Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi lenne a teendő?

Szerintetek mi lenne a teendő?

Figyelt kérdés

Lassan itt a jó idő és többet mehetek sétálni kutyánkkal..

De sajnos erre nyáron több a kóbor kutya :(

Na szóval mivel szájkosárral viszem kutyám sétálni szerintetek mit kéne tenni ha egy kutya rá támad?:(

Nem szeretem ha megütik a kutyákat még akkor se ha támad=/

És nem is lenne szívem hozzá,hogy ilyet tegyek..:(

Mivel egyszer már volt olyan,hogy mi sétáltunk egy kutya kiszökött és a mienknek esett..Ismerősé volt a kutya szóval egyáltalán nem tudtam volna mit tenni :(

A válaszokat előre is köszi


L/14


2011. márc. 3. 14:22
1 2 3
 1/28 xnorkax ***** válasza:

Ilyenkor húzd magad és határozottan lépj egyet a kutya felé, akár kiabálhatsz is, jobb esetben olajra lép. Szerintem nem ütni kell a kutyát, ha támad, de valahogy meg kell védened magad és a kutyádat. Ha nincs más kéznél vegyél fel egy követ és dobd felé (persze ne a fejére célozz).

Vihetsz magaddal riasztó sprayt is, ez nem tesz kárt a kutyában, de hatástalanítja.

2011. márc. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszi..=)

Mivel azt a kutyát ismerem ami 'ránk jött' én szóltam a kutyára erélyesen..Szinte üvöltöttem mire gazdája leért érdekes szituáció lett :/

De egy idegen kutyával más a helyzet..

És ez addíg oké csak van olyan kutya ami nem áll meg..

2011. márc. 3. 15:03
 3/28 xnorkax ***** válasza:
55%
Ilyenkor úgy kell cselekedni, ahogy a szükség kívánja... :/ Volt már velem is úgy, hogy a táskámmal legyintettem meg a kutyát, mert támadott az enyémre..
2011. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
44%
szerintem ne tegyél szájkosarat szerencsétlen kutyádra. mert ha egy idegen agresszív korcs akarja megtámadni, aki nem fut el attól, hogyha ráüvöltenek, akkor szerinted mi lesz? simán széttépheti a tiedet. ha viszont nincs rajta szájkosár, esetleg meg tudja védeni magát. (ha csak nem valami kistermetű, bár nem hiszem mer arra nem raknak szájkosarat)
2011. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hát gondoltam,rá hogy lábbal ellököm a kutyát mert milyenk küzdött (amstaff),hogy "leszedje" magáról arrébb piszkáltam a kutyát..de aztán jött még egy..
2011. márc. 3. 15:54
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
egy amstaff megvédi magát. ne tegyél rá szájkosarat!!! ha rajta van nem tud semmit csinálni. ha nincs akkor meg széttépi a másikat, amihez neked "semmi közöd" (abban az értelemben, hogy te nem tehetsz semmiről, hogy a kutyák összeverekedtek), mert te pórázon sétáltattad a kutyádat, a másik, amelyik megtámadja az meg kiszökött, és ezért a másik kutya gazdáját fogják büntetni esetleg, ha a tiednek lesz baja.
2011. márc. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:53...:)

Igen tudom nem kéne rá de úgy meg nem jó ötlet ugyanis amstaff és sokan előítéletesek vele..=/

Én se vagyok oda,hogy szegénynek hordania..

Igen pont ezért írtam,hátha valaki segíthet,abban hogy a kutyám se és engem se harapjon meg kutya =/

Akármennyire kerülöm az olyan helyeket,mégis rengeteg kóbor kutya van.

És bár amstaff elég jól bírja,de mégis sajnálom én meg megrúgni 1 állatot se fogok se megütni..

2011. márc. 3. 15:57
 8/28 A kérdező kommentje:

Igen épp ettől félek,hogy "megvédi magát"..:(

Amúgy kutyának nem menne..de hát szájkosár nélkül akkor is az emberek nem nézik jó szemmel :(

2011. márc. 3. 15:59
 9/28 A kérdező kommentje:
És akkor amikor ránk jött a kutya,akkor is mondták "megnéztem volna, ha kutyádon nem lett volna szájkosár" Én nem szegény kutya..Bár saját kutyám jobban szeretem de mégsem szeretnék ilyet,hogy egymásnak ugorjanak..:(
2011. márc. 3. 16:01
 10/28 anonim ***** válasza:
Vegyél paprika ,vagy bors sprét. A támadó kutyára ráfújod, nagy valószínűséggel eliszkol.
2011. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!