Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a tacskómmal?

Mit tegyek a tacskómmal?

Figyelt kérdés

8 hónapos a drága és, ha elmegyek otthonról, akkor 'romokba' dönti a lakást ... szétrágta az egyik széket, szanaszét hord mindent a lakásba pl. szőnyegeket; az asztal szélét elkezdte rágni; etc.. Naponta 3× van levíve sétálni 30-40 percre.

Kismama vagyok, és itthon vagyok általában. Ha el is megyek, akkor is bevásárolni és vizsgálatokra. Rengeteg játéka van, játszunk is 1-2 órát.

Viszont, amint kilépek v. kilépünk az ajtón, úgy érzem, számára nincs megállás.

Létezik, hogy ő így zsarol ?! Nem szeretném, ha későbbiekben esetleg féltékenységből a gyerekemet megharapná!

Elajándékozni se szeretném!!!


Ötletek? Mit lehet vele tenni?!


2011. márc. 3. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ezt azért teszi mert stresszel, fél attól hogy elhagytad őt. 2 megoldás:

1. mindenhova magaddal viszed

2. kutyabiztossá teszed a házad/lakásod

2011. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jann Fennel- Kutyapszichológia. Mindent megtudsz belőle. Ha gondolod,szívesen elküldöm emailben.
2011. márc. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pedig a féltékenységre felkészülhetsz. A miénk állandóan morgott rám ha anyu megsimogatott, vagy velem játszott amikor kicsi voltam. A bútorok érdekében azt tudom tanácsolni, hogy kend le a lábukat valamilyen keserű lakkal. Előbb utóbb csak elmegy tőle a kedve.
2011. márc. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Minden létező dolog elvan pakolva. Egyszerűen lehetetlen, hogy a bútorokat másik helységbe pakoljam át, főleg egyedül.

Nem fogom tudni és NEM IS AKAROM magammal vinni mindenhova.

Volt már lakásban tartott kutyám előtte (spániel), de ő korán sem csinált meg ennyi bosszúságot, mint a tacskóm.

Pedig a spánielt 'rosszabb' kutyának tartják.


Az, hogy lekenem a bútort semmit sem ér. Próbáltam már.

Volt egy idő, mikor a bejárati ajtó előtti folyosón hagytam, amíg elmentünk itthonról. Jött is panasz, hogy egész nap ugat.


Vigyem esetleg kutyaiskolába is?

2011. márc. 3. 16:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Jan Fennell könyveit olvasd el, mer nagyon jók! Segítenek felállítani a helyes rangsort a kutyusoddal.

Másrészt ajánlanám a kutyaketrecet. Szoktasd bele, legyen az az ő kis háza. Etesd a ketrecben, tedd be a játékait, ott mindig csak kellemes dolgok történjenek vele. Amíg meg nem szereti és nem megy be magától, soha ne zárd rá az ajtaját! Nektek egy kis műanyag szállító is elég lenne. Az enyémet még szoktatni sem kellett, első perctől imádta, magától bebújt, mint valami kis odúba. :) Ha már magától a ketrecet választja pihenőhelyének, akkor fokozatosan pár percekre becsukhatod, folyamatosan növelve az időt.

Majd ha már teljesen működik a dolog, akkor tedd be a ketrecbe, mikor elmész otthonról.

Nem kell egész életetekben így maradnia, a ketrecben meg fogja tanulni, hogy maradjon nyugton és várjon szépen, míg hazaérsz. Később nem kell már rázárni az ajtaját, mert magától be fog menni és szépen ott fog alukálni, míg odavagy. De nagyon fontos, hogy a ketrec önmagában nem megoldás, csak úgy működőképes dolog, ha egyúttal a rangsort is helyre teszed. Ehhez a Fennell könyvek segítenek. Mondjuk azért érdemes a lakást is kutyabiztossá tenni és az értékes dolgokat, meg amiket féltesz (pl. cipők, ruhák), elzárni a kutya elöl. Mindent nyilván nem lehet elpakolni, a bútorokat sem...

Azért én örülök, hogy kismama létedre inkább a megoldást keresed! Ez nagyon szép dolog tőled! Mert a legtöbb anyuka sajnos inkább azonnal meneszti a kutyát a háztól hasonló esetben... Úgyhogy nagyon tisztellek téged, hogy a pici babád mellett a kutyádat sem akarod elhanyagolni! Gratulálok, ilyen egy jó gazdi, sokan példát vehetnének rólad! :)

2011. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Most már látom, csak kb. egyszerre írtunk.

Na remélem a ketreces megoldás segít!

2011. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én tacsikámnak egy ilyesmi van:

[link]

2011. márc. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ketrecre mi is gondoltunk, de attól félek, hogy begolyózik tőle.

Persze, oda kell szoktatni, nem egyből berakni és bezárni. Ez nyilvánvaló. Csak lehet, hogy nem fogja úgy megérteni a dolgokat, ahogy valóban jelentenek.

Per pillanat ott tartunk, hogy nem 'beszélgetek' vele. Nagyon haragszom rá :(

A könyvre rákerestem. Gold Book-tól meg is rendelem.

Reménykedek a sikerben :)))

2011. márc. 3. 17:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne félj a ketrectől, ha kellő türelemmel szoktatod bele, akkor nem lesz gond. Én is nagyon sokáig viszolyogtam tőle, most meg úgy szeretik a kutyáim, hogy mindig benne vannak. :) Ha fölmegyünk a sétából, első dolguk, hogy másznak a helyükre és néha alig lehet onnan kikönyörögni őket. :D Mára ott tartunk, hogy nincs is külön fekhelyük, mert ők a ketrecet választották a házikójuknak, le van nekik takarva és benne van az ágyuk. :) Ügyesen, türelmesen, következetesen kell szoktatni és akkor semmi probléma nem lesz, meglátod!
2011. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tündócica válasza:

Az én kis tacskóm is rengeteg kárt okozott, de ha eléri az egy éves kort ezek a problémák megszűnnek.


1.Kicsi még unatkozik, és valamivel el kell foglalnia magát,és ha nincs neki játék vagy valami rágni való akkor könnyen ráfanyalodik más dolgokra.


2. Hogy a kisebb kutyáknak hiába nőtt ki az összes foguk, még viszket a fogínyük és ezekkel "vakarják" meg.


Megoldás: Nem kell neki semmiféle kutyaketrec mert csak rontasz a helyzeten az én véleményem szerint, egyszerűen csak el kell pakolni minden olyan dolgot a kisebb polcokról, vagy esetleg földről amit megrághat, és venni kell neki játékot és különböző rágni valókat.

2011. aug. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!