Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmorgott a kutyám. Jól...

Megmorgott a kutyám. Jól csináltam?

Figyelt kérdés
Szóval van egy nagy csontja de el akartam tőle venni mert nem ehet sok csontot egy nap. Erre megmorgott és meg elvettem tőle a csontot és hanyatt fordítottam. Jól tettem? Számít az hogy csütörtökön volt ivartalanítva és nem mozoghatott most sokat? Amúgy kölyök 5 hónapos... ha máskor megmorogna mit kell tennem?
2011. márc. 7. 20:50
1 2
 1/11 xnorkax ***** válasza:
100%

A morgás figyelmeztetés volt a részéről, hogy ne nyúlj a tulajdonához. Mert a csontot annak tekintette. Ez nem jó, mivel azt bizonyítja, hogy nem te vagy a falkavezér. Ezt a hanyatt fordítást bővebben kifejtenéd? A grabancánál fogtad meg? Lenyomva tartottad addig, míg teljesen meg nem adta magát? Ha így csináltad, akkor jó! Meg kell mutatni, ki a főnök, már ennyi idős korában.

Amúgy szerintem ez a mozgástól és az ivartalanítástól független reakció volt.

2011. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megfogtam a grabancánál és hanyatt fektettem... aztán otthagytam, nem mozdult onnan egy darabig aztán jött hogy simogassam, azóta rá se néztem... szuka kutya szóval meg is lepődtem hogy ilyet csinált, mert a kan kutyóm ezt 1x játszotta el de akkor kb. 2 éves volt. Most a kan anyunál van nehogy nyalogassák egymás sebeit.
2011. márc. 7. 20:58
 3/11 xnorkax ***** válasza:
Akkor jól csináltad.. :) Remélem többet nem fordul elő. Amúgy az én kutyám is sokszor érzékeny a kajájára és ő is leginkább a csontokkal van így. Ha sima tápot vagy valami házi kosztot kap, akár a szájából is kivehetném.
2011. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 IGCM ***** válasza:
51%

Nem egésszen.....mível nincs kimozgatva érthető módon így ingerlékenyebb.De valószínű előbb-utób ez bekövetkeeztt volna mint minden kutyánál.

Am jól csináltad,de nem kell durván az a lényeg hogy hagyatt fordítod amíg meg nem adja magát,nem a fájdalomtól fog vezérnek tekinteni :)

2011. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:) nem vártam tőle ilyen reakciót mást én is kivehetek a szájából, de eddig a csonttal sem volt gond:D Amúgy remélem nem lesz több ilyen mert pit vagy pit keverék. kutyasulit is lassan elkezdem vele de most a két kutya ivartalanítása nem jött jól anyagilag:))
2011. márc. 7. 21:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez nem folyamatos, akkor azt ajánlom, hogy csak vedd el tőle a kaját. Ha többször is előfordul, akkor is vedd el a tálat tőle, és a következő etetés kimarad. Így meg kellene tanulnia, ha ezek után is csinálja, akkor fektesd hanyatt. Kár először a drasztikusabb módszereket pazarolni, mert, ha csak fokozott büntit használsz, rájön,hogy van következő..de, ha egyből a hátára fekteted, mit csinálsz aztán? :) Máskor is fog próbálkozni lehet.
2011. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 IGCM ***** válasza:

Kölyökkutyának ne maradjon ki etetés x)

Előzönek...


Az iskola nagyon jó ötlet és kell is!:)

Már egy hónapja el lehetett volna kezdeni,persze ha nincs rá keret msot akkor nincs.Jobb később mint soha :D

2011. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:) tudom hogy el lehetett volna régebben is kezdeni de nemrég költöztünk össze párommal és így nehezebb anyagilag egyenlőre:):(
2011. márc. 7. 21:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is amíg nincs kiszedve a varrat, ne adj neki csontot és olyan ételeket, amitől keményeket kakál, mert a seb miatti fájdalom miatt nehéz lehet kinyomnia olyan ételeket, ami egyébként is könnyen szorulást okoz!

Ezért meg lehet le leszek pontozva, bár nem nagyon érdekel: nálam az ilyenért füles jár a kutyáknak. Emberre nem moroghatnak semmilyen oknál fogva és pont. A lenyomást amúgy jól csináltad, ezt ne hagyd neki soha! Bár én amondó vagyok, ha egyszer odaadok valamit a kutyáimnak vagy enni kezdhetnek, igazságtalanság elvenni tőlük az ételt. Az más, hogy kotorhatok a táljukban, meg járkálhatok körülöttük evés közben, hozzájuk érhetek, de nincs morgás és punk tum. Cserébe én sem veszem el az ételüket, ha már egyszer azt mondtam, hogy "tiéd".

2011. márc. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

*a seb miatti fájdalom miatt nehéz lehet kinyomnia a kakit, ha olyan ételeket adsz neki, ami egyébként is könnyen szorulást okoz

kicsit félre fogalmaztam, bocsi :D

2011. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!