Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kellene aggódnom? (Odakap)

Kevin42 kérdése:

Kellene aggódnom? (Odakap)

Figyelt kérdés
Ma voltunk kutyaoviba 6 hónapos francia bulldogommal először. Semmi gond nem volt, játszott egy másik nagyon kutyával és az oktató(k) már úgy érezték hogy nem játékból és leszedték róla, mire a kutyám megkapta őket. Egyszer az egyiket később a másikat. Az a helyzet hogy nem ez az első alkalom.(de csak más kutyával való játék megszakításkor csinálja) Jól pofán vágták a kutyámat meg bőrénél fogva úgy felemelte és elég furán megrántotta a levegőbe ahogy leszedte.Nem is szívesen megyek legközelebb. Próbálok rajta javítani pl. ma amikor jutifalatot tettem elé akkor ingereltem és ha odakapott akkor én is pofán vágtam egy kicsit.
2011. márc. 5. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Mire fel nyúl egy idegen a Te kutyádhoz akár játék közben is?

Persze, nem kellene odakapnia azonnal, de egy kölyök kutya, ha játszás közben idegen kezet érez,óhatatlanul odanyúl, még ha nem is harapni akarna, akkor is.

2011. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy van a környékünkön is egy kutya akivel ezt csinálja hogy átkapcsol harciasabb viselkedésbe, és már a másik kutya gazdáját is megkapta ahogy a saját kutyáját lefogta. Most már szerencsére nagyon jól megy a behívás szóval ha látom séta közbe (nincsenek pórázon) hogy kezd durvulni odahívom magamhoz és aztán érti szerintem h mi a baj és abbahagyja
2011. márc. 5. 21:18
 3/12 IGCM ***** válasza:

Men ja népszigetre vele kutyaoviba,probld valahogy megoldani akér hetente egyszer :S

Ha odakap az angy baj....harapós lesz felnőttnek ha most nincs kezelve.

A kiképzők jól jártak el,bár nyílván van jobb módszer is.Látatlanba nem igazán lehet mit mondani egy iylen kutyára.

Azt jól teszed ha ingerled és tanítod neki ezt ne csinálja.

2011. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon szófogadó kutya és nagyon nyugodt a természete.
2011. márc. 5. 21:18
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja meg engem kicsit zavart az hogy mindenki klikkerezett. Én nem szeretnék klikekrezni nem látom annyira értelmét. Persze mondják h hu de megérti, de szerintem a nélkül is levágja hogy jót ha csak megdicsérem + jutifalat
2011. márc. 5. 21:21
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A másik kutyára való odakapás nem helyes viselkedés. Keress neked tetsző iskolát , ahol segítenek a kutyádat megtanítani a helyes viselkedésre a fajtatársaival.Ha te ingerled, az teljesen más szitu, mint amikor másik kutyával játszik.
2011. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Mennyi idősen hoztad el, mennyit találkozik, illetve találkozott kicsi korában kutyákkal? Innen is indulhat a baj. A falkavezérségedben legyél biztos. Egyszer elnézném, hogy odakap valakinek, mert, na megijed, fiatal...többször nem. Erősebben kell fogni, a szó átvitt értelmében, és semmiképp nem engedni, hogy más úgy nevelje, ahogy neki jó. Amikor így viselkedik egy kutyával, póráz rá, és el onnan haza. Tanulja meg, hogy nem így viselkedünk mással. Rá fog jönni, ha nem szépen játszik, akkor sehogysem.
2011. márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sétáltattatása óta találkoztatom kutyával semmi gond nincs soha azon az egy kutyán kívül aki nagyon domináns (4 hónapos és minden kutyát kefél) Akkor hoztuk el amikor egy kiskutyát el lehet 2-2,5 hónap.

Most néztem a Hérosz kutyasulit. Nekem szimpatikus és olcsóbb is. Az a francia bulldogomra nem vonatkozik hogy: "Kedvezményre jogosultak a törzskönyvvel rendelkező MAGYAR KUTYAFAJTÁK". Törzskönyvünk van de magyarnak számít ilyen értelemben igaz?

2011. márc. 5. 21:37
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik a kutyaiskola módszere, akkor minek jársz oda? Én sem járnék olyan kutyaiskolába, ahol nem klikkerrel tanítanak, mert veled ellentétben szerintem szezációs eszköz a klikker. Olyan sulit kell választani, ami megfelel az igényeidnek és a céljaidnak.
2011. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Először voltam és nem gondoltam h mindenki így klikkerezik.
2011. márc. 5. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!