Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassám rá a kutyámat...

Hogy szoktassám rá a kutyámat arra, hogy ne bántsa a kismacskát?

Figyelt kérdés
Nemrégóta van egy kismacskám de nem merem egyedül hagyni mert a kutyám bántani fogja.Már elötte se szerettem a macskákat,de jó lenne ha leszokna róla.Legalább arról,hogy az én macskámat ne bántsa.
2011. márc. 7. 17:07
 1/7 A kérdező kommentje:
szerette*
2011. márc. 7. 17:08
 2/7 anonim válasza:
0%

Monnd meg neki h tagadja meg a fajtáját meg az ösztöneit:D

ne haragudj de sztem esélytelen.

2011. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 IGCM ***** válasza:
Mennyi idős a kutya?Milyen fajtájú?
2011. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a kutya és a macska kis korában kerültek egymáshoz, akkor megszokhatták egymás közelségét, de ha nem, akkor az ösztön beszél belőlük és ezért bántják egymást. Általában egy ajtó két oldalára szokták rakni az állatokat és résnyira kinyitják az ajtót. Ha a kutya morog, vagy kap a macska felé, akkor morogj vissza. Lehet, hogy ez elég furcsán hangzik, de nekem bevált! A kutyában a morgás hatására az anyja szólal, meg, hogy ezt nem lehet csinálni. Fontos, hogy mind a két szobában legyen egy ember, aki figyeli az állatokat. Úgy is csinálhatod, hogy az állatokra nyakörvet és pórázt raksz és lassan egymáshoz engeded őket. Ha a kutya odakap, dorgáld meg, de ne verd, vagy kiabálj vele, mert az agresszív reakciót válthat ki belőle. Ne aggódj, ha nem tanulja meg először4 Meg kell érte dolgoznod. Ha eredményt akarsz elérni, akkor minden nap gyakoroljatok, de elég egy nap csak egyszer. Ha fáradt valamelyik állat, akkor ne eröltesd. Remélem nem lett komoly baja a cicádnak! :)
2011. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen kutyus, mennyi idős? Amúgy hallgat rád?

Nekünk egy nagy, macskaellenes, féltékeny németjuhászunk van, de minden további nélkül meg lehetett rá tanítani, hogy ne nyúljon a macskámhoz. Úgy, hogy ráadásul nem is én vagyok a gazdája..

A kutyus már 6 éves volt, mikor hoztam a macskámat. Eleinte elzárva tartottam őket egymástól, de úgy, hogy közben szemmel tudják tartani egymást. (A cicát bezártam a kennelbe - a kutya addig soha a közelébe sem vágyott, de onnantól kezdve egész nap ott üldögélt az ajtaja előtt..) Látta, hogy sokat foglalkozok a macskával, és néha az ölembe vettem (a macskát) és a kennel oldalához vittem, hogy a kutya meg tudja szimatolni. Elég távol tartottam ahhoz, hogy ne tudja bántani. Napjában ezt többször eljátszottam. A kutya egy idő után megtanulta, hogy nem bánthatja a macskát, de még így is könnyel kárt tehetett volna benne "örömében". Később beengedtem a kutyát a kennelbe, de úgy, hogy a macska az ölemben volt (ahol nem érte el), ő pedig felfedezhette a macska nyomait, összeszimatolhatott mindent. Megint egy hét után kerítés nélkül engedtem, hogy a macskához nyúljon, de még mindig az ölemben tartottam..és így tovább.

A lényeg, hogy a cicának legyen olyan helye, ahova el tud bújni a kutya elől! És lehetőleg a dolgát is olyan helyen tudja végezi, ahol a kutya nem üthet rajta..:)

A jelszó a fokozatosság. Látni fogod a kutyád viselkedésén, hogy mikor léphetsz tovább. A szoktatás úgy 1-2 hónapot vehetett igénybe, bár lehet, hogy túl óvatos voltam. Az én macskám most 9 hónapos, és együtt ülnek az ajtó előtt a kutyával. Ha a lakásban találkoznak, a kutya megszagolja, és megy tovább. Persze a játék azért megy: szeretik egymást heccelni az udvaron.. Ameddig egyiknek sem esik baja, addig nincs baj:) Mellesleg így, hogy a kutya az összes többi macskát rühelli, legalább biztos, hogy nem tépázza meg senki a cicámat.

2011. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy idős korban levő mérges németjuhászt is sikerült rávennem, hogy ne bántsa a cicákat! Csak először mindig ott kell lenni és rászólni, hogy nem szabad, majd kézbefogva közelebb és közelebb vinni, amig majd megszagolja! Mindig figyelni és fegyelmezni kell, amig elfogadja! Az enyém annyira a cicák haverja lett, hogy feltettem róluk egy videót is, amin a kutya és a cica együtt játszik és alszik :)
2011. márc. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kutya 6 éves,és drótszőrű tacskó!Köszönöm a hasznos válaszokat:)
2011. márc. 7. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!