Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba dobermannt tartani...

Lakásba dobermannt tartani mennyire "jó" ötlet?

Figyelt kérdés
Imádom ezt a fajtát és már több éve szeretnék..1-2 hónap múlva költözök Pestre de lakásba,oda szeretnék,legalábbis gondolkodom.Na most kérdés hogy nem szenvedne-e nagyon egy ekkora kutya ott? :/ Sokat vinném sétálni,parkokba,stb..Azt semmiképp nem szeretném hogy rosszul érezze magát a kutyusom..:( Mik a tapasztalatok?
2011. márc. 3. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, mivel télen kint megfagyna, és egyébként is imád a gazda közelében lenni. Csak ne legyen sokat egyedül, és jól mozgasd le minden nap.
2011. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vallom HA le van fárasztva ( sok séta, tanítás, tudjon játszani más kutyákkal) akkor jobb a gazdával neki lakásban. :D
2011. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok dobis, (de amúgy szerintem jó választás) de majdnem minden kutya való lakásba, HA a mozgásigényét kielégíted, szellemileg, lelkileg és testileg kifárasztod (tanítás, kutyássport, stb.). Úgyhogy szerintem nyugodtan vágj bele, ha úgy érzed képes vagy erre. :-)
2011. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ó most nagyon boldog lettem!:)) Sajnos én még tanulok és dolgozni is fogok,de mindenképp megoldom a "lefárasztást"!Köszönöm az eddigi válaszokat! =)
2011. márc. 3. 20:37
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Azért annak a kutyának van ám mozgásigénye...


napi 2x le kell vinni másfél órára minimum..

2011. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

de bírom ezt a megfagyna szöveget:D

kereszt szüleimnek Dobija volt, kint volt soha semmi baja nem volt, évekig élt velük, nem fagyott meg, el kellett sajnos altatni bizonyos okok miatt.

Kereszt anyám testvériék világ életükben Dobisok voltak, kint voltak, vannak nem fagynak meg. Hogy is van ez akkor?:D

A kutya szervezete kódolva van az időjárás változásra, és alkalmazkodik az aktuális időjárási viszonyokhoz!


De amúgy kérdező tarthatod bent, csak legyen alaposan lefárasztva:)

2011. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele h lehet udvaron tartott kutyát is elhanyagolni,szóval lehet h van mozgástere de nincs foglalkozva vele.Én hive vagyok a lakásnak azért mert ha valaki örök életébe lakásba kényszerül,mert netán nem telik családira attol még lűne legyen megfosztva a kutya adta jótol,meg ha valaki leviszi sokat és szépen neveli nincs evvel semmi gond.Szerintem nyugodtan tarts.
2011. márc. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat:)
2011. márc. 3. 21:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A dobermann kifejezetten szeret a lakásban lenni,viszont a nagy mozgásigényét ki kell elégítened a sok sétával,futással,kirándulásokkal stb. Nagyon szeretnek dolgozni a gazdival.
2011. márc. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
a dobermann nem tartható kinnt a nagy téli hidegekben, mivel nem rendelkezik aljszőrzettel (tenyésztésből kizáró ok ha igen) Minimum egy fűtött garázsra, vagy kazánházra van szüksége. Át vészeli persze amugy is, de az izületeire nagyon nincs jó hatással, és könnyen megfázik. De ez egy olyan fajta, hogy a legnagyobb szüksége a gazdája közelségére van, ezért is hivják kontakt kutyának.
2011. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!