Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek, jó dolog-e egy...

Szerintetek, jó dolog-e egy Golden Retriever kutyának állandó nyakörv viselet?

Figyelt kérdés
Mostanában gondolkoztam, hiszen hamarosan meglesz a kiskutyám, nézegettem nyakörveket, nagyon aranyosakat, de nem tudom, hogy jó ötlet-e venni neki, ugyanis, korábbi tapasztalataim alapján, kistestű kutyám nyakán lévő nyakörv, napi használata során, "kikopott" a szőre, ilyen érdekes volt, mintha össze lett volna kócolva, vagy tupírozva.. Nagy testű kutyám még nem volt. Szerintetek?
2011. márc. 8. 18:23
 1/8 xnorkax ***** válasza:
100%
Egy textil nyakörvtől nem fog kikopni a szőre. Maximum kicsit lelapítja, ha szoros. Szerintem biztonsági szempontból mindig legyen rajta nyakörv, mert bármikor felléphet olyan eset, hogy meg kell fognod vagy bármi. Szerintem otthon sem kell levenni.
2011. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2011. márc. 8. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, nállunk nagykutya van és igen, eléggé tupír jellegű lett :( :D

szerintem otthon vedd le ha bent van, hagy legyen szabadon és nem fog alatta gubancolódni a szőre, mert nyakörv alatt mindenképpen kopik.

2011. márc. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ettől tartottam :S

Amit kinéztem, az műbőr ha jól emlékszem, sötét barna, és nagyon aranyos mancs nyomok vannak az oldalán :) és a medálja is egy mancs, abba szeretném bele gravíroztatni a nevét :). Csak ugye, nem tudom, hogy érdemes lenne venni

2011. márc. 8. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy érdemes! :D Főleg, hogyha nagy méret, mert nyakörvet nem kell midnen nap leváltani :)

És ha viszed sétálni akkor meg pláne kell, meg azért nem baj, hogyha megszokja ha van valami a nyakán. Pl ismerősömék csak akkor rakják föl a nyakörvet, ha sétálni indulnak :D

2011. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is olyan mancsos van. Mi sétához felvesszük,itthon le. Bernim van, nagyon csúnya lenne a szőre az állandó nyakörvtől.
2011. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak én szerintem hámot fogok használni :) Mivel, sosem voltam az a nyakörv póráz párti :) De nem lesz mindig rajta, vagy én nem is tudom, de szerintem szükség lesz rá. Még magam sem tudom, egyébként a Goldenemnek nem lesz kennelje, viszont nem tudom hogy most, akkor kosár, vagy faház, szüleim azt mondják, hogy, ahogy gondolom..
2011. márc. 8. 20:13
 8/8 anonim ***** válasza:
A goldi hosszúszőrű, és az állandó nyakörvtől jobban fog csomósodni a szőre, amit így nehezebb lesz karbantartani. A helye is biztosan meglátszik, ami mondjuk csak akkor lenne igazán hátrány, ha kiállítási kutya lenne. Én mindenesetre azt javaslom, hogy csak sétánál tedd rá a nyakörvet, otthon nincs értelme. A hám pedig húzásra való, nem sétáltatásra.
2011. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!