Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég egyik ismerősöm vásárol...

Nemrég egyik ismerősöm vásárolt 40e. -ért egy Yorki kis kutyust, de kiderült róla hogy nem faj tiszta, sőt egyáltalán nincs köze a yorki hoz, valami tacskó keverék lehet, de nincs benne semmi yorki, ilyenkor fel lehet jelenteni, ezt büntetik?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 22:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet összekeverni egy tacskó keveréket, egy yorkival?

Állandóan írjuk mi is a cikkeket hogy KUTYATARTÁS=FELELŐSSÉG=GONDOZÁS=SZERETET...

Ismerősöd nagyon jól ráb*szott, legalább megtanulja, miért nem tenyésztőtől vett drága, de legalább egészséges kutyát.

Amúgy, attól hogy keverék, szerethető kutya, lehet soha nem fogja majd az ölében cipelni,ami szerintem undorító, mert egy kistestű kutyának is meg KELL tanulnia viselkedni nálánál nagyobb kutyákkal is.

2011. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Így van!

Nagyon sokan abba a hibába esnek,hogy nem kutyaként,hanem kisbabaként kezelik szerencsétlen yorkiekat meg csivavákat,nem véletlenül van annyi idegbajos közöttük.

2011. márc. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Így van!!

Ugyanolya 'rendes' kutyák mint pl. az arany retriever..csak szegények a méretük miatt "olyan kis cuuukiii ..." kutyák lettek.

Hát sajna az ismerősöd nem volt elég körültekintő..amikor én vettem a kutyámat elmentem a tenyésztőhöz(!)megnéztem a kiskutyákat az anya kutyát...szerintem észre vettem volna ha nem fajtatiszta....

2011. márc. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

:-D


Ez olyan mintha bemnetem volna a boltba egy kenyérért, és rám sózták volna a vizes zsömlét.... :-D :-D


Aki hagyja magát becsapni azt be is fogják csapni.

Hogy lehet úgy kutyát vásárolni, hogy azt se tudja hogyan néz ki??????

Hát bocsi hogy ezt mondom, de ismid megérdemli. Na de az ember a saját hibájából tanul, csak az a baj, hogy általában az ilyen eseteknél az állat szívja meg. De nagyon! :-(

2011. márc. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Meg is érdemli, hogy jól átbaszták a fejét. Ha én kutyát vásárolok az a minimum, hogy jól utánajárok a fajtának, nézegetek képeket kölyök és felnőtt kutyákról egyaránt. Ha ennyire sem volt képes az ismerős, akkor még szép, hogy átverik. Másrészt nem értem mi a probléma, törzskönyv nélkül vették a kutyát ergo egyáltalán nem volt fontos, hogy fajtatiszta legyen. Ebből az a tanulság, hogy ne vegyünk szaporítótól kutyát.

Azt azért sajnálom, hogy szegény kutyus fogja meginni ennek is a levét, mert nem cuki-muki yorki, hanem "csak" egy keverék, akivel nem lehet villogni az ismerősök előtt.

2011. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez a válasz 59%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:33


Igazad van!!!!

Én amikor olyat éreztem hogy lehet nem stim vmi kutyavásárlásnál már készültem a balhéra, szerencsére aztán csak annyi volt, hogy paralizike voltam :D ....minden rendben ment...

2011. márc. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát, már semmit sem tudtok csinálni. Ezért nem kell szaporítótól kutyát venni, tipikus példa a ti esetetek.

Ha ezt elbaltáztátok is, szeressétek így a kutyát, ahogy van, remélem nem a menhelyen fog kikötni, csak azért mert nem éppen divatkutya...Amúgy szerintem meg kéne tudni különböztetni a tacskó keveréket a yorkitól, mielőtt megveszitek. :P

2011. márc. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hogy nem vette észre? Am én megfogadtam az itteni tanácsokat, így 100.000 Ft-ért vettünk egy TK-es Yorkit és még kiállításra is hordjuk. Mellesleg nehogy kidobja azt a szerencsétlen kutyát! Ő is teljes szívből szerethető bármilyen is.
2011. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Képet nem tudnál linkelni?
2011. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Meg is érdemelte, ha ilyen felelőtlenül vett kutyát! Persze nem tehet feljelentést, hisz semmilyen szerződés nincs (gondolom), mert a szaporítók nem foglalkoznak ilyesmivel. Ha valaki fajtatiszta kutyát akar vegyen megbízható helyről, ne a legolcsóbbat. Ha rám akarnának sózni egy X5 BMW-t, 500,000-ért, aminek elvileg semmi baja, az kicsit fura lenne, mivel 20 millióba fáj. Gondolkodni, és informálódni kellett volna. Remélem azért nem az utcán, vagy menhelyen végzi szegény kutya?!
2011. márc. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!