Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megszerettetni...

Hogyan tudnám megszerettetni a kutyámmal azt amikor a szőrét kefélem? Sokszor odakap, nem szereti.

Figyelt kérdés
Adjatok légyszi tippeket, hogy ti hogyan kezdtétek el hozzá szoktatni, megismertetni vele a kefét.Előre is köszönöm!
2011. aug. 18. 16:56
 1/7 anonim válasza:
Szia, nekem ugyan nincs kutyám, de sokszor nézem a Spektrumon a Póráz két végén c.-ű műsort és a Nat.Geo.-n a Csodálatos kutyadokit és ők azt szokták mondani, h ilyenkor jutalmazzuk a kutyát meg valamivel. Pl.: ha fésülöd közben adj neki néha egy-egy jutalomfalatot.
2011. aug. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Én és szoktam nézni a Póráz 2 végén-t, jó kis műsor, csak általában olyan kutyák vannak benne akik jóval problémásabbak, az én ebemnél.:))
2011. aug. 18. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha odakap az nemjó. Ne hagyd hogy megharapja a kefét, akkor szólj rá előteljesen, egy fúj!, vagy marad! megteszi. De próbáld ugy hozzá szoktatni hogy mindig jó élmény kösse őt össze a fésüléssel, pl. pár másodpercig bírja adj neki jutalomfalatot, ne egy egészet egy kis darabot. Utánna megfogja szokni hogy ha fésülnek, kapok valamit. Majd folyamatosan leszoktathatod a jutalomfalatról, és a dícséret lehet egy simogatás is a buksin:)
2011. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia.Ugyanezzel a problémával küzdöttem :)

Saját tapasztalatból mondom a következőket.

Tedd fel magasra,pl mosógép,vagy asztal,ahonnan nem ugrik le.Nagyon finoman kezd el fésülgetni és nyugató hangon kezdj el vele beszélgetni,mutogasd neki a kefét,tedd le elé,hogy tudja hogy nem bánt.Nem tudom milyen fésűt,vagy kefét használsz,de az enyém az egyiket sehogy sem viseli el..A másik kettőt igen.Próbálkozni kell,és beszélj hozzá...Adhatsz neki jutalmat is,de szerintem csak a végén érdemes. :) Nehogy elbizza magát. :)

2011. aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nos ez nagyon egyszerű, de elmagyarázni bonyolult, ha gondolod írhatsz ide: favafvfreemail.hu, kutyarehabilitációval foglalkozom és ingyen adok tanácsokat! A kutyát csak akkor fésüld, ha nyugodt lelkiállypotban van, így nem kapcsolja össze a rossz dolgokkal
2011. aug. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És ne tedd fel magas helyre, mert így a kutya a domináns fél, hisz a magaslaton van...
2011. aug. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Ma is próbáltam, már nem kap oda, jutalmazom, csak az a probléma, hogy van egy olyan szokása, hogy megkapja a jutalomfalatot (bármilyen helyzetben) és leviszi 2 lépcsőfokot, a teraszról.Szóval így nehéz közben jutalmazni, mert mindig elmegy.:D

Amúgy haladunk, mert a szemét már engedi kitisztítani jutalomfalat nélkül, pedig 2 nappal ezelőtt még azt sem engedte.:)

2011. aug. 20. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!