Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féreghajtás, vagy büzmirigygyu...

Féreghajtás, vagy büzmirigygyulladás?

Figyelt kérdés
Szóval a kuytusom szánkázott, és kapott féreghajtót múlt hét kedden. Egy ideig el is volt, szánkázás nélkül teltek napjai, de ma észrevettem, hogy megint csinálja! Ez azért lehet, mert kellett volna adnom neki mégegy tablettát, a következő héten? És ha nem féregs, és kap féreghajtót, abból adódhat baj?
2011. márc. 4. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha múlthét kedden kapott akkor jövőhét kedden kell kapnia megint mert addigra fejlődnek ki a férgek újra. Ha nézted a kakiját és nem volt férges akkor nyílván nem kell ismételni de szerintem ártani nem árthat. Az én tacsi keverékemnek van elég gond a bűzmirigyével és szánkázik eleget kozmetikus havonta kinyomja neki:D
2011. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Falun lakok, és szegény kutyus még életében nem volt orvosnál, de persze megkapja az oltásokat, mivel egy orvos jár a faluba oltani...szóval elég ellenáló kutya. Akkor adok neki mégegy tablettát. Szerintem féreg van a dologban, mivel mikor kapott, nem csinálta a szánkázást.
2011. márc. 4. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen féreghajtót kap a kutyus?
2011. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha az előző adag után egy ideig nem csinálta, akkor bizony az az eb férges. Én nem 2 hetente szoktam nekik féreghajtót adni, hanem 7-10 naponta. Sőt, ha az állat extrán fertőzött, akkor még gyakrabban, mivel akkor az egyébként megfelelő dózis sem képes az összes férget egyszerre elpusztítani. A féreghajtó tabletták általában csak a bélrendszerben élő kifejlett férgekre hatnak, a vándorló lárvákra nem. És azokból akár minden nap akadhat pár, ami kifejlődik és a bélbe jut. Én a helyedben vennék Stronghold spot-ont (vigyázz, ha súlyhatáron van a kutya, inkább a nagyobbat vedd meg!), ami az orsóférgekre is jó, nem csak bolhára és atkára és mellette adnék még a kutyának minimum 3 alkalommal féreghajtó tablettát. Az első adagot kapja meg 1-2 napon belül a Strongholddal együtt, aztán már mehet neki 10-14 naponta.
2011. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaaa! A féreghajtót ne az ár alapján válaszd ki. A Drontalt (vagy esetleg a Cestalt vedd), az az egyik legjobb, most az kell. És ne sinkófáld el a dolgot, mert ez rátok is veszélyes!!
2011. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, szóval ha ma adok neki egy "Cestal plus" tablettát, ez egy 10 kg-os kutyának egy darabot, akkor még a következő héten is, szombaton adjak neki...és ezt folytassam ameddig csinálja?
2011. márc. 5. 10:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első két adag között én csak 1 hetet hagynék, aztán mehet 2 hetente, összesen legalább 4 alkalommal,, de majd látod, mi a helyzet. Arra vigyázz, hogy ha a kutya 10 kiló körül van, ne pontosan 1 tablettát kapjon, hanem másfelet (mindig egy kicsivel többet, mint ami elvileg járna).
2011. márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!