Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nagyon fontos az,...

Tényleg nagyon fontos az, hogy a kutya mellettünk jöjjön sétáláskor, és ne előttünk? És hogy lehetne erre megtanítani?

Figyelt kérdés
Az én kutyám mindig előttem megy, hiszen mindent megszaglászik. Másképp hogy lehetne neki élvezet a sétálás?
2009. szept. 20. 13:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ, hogy milyen szempontból? Falkavezérség? Hát az enyémet mindig, főleg fiatal korukban előttem rohangáltak, de kétség sem férhet hozzá, hogy ki a főnök. :)

Biztonság? Ha vissza tudod hívni, szótfogadó akkor nyugodtan mehet előtted. Ha nem fogad szót akkor valóban veszélyes ha elég rohangál. De akkor jobb pórázra venni. Én úgy csináltam, hogy amikor még nem tudott parancsokat akkor mindig megkötöttem ha jött valami. Amikor meg már tudta hogy marad meg hogy lábhoz akkor mindig visszahívtam, és mondtam neki: Lábhoz, itt marad. Meg tudja különböztetni az igazi helyben maradástól, tudja hogy azt akarom mellettem maradjon. És olyankor én azt sem kérem hoyg szabályosan lábnál kövessen csak legyen mellettem. Meg tudja különböztetni.

2009. szept. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak sátálni, dolgát végezni viszed ki, akkor szerintem nem fontos. Az a fontos, hogy ha szükséges, tudjon melletted fegyelmezetten menni.

A párom úgy tanította a miénket, hogy rövid pórázra vette és fel-le masíroztak az udvaron, közben mondogatta, hogy láb, láb, láb. Azért az udvaron, hogy ne vonja el semmi a figyelmét kint az utcán. Majd amikor ment az udvari akár póráz nélkül is, akkor mentek csak az utcára. Persze közben soha nem maradt el a dicséret és a jutifalat.

Mostmár elég megállnunk, kimondani, hogy láb, vagy lábhoz, akkor jobbról a hátunk mögött megkerülve beül a bal lábunk mellé és vár, hogy mi következik. Ráadjuk a nyakörvet, és amíg nem kapja meg az engedélyt a lábunk mellett marad. Onnantól kezdve megy a bóklászás.

2009. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Attól is függ hogy arra értetted-e amikor pórázon van. Az én kutyám ha pórázon van mindig a lábam mellett jön, de inkább póráz nélkül sétálunk.
2009. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%

nem a kutya sétál !!

te sétálsz ,és megengeded,hogy a kutyád melletted sétáljon !

ha előtted sétál,akkor ő vezet téged,és nem biztos ,hogy ismeri a kreszt,meg a többit :)

segíthet :

jan fennel : kutyapszihológia.

cessar millan : emberképzés

kutyaiskolák : ....

ha azt nézed,hogy mi az ami a kutyádnak élvezetet okoz , nem vagy jó gazdi !!!

mert akkor ő a vezér,és a vezérséggel járó felelősségbe belerokkan, beleőrül,belebetegszik ,stb !

tanulj meg kicsit kutyául :):):)

neked is jobb, könnyebb lessz , a kutyádnak is jobb lessz !!!

2009. szept. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Mindhárom kutyám rohan előttem ha megengedem nekik, mert imádnak futni! Ne mondd nekem, hogy ennyitől már pszichológiai könyveket kéne olvasnom? A kutyáim igencsak tisztelnek, azt tehetek velük amit akarok bármit megtesznek amit mondok. Biztos hogy ennyin múlik a dolog? Nem.
2009. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
hm... nem a kutya sétál? ez olyan aranyos megfogalmazás... legyünk őszinték: én magamtól az életben nem sétálnék naponta 3x, 4x... a kutya miatt sétálunk, nem miattam... és ha ő is rosszul érzi magát séta közben, meg én is, akkor már inkább maradjunk otthon, nem...?
2009. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

félreérthetően fogalmaztam, bocs.

persze hogy a kutya miatt sétálunk,és ha szabadon van rohangál , de a kérdés nem ez volt????!

feltételeztem,hogy PÓRÁZON ! bár a kérdésben nem szerepelt.

pórázon a kutya nem jó,ha a gazda előtt sétál !!

én sétálok,ő meg jön velem,mellettem. nem húz,,nem bóklászik jobbra -balra,mert az irányt és a sebességet én diktálom.

ha viszont teszi,akkor ő irányít ,ergó .....:(

2009. szept. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Hát érdekes módon az én kutyáim előttem mennek a pórázon is. Nem húznak és arra megyek amerre én akarok. Csakhogy a póráz meg hosszú, nem akarom az egészet feltekerni, és ne húzza a sáűrban sem. Elég lábnál követni amikor olyan van, különben nem fogja szépen csinálni mert megunja...Én ugyan nem fogom séta közben láb mellé rángatni a kutyám... Érdekes módon én megyek kie lőbb az ajtón, bármit kiveszek a szájából, azonnal szót fogad, tisztel stb... Biztos, hogy ettől függ hogy ki a vezér? Akkor az enyémet biztos azok:D
2009. szept. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

flexi pórázosok?:)

egyszer próbáljátok ki, síma nyakörv,és rövid 1 m-es pórázzal sétáljatok a kutyátokkal . ki fog derülni hamar,hogy ki irányít :):):)

15-25 kg feletti kutyáknál ,a láb melletti séta indokolt , és javasolt.

ha a kutyám előttem menne , mindenki az úttesten közlekedne ,nem a járdán :)

az emberek nagy része ,FÉL A NAGYOBB TERMETŰ KUTYÁTÓL !

2009. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ez sértés... Nekem flexi. :S 3 db 15 kg-os kutyát sétáltatok. Na ja mondjuk nem a főváros közepén lakok, úgyhogy itt nem kell félnek másoknak, kihalt a környék. Átalában póráz nélkül mennek ELŐTTEM, mellettem, mögöttem. Egséz addig amíg nem jön valami. Akkor láb mellé parancsolom őket. Ennyi. A pórázunk pedig bőrpóráz és retriever póráz. Sőt. Van egy elválasztónk is, szóval két kutya megy egy pórázon! És ELŐTTEM mennek baloldalt (mivel avval a kezemmel fogom a pórázt amelyik oldalon jönnek). És NEM húznak. Nem rohannak. Ha azt mondom jönnek láb mellé. Arra megyünk amree én akarom, mert elég megpöckölni és már néznek is rám, sőt néha még csak gondolom hogy merre fordolunk és már mennek is... Bár nem sokszor van szükség pórázra. És köszönöm szépen kiemelkedően jól van a falkavezérségem, úgy hogy legyen szives mindenki ne általánosítani!
2009. szept. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!