Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek a harc elkerülése...

Mit tehetek a harc elkerülése végett?

Figyelt kérdés

Van egy Hannoveri vérebe a férjemnek, nekem pedig egy németjuhász. A véreb 2 éves, a másik 10 hónapos.

Mostanság kezdődött, hogy a nagyobbik mindig neki megy az nj.-nek. Konkrétan láttam egy ilyen esetet is, amikor hallottam, hogy az enyém nyüszít (de nagyon),mire odaértem az ablakhoz abbamaradt. Aztán még vártam pár percet, hogy lássam,hogy a németjuhász ha feláll sántít-e.Akkor még azt gondoltam, hogy szimplán valamin összebalhéztak, és a kutyasuliba mondták, hogy előfordul az ilyesmi,lejátszák egymás között.

Ezt követően - míg vártam- a kutyám laposkúszásban odament a kapuhoz, hogy minél távolabb kerüljön a vérebtől és lefeküdt fülét farkát behúzva. Egyszercsak odament a véreb, föléállt mereven és elkezdett a fülébe közelről ugatni. Ekkor elindultam kifelé, de mire kiértem,már újra marta.Alig tudtam leszedni. Szegény másik teljesen összepisilte és kakilta magát,szó szerint. Miért támadt rá,mikor teljesen megadta magát?Az oktató azt mondta a suliba, hogy ha a másik kutya megadja magát,akkor normális esetben abbamarad a támadás.

Azóta többször előfordult, már ilyen eset,bár általában a kiváltó okról lemaradok.De ma reggel is az ágyból hallottam, hogy durran az ajtó,és a véreb már morog.Kirohantam,balhé még nem volt, de már attól összepisilte magát. És ez gyakran ismétlődik,mert mindig pisis a lépcső...:(

Mit tehtnék? Különtudom őket zárni,mert levan kerítve egy nagy udvarrész,de tavasztól oda akartam mindhármat csukni(ja,van egy befogadottunk is).Egyébként is,a különzárás megoldás?Nem szeretném,ha nem együtt lennének.

Még az jutott eszembe, hogy szerintem nem hatalmi harcról van szó, legalábbis a németjuhászom egyáltalán nem fickósodik. Esetleg a másikat az elevensége zavarhatja?Mert két külön vérmérséklet.Bár a véreb egyáltalán nem játszik és foglalkozik vele,ezt már korán a tudtára adta.

Bocs,hogy hosszú lett,de ebben az esetben elkerülhetetlen volt.


2011. márc. 9. 07:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

A Bakony azért elég nagy... Nincs a közeletekben egy tüköriskola? [link]


Ha a kapcsolatod javulna vele, az azt jelentené, hogy a kutya a rangsorban jóval hátrébb kerülne, ideális esetben eszébe sem jutna, hogy neki bármiben is intézkednie kellene, nem menne neki a másik kutyának sem. Ha mégis, akkor is könnyedén le tudnád tiltani. Azzal semmit sem érsz el, ha lenyomod a földre. Ha nem jól alkalmazod a büntetést, azzal csak rontassz a helyzetem, mert hozzászoktatod a büntetéshez és egy idő utám ár fel se veszi.

2011. márc. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a véreb az NJ-n gyakorolja a vadászösztönét (számára játék, a másiknak nem annyira)! Ez a kutya, nem az a tipikus kerti öleb. A másik fülébe vakkantásról itt hallottam, hogy a másik játékra hívását jelzi. Gondolom nem az a finomkodó fajta, mikor játékról van szó. Elöletek titkolni akarják, hogy ne avatkozzatok bele (tudják jön a bünti).
2011. márc. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ha a fülébe ugat,akkor játszani akar,mert a németjuhászom így szokott a picivel. A hangszín itt is hasonló volt,de valahogy tudni lehetett,hogy nem azt akarta.Mintha inkább provokálná, hogy "ne lapíts,mozdulj meg,had kapjalak el". Sosem játszanak együtt,csak ha esetleg a picit szekálják, akkor szoktat összefogni.
2011. márc. 9. 13:20
 14/28 A kérdező kommentje:
Sajna,nagyon messze vannak a tüköriskolák tőlünk:(
2011. márc. 9. 13:29
 15/28 anonim ***** válasza:
61%

egszünne minden probléma ha a kutyák szükségleteik szerinti foglalkozásban részesülhetnének...!

legyetek ti a falkavezérek és ne kényszerítsétek egyik kutyát sem ebbe a pozicióba-mert ezért vannak harcok, villongások, bizonytalanság stb.!!!

2011. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Megszünne... -kezdődik az előző:)
2011. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
A NÉMETJUHÁSZBOL MÁR KUTYA NEM LESSZ,MERT NAON FIATAL ÉS EZ ELÉG NAGY LELKI TÖRÉS SZEGÉNYNEK.DE SZERINTEM EY 10HÓNAPOS NJ NEK HATÁROZOTABNAK KELLENE LENNI EGY ILYEN BALHÉNÁL
2011. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
A kutyasulis kiképző is ezt mondta.A kisfiammal vagyok itthon,sajna csak a németjuhészra marad idő,de a férjemmel beszélek,hogy ne csak utánkereséskor vigye magával.Aztán bejön a jóidő,talán én is többet tudok vele foglalkozni.Köszi nektek!
2011. márc. 9. 13:46
 19/28 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha ez a Hannoveri az enyém volna, én úgy eltángálnám, hogy az csuda.

A férjednek is ezt kellene tennie.

A kutya már nagyon élvezi, hogy a gyengébbel basáskodhat.


Ezt le kell állítani, de nem hímes tojás módszerekkel.


Nekem a két Német juhászom közül az egyik bepróbálkozott az idősebbnél. Hanyatt vágta az öregebb kutyát és fűl tövön harapta.

Te! Én elkaptam a kutyát, de úgy elvertem és ráadásul szöges nyakörvvel megrepkedtettem.

Többet az eszébe sem jutott még morrantani sem.


Azóta sincs gond vele. Nehogy azt gondolja valaki most, hogy a kutya fél tőlem. Nem. Csak tart tőlem mert tisztában lett vele, hogy az én falkámban verekedésnek nincs helye.

2011. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Azért remélem, hogy lelkileg nem lesz nyomorék. A suliban van, hogy megvédi magát,de változó, hogy melyik kutyától. Ő elég jámbor példány,de egyéb esetben nem mondanám maflának. A vérebtől még én is tartanék a helyében, 40 kg és tiszta izom.Meg tiszta hülye...Akitől ha nem "félnék" és pont látnám a szitut,biztos kapna olyat, hogy megérezné rendesen.

A kiképző anno,mikor a kutya megharapott azt mondta, hogy akkor kellet volna megrugdalnom.Szerintetek vissza harapott volna?

2011. márc. 9. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!