Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat boldog-boldogtalant...

Miért ugat boldog-boldogtalant a 7 hónapos lány vizslánk?

Figyelt kérdés
Ha meglát valaki idegent, akkor ugatja és morog, de még a gyerekekre is. Elképzelhetetlennek tűnik, hogy bárki is odamenjen hozzá - bár ezt nem is hagyná, mert érdekes módon csak addig nagy a szája, míg megfelelő a távolság, de ahogy közelít valaki, rögtön pucolás van. Engem kicsit zavar, mert ez ilyen semmilyen állapot: se nem barátságos (mint amilyennek egy vizslának lennie kéne), se nem támadó. Mitől lehet ez? Több helyen olvasok olyat, hogy nem megfelelő szocializáció, de ez meg pontosan mit is takar? Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 5. 05:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A mi tacskónk is ezt csinálja.(bárgyerekeket nem ugat. De még így egy tacskótol is alig mer bejönni egy-két ember. Ez házörző ösztön, ami félelemmel van keveredve. Sokat vidd sétálni, ha van a közelben kutyaparkba, hagy szokjamás kutyák, és emberek jelenlétét. Engedd hogy megsimogassák. É is ezt csinltam és mára a tacskóm csak az olyanokat ugatja meg akik biztos hogy nem hozzánk jönnek.
2011. márc. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ninna ♥ ***** válasza:
A nem megfelelő szocializáció is itt a probléma. Ez azt jelenti, hogy fiatalabb korában nem volt kutyák társaságában, nem szokott hozzájuk, nem lett szocializálva. Sok kutyát az emberekre is szocializálni kell, én amikor a kutyám kölyök volt, hordtam kutya oviba, és az embereknek is hagytam, hogy megsimogassák. Mára már ő nem hagyja magát mindenkinek, de nem fél az emberektől, nem ugatja meg őket.. már olyan jól nem tudod őt szocializálni, de ha mindennapos kutyák közötti sétára viszed, kutyaiskolába, ahol megtanítják neki, hogyan is kell játszani morgás nélkül pl. akkor sokat haladhattok.
2011. márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Védi a területét. Minden kutya ilyen, csak valamelyik nem érzi magát annyira elől a rangsorban, vagy túl barátkozós ahhoz, hogy így viselkedjen. Az is lehet, hogy keveset volt ember közelében, de akkor inkább érdeklődő lenne, mint megfutamodó, hacsak nem bántották. Nem lehet, hogy incselkedtek vele, hergelték kerítésen keresztül, mert gyakran ettől válnak ilyenné?! Először vérmes, aztán félős.
2011. márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!