Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rávenni a...

Kicsimelcsi kérdése:

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet hogy előbb vehessek kutyát?

Figyelt kérdés

Anya beleegyezett, hogy kaphatok máltait, de csak 3 év múlva...és az rettentő sok idő!!!

Tudom,tudom felelősség meg minden már rég felkészültem, és én normális válaszokat kérek, úgyhogy lécci pls.

(a költségeket én fizetem...mindent)


2011. aug. 11. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:

hát kb mi is így vagyunk ezzel..nekünk van már egy kutyánk és most szeretnénk mellé még egyet anya beleegyezett apa meg nem..de reménykedek hogy megengedi..


próbálj jó érveket felhozni hogy mért szeretnél kutyát

hány éves vagy amúgy?? mert ha túl fiatal akkor érthető hogy a szüleid várni akarnak a kutyával...én is fiatalon 10 évesen kaptam az első kutyámat aki most is velem van...viszont sok dolgot elrontottam a nevelésében amit bánok és bár mondták volna anyáék hogy várjunk a kutyával pár évet...akkor nem örültem volna neki de vissza gondolva 19 évesen jobb lett volna az a pár év várás..

2011. aug. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én 12 éves vagyok...és a mamáméknál is van kutyus azt is dédelgettem, meg az uncsi tesómnál is, és megtanítottam egy csomó trükkre pedig még csak 3 hónapos volt asszem :))
2011. aug. 11. 19:20
 3/7 anonim válasza:

Mutasd meg nekik, hogy már elég felelősségteljes vagy, persze, csak ha tényleg! Akkor érdemes befogadni egy állatot, ha tényleg felkészültél a jövetelére, mind anyagilag, mind szellemileg.

Sok sikert! És boldog kutyás éveket! :)

2011. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok:

sztem neked már lehet kutyád..


tényleg jó érvek kellenek a megyőzéshez..olyat is mondj még ha neked ez nagyon szarul esne de ez azért hatásos lehet..

-hogy ha látjátok hogy nem foglalkozok vele akkor elis ajándékozhatjuk de ez nem lesz mert mindig fogok vele foglalkozni,meg már késznek érzem magam egy kutyusra, meg hogy jó lenne egy kutyán megtanulni a felelőséget és erre a legjobb egy kutya...


kicsit komolyabb dolgokat mondasz szerintem hátha megengedik..olyat is mondhatsz hogy legalább gondolják végig nem kell azonnal a valász ha pár nap múlva mondják meg az se baj..illetve hogy okokat mondjanak mért ne az hogy kevés a felelőség érzeted és pár év múlva nagyobb lesz, az egy ok de több kell..amúgy meg sokkal jobb felnőttek lesznek azok akik korán kapnak kutyát mert hamarabb rájuk zudúl a felelősség..szóval szerintem csak jó lehet egy kutya ....sok sikert!!!

2011. aug. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérd meg őket, hadd vehess először egy hörcsögöt, és megmutatod a hörcsögön, hogy milyenf elelősséggel bánsz vele:) Vagy nyuszi, vagy akármi!
2011. aug. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudod,én is kaptam kiskutyát,de az igazság az,hogy én 8 éves koromban kaptam a kutyát,ami hivatalosan is papíron is az enyém volt. Én kutyák közt nevelkedtem születésem óta(és mi városban lakunk) ,de a lényeg az,hogy kell az a 3 év minimum. Persze én megkaphattam ,de miután megvettük úgy éreztem,hogy hibáztam. Most 15 vagyok és van egy 8 hónapos golden retrieverem,nála nem éreztem megbánást és minden energiám az övé. Hidd el,ha nagyobb leszel,kb mint én,akkor tudod miről beszéltem most,de azt is tudom,hogy ilyenkor beszélhetek a falnak. :/
2011. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
20:21 es válaszolónak nekem már volt 4 hörcsögöm...mind 3 évig élt
2011. aug. 12. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!