Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám rávenni a kutyám,...

Hogy tudnám rávenni a kutyám, hogy ne szökjön el? És hogy csalogassam haza? Lent

Figyelt kérdés
Ugye most van a párzási szezon és a kutyusom folyton elszökik, van hogy 2-3 napra. Csak akkor jön haza, ha éhes. Kirágja éjjelente a kerítést és elszökik! Most sincs itthon. Ha hívom, felém fordul, néz egy picit, aztán elszalad. Mit csináljak? Anyukámék nem engedik ivartalanítani! :(
2011. márc. 8. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ivartalanítani kellene. Ez jelentené az egyetlen biztos megoldást a problémára. Miért nem engedik a szüleid? Esetleg anyagi okai vannak?
2011. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xnorkax ***** válasza:
Ivartalanítani kéne, most csomó helyen akció van! Ez mindenképp megoldaná a problémát. Vagy valamit csináljatok a kerítéssel. :/
2011. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1) Ivartalanítás

2) Csináltasd meg kutyabiztosra a kerítést

3) Járj el vele sétálni! A szökésgondok nagyon nagy részét megoldja, ha a kutya tudja, hogy úgyis ki lesz vive 1-2 naponta, nem szükséges szöknie ahhoz, hogy megnézze magának a nagyvilágot.


Persze ezek mindegyike idő, meló meg pénz, ezeket sajnos mind-mind rá kell szánni a kutyára.

2011. márc. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem késő ivartalanítani, az én kutyám is állandóan elszökött, mert szezon volt... állatorvostól kértem, hogy ivartalanítsa ki, mondta, hogy pénzkidobás, mivel már tudja, hogy neki milye van, és tudja, hogy mit kell csinálnia vele... ezt kicsi korában kell megtenni, mikor még nem tudja, hogy mi van neki ott lent :) Nekem most lesz kutyám, kan, ő is ki lesz ivartalanítva :)
2011. márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Próbáld meg felvázolni a szüleidnek, hogy a maradi gondolkodásuk miatt, hány meg hány kóborló kutya sorsa szárad a lelkükön. Hiszen, ahogy írod, nem ez az első eset. Gondolj bele! Ha egy alkalommal csak egy kóborló szukát fedez be a kutyátok, akkor már sikerült kb. 5-6 szerencsétlen sorsú kiskutyát a világra segíteni. Ha abból az alomból is vemhes lesz egy-kettő, vagy a kanok befedeznek még két szukát az már megint 10-20-30 kutya. És ez csak abból az okból, hogy TI nem voltatok képesek ivartalaníttatni a blökit, pedig nagyon jól tudtátok hogy szökik.


Előző! Privátban küldd már el annak az állatorvosnak a telefonszámát, felhívnám.

Ha felelős és normális gondolkodású kutyatartó vagy akkor azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy amit a doki mondott az igaz és helyes?

Hogy lenne már fölösleges ivartalaníttatni? Ha ivartalan, de ugyanúgy szökős marad, legalább nem tud befedezni egy szukát sem. Istenem!

2011. márc. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Sziasztok!


Nem értem, hogy ha ilyen elszökéses esetek vannak, akkor miért írják mindig azt, hogy ivartalanítsák???? Nem kell, nagy hülyeség!!!!! Nem az a probléma oka!!!!


Kedves kérdező,

az igazság az, hogy soha nem a kutyákkal van baj, hanem velünk, gazdákkal!! :)

A legfontosabb dolog az, hogy meg kell értenünk a kutyák "nyelvét". Az ön kutyájának a leírtak alapján igen magas energiaszintje van, amit így próbál leadni!!! A kutyáknál nagyon fontos a rendszeres mozgás, ez a legfontosabb, amire nagyon oda kell figyelnünk!!!!!!

Minden nap el kell vinni őket sétálni, 20-30-40 percre!


De van itt más gond is!

Elszökik, és hívásra nem jön vissza, és ahogy Ön írta, "kértük szépen", Vagyis könyörögve próbálja magához tessékelni, miközben ő rá se hederít, vagy esetleg idegesen, kiabálva? Ez a kommunikációs módszer nem jó!!!

A jó kommunikáció az energián alapul, az energia nyelve! Mit értek ezalatt? A kutyák pontosan tudják, hogy Ön hogy érzi magát! Ön mikor izgatott, szomorú, ideges, fáradt stb.

A kutyák másodpercek alatt megérzik, hogy milyen energiát sugározunk! Fontos, hogy a kutyánk felé, mindig nyugodt, határozott energiát sugározzunk!


Ezen kívül fontos megértenünk, hogy a kutya nem ember! A kutyák más szabályok szerint élnek, mint mi emberek!

Fontos megértenünk azt, hogy a családunk és a kutya az 1 falkát alkot!!!!

A kutyák két stílust ismernek!!!!! Falkavezér vagy követő, és nincs köztes állapot!!!!

A leírtak alapján kiderül, hogy nem Ön a falakavezér, hanem a kutyája, igen a kutyája, ez onnan is megfigyelhető, hogy ha kimegy az ajtón, vagy kapun akkor a kutya megy először előre igaz? Vagy sétáltatásnál a kutya megy elől és Ön pedig utána!

Ez az a probléma, amin dolgozni kell!!! El kell érni, hogy Ön legyen a falkavezér és ne a kutya!!! Ha már Ön lesz a falkavezér, akkor nem lesz több probléma, de utána se szabad feladni, legyen mindig Ön a dominánsabb, mindig a dominánsabb a falakavezér!!


Mindenféleképpen kérje szakember segítségét! Keressen egy kutyapszichológust, aki segít Önnek és szemléltetni tudja, hogyan váljon Ön falkavezérré!!!

2011. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves lion30!


Köszönjük szépen, hogy minden kérdéshez bemásolod ezt a választ, viszont annyit legalább tegyél meg legközelebb, hogy aktualizálod az adott kérdéshez. :)

Tehát azt mondod, nem kell ivartalaníttatni csak nevelni kell. De mint látjuk, ehhez a kérdezőnek nincs meg a tudása, tapasztalata, mondjuk igénye legalább úgy tűnik van rá...

Ha egyáltalán elkezdi a nevelést, és akár még jól is csinálja az is időbe telik míg igazán eredménye lesz. Addig meg majd befedez még egy-két tüzelő szukát, 10-20 egyeddel szaporítva a kóbor állatok így is milliós számát? Vagy hogyan gondoltad?

Az ilyen tanácsok osztogatásánál figyelembe kellene venni azt is, hogy a kérdező mennyire felelős kutyatartó. Mint látható, ez nem igazán mondható el róla (vagy a szüleiről, de ez mindegy is). Ilyen esetben - még ha jó szándék vezérel is -, egy ilyen válasszal a kérdezőt megerősíted abban, hogy nem kell a kutyáját ivartalaníttatni és ezzel Te is hozzájárulsz egy-két fölösleges szaporulat létrejöttéhez. Gratulálok, köszönjük!

2011. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Öhöm... nos igen valóban bemásoltam :D mert nem volt kedvem mégegyszer leírni ugyan azt, de gondolom ez érthető! :D


De nem azért szökdös el, mert nincs ivartalanítva, nem ez a probléma oka!

Nos én nagyon jól ismerem a kutyákat, a viselkedésüket, mit-miért csinálnak, mikor ingerültek, hogyan kell bánni velük stb. stb. stb. egyszóval beszélek a kutyák "nyelvén"


Amit írtam, nem hülyeségből írtam!

Kutyapszichológus kell, aki elmagyarázza a gazdának, hogy hogyan legyen ő a falkavezér és ne a kutya, hogyan viselkedjen helyesen! Megoldja a problémát!



Nekem pl. 3 kan kutyám van, soha nem szöknek el, és sétáláskor póráz nélkül sétálok velük, nem kóborolnak el, nem kell rájuk szólnom, nem támadnak semmire és senkire, csak teljesen nyugodtan jönnek mögöttem, mert én vagyok a falkavezér, én irányítom őket!

De ez nem lényeg, mert én tudom, hogy kell velük foglalkozni!

Ezért kell a gazdáknak szakemberhez fordulni, hogy elmagyarázzák nekik, hogyan kell helyesen nevelni, foglalkozni velük!

2011. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom megnevelni a kutyust! Sétálni szívesen elvinném, csak kiskorában nem lett hozzászoktatva és nem bírja túl jól! :) Hazajött és most 2 napja itthon van, remélem vége a párzásnak! :)
2011. márc. 10. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!