Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? Viselkedés...

Mit csináljak vele? Viselkedészavaros vagy én csináltam valamit rosszul?

Figyelt kérdés
1 éves elmúlt beagle-m nem csak simán félénk, hanem retteg az emberektől nagyobb tárgyaktól, hangoktól, járművektől. pedig kiskorától fokozatosan szoktattam hozzá mindenhez. Még tőlem is fél ha olyan napja van. Képtelen megbízni az emberekben. És mindent tönkretesz. Lyukakat ás, virágot túr, szétrág mindent. Beleül a bokrok közepébe és sokáig ki se mozdul onnan. Mit tegyek? Tegyek egyáltalán valamit?
2011. szept. 5. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
hát ideggyenge a kutyád :/ nem lehet ez ellene valamit tenni..max olvass utána
2011. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nory0722 ***** válasza:
100%

Igen,nekem is van egy szuka keverékem,ő is ideggyenge kissé. A beagle pedig nem. Nem normális,mivel vadászkutya révén nem nagyon kellene,hogy bármitől is megijedjen.


Ásás ellen: több mozgás,játék.

Próbáld erdőkbe,mezőkre vinni hosszú pórázzal,ha nem tudod behívni. Akkor talán kevésbé lesz félős,de nem lesz 100%os sosem. Nálunk pl bevált módszer: dokihoz a beagle-lel együtt visszük a szukát,mert akkor nem fél annyira. Ha van másik kutya,aki mellett felszabadultabb,vele vidd sétálni,különböző helyzetekbe. De csak fokozatosan,nem túl jó pl,ha kiviszed egy forgalmas útra,ahol megijed a kocsiktól,sok kutyával találkozik...vagy amitől épp fél. Mindent egyesével. Ha látod,hogy már nem fél annyira,jöhet egyre több és több.

2011. szept. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem hozz mellé egy nagyobb testű kölyök kutyát.

(pl. német juhász)


az én kutyámon ez segített...

kiskorában anyáskodott felette, ez szó szerint elterelte a figyelmét a dilijeiről, utána meg biztonságot nyújtott neki a kifejlett, nagy és erős kutya...:)

2011. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbáltam hasonló módon szoktatni a "félelmetes" dolgokhoz de nem sikerült. Hozzászokott, pár napig nem volt gond aztán hirtelen mintha elfelejtette volna hogy nem bántja és újra ijedezett tőle
2011. szept. 6. 15:14
 5/5 nory0722 ***** válasza:
Hát ez elég hosszú folyamat. A lényeg,hogy benned meg kell bíznia. a nélkül semmi nem fog menni. Nálunk a szuka már 14 hónapja él itt,de még mindig vannak kirohanásai,pedig 100%ig megbízik bennem. Viharban pl semmi nem érdekli,csak hogy bejöhessen. Bebújik az ágy és a szekrény közé és nyugodtan fekszik ma már. Eddig behoztam,és fel-alá szaladgált. Még most is ideges kissé,de hamar megnyugszik.
2011. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!