Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kutyámtól még korai...

4 hónapos kutyámtól még korai elvárni, hogy sétáláskor mellettem menjen és ne szaladgálon mindenfelé?

Figyelt kérdés

2,5 hónapja sétáltatom rendszeresen, naponta 2x. Elvártam volna már ennyi idő után, hogy kicsit nyugodtabban menjen, ne úgy mint akit most hoztak elősször sétálni. Mindent megszagol, mindenkihez odarohan, alig figyel rám.

Tud már egy-két vezényszót, de ha meg is csinálja amit mondok neki, az 2 másodpercig tart, aztán rohan. Várjak még türelemmel?


2009. febr. 19. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Várj türelemmel! Nagyon kicsi még. 10-12 hónapos kora előtt szerintem nem lehet elvárni, hogy rendesen sétáljon. Tanítgasd sokat, légy következetes és jó kutya lesz, csak ki kell várnod.
2009. febr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy kvázi kisovisról beszélünk.

Szerintem légy türelmesebb. És én vennék egy klikkert - sokkal gyorsabban és hatékonyabban tanulnak vele ;o)

Valamint a séták és játék során arra fektess nagy hangsúlyt, h a kutya "rád legyen kattanva". Amikor elengeded sokszor játszd azt, h gyorsan elfutsz az ellenkező irányba, ill. sokszor bújjál el előle (úgy h meg kelljen keresnie) - természetesen csak olyan helyen, ahol biztonságos.

Amit tanítasz neki azt először nyugodt helyen pl. otthon gyakorolod. Majd miután 100%-osan megy, kiviheted zavaró környezetbe. De eleinte mindenképp kevesebb ismétléssel és gyakorisággal csináltasd meg vele.

Sok sikert és türelmet :o)

2009. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, h 10-12 hónapos kora előtt nem lehet elvárni, h normálisan sétáljon. De 4,5 hónaposan sem - főleg ha nem megfelelő módszerrel lett tanítva. A kettő között elég idő van ahhoz, h ezt megtanulja ;o)


Ha megfelelően nyúlunk egy kölyökhöz 4 hónapos korára ennyi, amennyit ez a kutya tud elvárható - érdemes megnézni:

http://www.youtube.com/watch?v=vLiZCIJ1oLQ&feature=channel_p..

2009. febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A belinkelt youtube videot valóban érdemes megnézned, láthatod, emnnyire figyeli a kiskutya a gazdáját, a többiek sem zavarják munka közben, nem csatangol el. Ide bárki eljuthat, kis tanulással.


Légy valóban türelmes, a kutyusod jelenleg egy ovisnak, max kisiskolásnak felel meg. Számára még a séta egy nagy kaland, minden érdekes, mindenhol új szagok, zajok, amiket fel kell fedeznie. Ilyenkor a gazdi a legkevésbé érdekes a számára, hiszen arra már rájött, Te mindig ott vagy. Ebből kell kiindulnod, és "érdekesebbé tenni magadat" a kutyád szemében a séta során található szagoknál, zajoknál.

Sok hasznos könyv van, de talán egy kutyaiskola lenne a legjobb, ott a kiképzők felügyeletével kb. 2 hónap alatt teljesen megváltozhat a kapcsolatotok a kutyáddal. És akkor is még csak fél éves lesz. ;)


A legfontosabb: türelem és következetesség. Sok sikert!

2009. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megnéztem a kisvideót is. Nekem kicsit sok ez a jutalomfalat áradat. Én kb egy hét alatt adok neki ennyit és így is ül, fekszik, marad, és odajön ha szólok neki. Ez a pörgés a végén nem tetszett, ez olyan idétlen, nem lehet semmire használni.

Kutyaiskolába már voltunk egyszer, a múlt héten és fogunk is rendszeresen járni. Sokat várok attól is.

2009. febr. 20. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Márpedig sok falatka nélkül hogy várod el egy 4 hónapostól, h figyeljen a sétán?
2009. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!