Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzhetném meg a szüleime...

Hogy győzhetném meg a szüleimet, hogy tudnák a kutyámról gondoskodni?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok és van egy kutyám amit nem én nevelek és ezért nagyon szomorú,de a szuleim nem engedik hogy én neveljem.mit csináljak ?Hogy tudnám meggyozni oket?
2007. dec. 3. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

szia,


Ne haragudj, de nagyon fiatal vagy még egy saját kutyához.

Ha a szüleid akartak volna "melléd" egy kutyát, valszeg szereztek volna egyet.

Ha az álítolagos kutyádat nem te neveled, akkor az a kutya nem is tekint téged gazdájának, csak egy jóbarátot láthat benned. Gondold el, most Őt neveli, eteti valaki és gondolom foglalkoznak is vele és te ki akarod szakítani Őt ebből a környezetből. Nem biztos örülne neki.


Előbb azt bizonyítsd, hogy magadról tudsz gondoskodni.

Egy kiskutya nagyon sok tennivalóval jár, és nem mellékes az anyagi vonzata sem.

Tudnád fedezni a kutya orvosi ellátást, tápját, játékait, felszereléseit, stb.?

Ezek havi szinten akár 10.000,-ra is rúghatnak.

Szüleid tudják ezt vállalni? Akarják?


Nagy felelősség egy kutya. Ugyan olyan, mintha most születne egy kisbabád, akiről gondoskodi kell, nevelni kell, etetni, itatni kell. Ez nem játék. Kész vagy rá?

2007. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyébként a kutya nálatok van, vagy hogy is van ez? mert kétféleképpen is lehet értelmezni, hogy nálatok van, de a szüleid nevelik, vagy pl. nagyszülőknél és ezért nem te neveled.

szerintem már elég nagy vagy egy kutyához, de mindenképpen a szőülők beleegyezése kell hozzá. viszont azt tudni kell, hogy nagyon sok lemondással jár egy kutyus, de rengeteg örömet tud jelenti. szerintem még várj 1-2 évet, és hátha megenyhül a szívük, és lesz egy kutyusod.

12évesen viszont nem hiszem, h lehetnél falkavezér, de nagyon jó barátja a kutyusnak igen:)


bizonyítsd be mással a szüleidnek, h kitartó vagy, pl. tanulásban, vagy ha van valamilyen hobbid, légy abban kitartós és hidd el később ezt ők is be fogják látni, persze csak akkor, ha ők is szeretik tényleg a kutyákat. és nem az a gond, h panelban vagytok és azért nem lesz kutya, nálam ez volt a szitu, a ztán elköltöztem és jött a kutya is:):)

sok sikert!

2007. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

!!!!Alku!!!!

Alkudozz a szüleiddel én is mindig azt csinálom.Megmondodd nekik hogy engedjék meg neked hogy 1 hétig gondozzd a kutyát.És ha mindent jól csinálsz akkor talán megengedik hogy gondozd.

2007. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én 13 éves vagyok. Két kutyám van. Az egyik nálunk született a másikat ugy fogadtuk be. Nem kell nekik sok játék a mi kutyusainknak van 1-1 lyukas labdájuk és nagyon jól eljátszanak. Bocsi de nem tudom megmondani hogya gyözd meg a szüleidet. Nekünk nagyon régóta van kutyánk. De a kisebet akit ugy fogadtunk be csak annyit tettem hogy álandóan az hajtogattam hogy mien rossz lehet neki egyedül az egyik épületnél meg állandóan nyagadtam őket és végül feladták :-)
2008. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!