vagy esik, akkor a nappaliban. Semmilyen kárt nem csinálnak, alszanak, játszanak.
2011. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Nusika04 válasza:
Nem kell neki ketrec. Inkább legyen egy kosara amire visszahúzódhat ha egyedül hagyod. Az én kutyámnak is volt egy kosara még nem nőtt fel.( Még otthonosabb ha egy ruhadarabott adsz oda neki amin érezheti az illatod).
2011. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, te elolvastad a cikket? Nem hinném. Ugyanis ott ez áll:

"A megelőzés sokszor jobb bármilyen gyógymódnál. Használj ketrecet. Szoktasd hozzá. Számára ezután ez egy BIZTONSÁGOS ÉS KELLEMES HELY LESZ, tegyél be neki játékokat, kong játékot, és ő békésen eljátszik majd, vagy elszunyókál, amíg nem vagy otthon. Ne feledd azonban, hogy ez nem hosszú távú megoldás, sose tartsd benn annál hosszabb ideig, ameddig a vizelési ingerét vissza tudja tartani.Tedd félre az előítéleteidet ezzel a dologgal kapcsolatban, ez egy nagyon hasznos eszköz, semmiképpen sem börtön. "

Mi is így szoktattuk a kutyánkat szobatisztaságra, az egyedüllétre. Már nincs rá szükség, szabadon garázdálkodhatna a lakásban, de eszébe sem jut, ugyanis a ketreces idő alatt megtanulta, hogy ha egyedül van, akkor alvás és türelmes várakozás van.

Ráadásul, ha a ketrec épp fenn van a lakásban, akkor inkább abba megy be aludni a kosara helyett.

2011. márc. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy barbár-e, az attól függ, mi célra, hogyan és mennyi ideig használják. Az előttem lévő tökéletesen megírta. Én is szeretem használni, a kutyáim imádják, a házuknak tekintik. Nincs szükség arra, hogy rájuk zárjam az ajtaját.

Anno mi is így tanultuk meg a szobatisztaságot, de most már csak azért van nekik kint hagyva a ketrec, mert szeretnek benne lenni. Le van takarva egy pokróccal, ki van bélelve pléddel, ez a házikójuk.

Büntetésre és egész napi bezártságra én is barbárságnak tartom, de ha az ember ésszel használja, akkor nagyszerű dolog.

2011. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

4 kutyám van, ebből 3 nem lehet felügyelet nélkül a lakásban, mert rongálnak.

Ha elmegyünk itthonról, akkor ketrecben vannak.

Természetesen rendszeresen járunk sétálni és hetente 2x kutyaiskolába.


A ketrecek mérete akkora, hogy ki tudnak egyenesedni benne és az oldalukon elterülve is tudnak aludni. Mindenkinek külön ketrece van.


Amelyik kutyánk szabadon van, az sem csinál semmi extrát amíg nem vagyunk otthon, csak fekszik és vár minket haza.

2011. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodom rajta, de én csak éjszakára használnám, mert egyszerűen lehetetlen leszoktatni az ágyban alvásról. Ha 3 órát viaskodok vele elalvás előtt, hogy maradjon a helyén, akkoris mellettem van, mire felébredek. Amúgy szerintem nem barbárság, ha nincs egész nap odazárva.
2011. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!