Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kutyát keresnék ami könnyen kezelhető(tehát nem kell nagy szakértelem hozzá) és családbarát:) A boxerek tetszenek nagyon de nem tudom jó választás lenne-e. Szerintetek?
2011. márc. 4. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Boxer jó, illetve könnyen tanítható a border collie, golden retriever, a dobermann, vagy labrador, de van őrző védők között is jól tanítható, pl.: a kaukázusi juhász, közép-ázsiai juhász, ők is családbarát kutyák.
2011. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk Berni pásztor van. Gyönyörű, okos, a legcsaládbarátabb fajta (szerintem), nyugodt, de a házat őrzi, és tanítható is.
2011. márc. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 dmolnar válasza:
Szerintem a boxer jó választás,de ez tőled is függ,hogy milyennek neveled!Jó temperamentumú és valamennyivel kevesebb mozgásigényű a berni pásztor(a boxer munkakutya)!
2011. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Na akkor leírom miért nem jók számodra azok a fajták amiket az első válaszoló leírt. Ha nem haragszik meg érte :)


Először is Border Colliet nem ajánlunk mindenkinek, mert ugyan nagyon okos fajta, de nem magától lesz okos. Egy Border életritmusát, szükségleteit nem mindenki tudja kielégíteni. És mivel a legokosabb kutya fajtának tartják, vagy legalábbis igen intelligensnek, így kezd felkapott fajta lenni. Így is nagyon sok komoly kutyásnak olyan kutyája van, de sajnos már sokat szaporítanak is. Így vagy nem is olyan kutyát kapsz, vagy ideggyenge stb. Na meg sokan a kutya megvétele után jönnek rá, hogy hoppá nem tudja teljesíteni minden nap azt amit a kutya igényelne.


Golden retriever és Labrador retriever: Szintén egy igen felkapott fajta lett. Tény, hogy nagyon családbarát fajta és imádja a gyerekeket, de nevelni kell őket is. És makacsok meg falánkak. Igaz kifejezetten ajánlják kezdő kutyásnak, de én azért megkérdőjelezném, mert őket is nevelni kell és rengetek goldent meg labradort látok aki flexin rángat meg ilyenek. Szóval azért nevelés itt sem árt, de lényegesen könnyebben kezelhető (bár ivartalanítást ajánlanék neked főleg ha kan kutya lesz és még ivarérés előtt)


Dobermann: Teljes mértékben családcentrikus ha úgy van nevelve. Kiváló családkutya lehet vinni kirándulni bármikor. Viszont domináns, határozott kezet igényel, szóval ezt már kilőném ha nem vagy magadban biztos márpedig úgy látom nincs sok tapasztalatod ilyen téren.


Kaukázusi juhász és Közép ázsiai juhászkutya: Hát ezeket a fajtákat alapból nem ajánlom. Nagyon határozott kéz kell hozzá.


Boxer: Szerintem ideális választás lehet számotokra. Igazi kis bohóc. Szereti a gyerekeket és viszonylag nem is olyan nehéz tanítani. Szerintem szukát vegyetek az kezelhetőbb (természetesen ez nem törvényszerű). Esetleg ivartalanítás meg ajánlanám a kutyasulit nektek. Ha már kutyaoviba elmentek ott is rengeteget tanulhattok + kutya oktatásról/nevelésről szóló könyvek és lehet nem is lesz már szükségetek ivarérés után járni kutyaiskolába.

2011. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 IGCM ***** válasza:

Gondolom a jól képezhető allatt könnyen kezelhetőt is értesz :D

Szóval a boxer is jó leeht de nagya mozgásigénye és néha makacsok,erre készülj fel.

Még a golden retrivert,angol szetter,bearded colliet ajánlanám.

Border colliet,dobermannt semmiképpen se...ők csak tapasztatl kutyatartóknak valók ahogyan an gayobb örző-vádők is mint a kaukázusi.

2011. márc. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

22:54

igazad van. én tényleg olyanokat írtam, ami nem kezdő kutyásoknak van. nekünk ázsiánk van és ismerem a fajtát, tényleg kiváló kutya :)

első voltam

2011. márc. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a Labradort ajánlom, nagyon családbarát és nagyon okos.
2011. márc. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki a boxer a befutó:) amúgy van már egy 7 éves németjuhász is a háznál. a mozgásigénnyel nincs gond nagy kertes ház van plusz rendszeresen járok futni. igazából arra kellene hogy lekösse a felesleges energiáim meg hogy megtanuljam a kutya nevelés alapjait.
2011. márc. 5. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!